Kendi Broşürüm

Corel Draw - Kendi Broşürüm Sponsorlu Bağlantılar Kendi işyerim için corel ile hazırladığım A3 broşürüm. Resimleri ve yazıları hazırladım ve yerleştirdim, matbaacım ile görüştüm dijital makina kullanıyormuş, burada jpeg formatlı resimlerimi cmyk ya dönüştürmem gerekiyor ...

Kendi Broşürüm

Kendi Broşürüm

Alt 12-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kendi işyerim için corel ile hazırladığım A3 broşürüm.
Resimleri ve yazıları hazırladım ve yerleştirdim, matbaacım ile görüştüm dijital makina kullanıyormuş, burada jpeg formatlı resimlerimi cmyk ya dönüştürmem gerekiyor mu? Yoksa komple belgeyi mi cmyk olarak kaydediyoruz, yoksa benim yapabileceklerim bukadar mı? Bu aşamadan sonra yapacaklarımı bana anlatacak biri olursa çok sevinirim, cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...
resim linkleri aşağıdadır

http://img154.yehhe.com/images/7468DIS.jpg

http://img154.yehhe.com/images/8696IC.jpg

Kendi Broşürüm

Kendi Broşürüm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu tür ürünleri satan yerlere göre normal bir broşür.. yalnız hilal logosu olmamış hocam..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-08-2008 #3
evet doğru söylüyorsunuz logo pek olmamış ama üzerinde çalışıyorum hocam, başka yapmam gereken birşey var mı ona da bir cevap alabilirsem sevinirim Kendi Broşürüm şu cmyk kafamı karıştırıyor, 3mb lık dosya 49 mb oldu da. bu normal mi acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
gülümser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülümser

Grafiker / Kırklareli

Alt 12-08-2008 #4
Çalışmanın tamamını cmyk çalışmalısın matbaada çünkü bu şekilde basılıyor kesim payında az görünüyor ayarlaman lazım matbaacın yardımcı olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 12-08-2008 #5
kesim ve kırım kenarlarında 5 er mm boşluk bırak. Anladığım kadarıyla resimler Photo shop ta dekupe edilip layer li olarak getirilmiş. eğer öyleyse , her birini, kenarları şeffaf olacak biçimde (bitmap/Convert to bitmap*transperant back round) CMYK olarak convert et. yalnız daha önceden bir şey yapmış olman lazım. sanırım yanloş bir iş yaparak başladın. resimlerin ilk çalışma boyutu, kullanacağın ebada göre 300 DPI olmalı. sanrım sen daha düşük yaptın ki sonradan kapladığı alan fazla diye şikayet ediyorsun. Amblemdeki hila yazısını dolgun bir fontla büyük harfle yaz bana kalırsa. ve hilali oturtmak içn daha farklı seçenekler üret. Çanbtalardaki sarı olan fiyat etiketlerini kaldır. diğeleri gibi düz olsun. yada bütün hepsini aynı yap. ama sarı çok ciyak durmuş. patlatma o kadar bence.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
broşürüm, kendi