kendi çapımda ''büyübozan''

İllüstrasyon Çalışmaları - kendi çapımda ''büyübozan'' Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar yeni sayılırm ilüstrasyonda, hiçbir eğitimim yok bu konuda, kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum. Her türlü yorumlarınızı bekliyorum......

geceyuruyen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

geceyuruyen35

Grafiker / İzmir

Alt 02-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar yeni sayılırm ilüstrasyonda, hiçbir eğitimim yok bu konuda, kendi çapımda birşeyler yapmaya çalışıyorum. Her türlü yorumlarınızı bekliyorum...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 03-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
calısmaların guzel.ılerletmenı dılerım calısma kalıtenı..sadece ılk calısmanda ''meleklerın pis işlerini biz yaparİz yazmıssın'' bunu soylememın nedenı kulp takmak degılde ıs bıtınce tekrar gozden gecırmek gerekebılıyor kendi çapımda ''büyübozan'' bende kendı calısmalarımda karsılasıyorum boyle kendi çapımda ''büyübozan'' kolay gelsın...
Bu mesajdan alıntı yap

geceyuruyen35

Grafiker / İzmir

Alt 06-02-2010 #3
Teşşekkür ederim yorumların için, Birde ''Bizler meleklerin pis işlerini yaparız'' kısmınıa açıklama getiriyim; Kafamda tasarladığım bir hikaye var, çizgiroman oluşturmayı düşünüyorum, adındada anlaşılacağı gibi büyücülerin oyunlarını bozan bir karakter, kuran dada yazar insanlara büyü yapmayı öğreten harut ve marut adında iki melektir ama iyi niyetle öğretmiştirler ama şeytanın vesveseleri sonucu insanlar kötü amaçlar için kullanmıştır. Büyüyü bozmak için büyü yapmak gerekir, meleklerde bunu yapamıycakları için bu karakter onların işlerini yapıyor... (Nerdeyse hikayeyi anlattım kendi çapımda ''büyübozan'' ) Tekrar teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
CracKer63 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CracKer63

Öğrenci (Diğer) / Şanlı urfa

Alt 08-02-2010 #4
Keşke Yaşlı Olmasaymış Daha Güzel Olurdu kendi çapımda ''büyübozan''
Bu mesajdan alıntı yap
haL!Lx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haL!Lx

Webmaster / Mersin

Alt 08-02-2010 #5
Resimlerin Üzerinde deviantart Logoları Dikkatimi Çekti ?
Bu mesajdan alıntı yap

geceyuruyen35

Grafiker / İzmir

Alt 13-02-2010 #6
İki karekter var aslında yaşlı olan ana karakter ama işi çırağına öğrettikten sonra çekiliyo aradan ve deviantart logosu için açıklama getiriyim deviantart logolu çalışmalar benim o sitede geceyuruyen adı altında yayınladığım resimlerim, orjinalleri pc'im çalınınca gitti bende oradan indirip yayınlamak zorunda kaldım, aslında şimdi aklıma geldi, o siteden logoyu kaldırıpta yayınlayabilirim. teşşekkür ederim yorumlarınız için...
Bu mesajdan alıntı yap
stany isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stany(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2010 #7
eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 01-04-2010 #8
Güzel çalışma olmuş. Eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Imperatore34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imperatore34

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2010 #9
Teşşekkür ederim yorumların için, Birde ''Bizler meleklerin pis işlerini yaparız'' kısmınıa açıklama getiriyim; Kafamda tasarladığım bir hikaye var, çizgiroman oluşturmayı düşünüyorum, adındada anlaşılacağı gibi büyücülerin oyunlarını bozan bir karakter, kuran dada yazar insanlara büyü yapmayı öğreten harut ve marut adında iki melektir ama iyi niyetle öğretmiştirler ama şeytanın vesveseleri sonucu insanlar kötü amaçlar için kullanmıştır. Büyüyü bozmak için büyü yapmak gerekir, meleklerde bunu yapamıycakları için bu karakter onların işlerini yapıyor... (Nerdeyse hikayeyi anlattım kendi çapımda ''büyübozan'' ) Tekrar teşekkür ederim...

Çalışmalarınız güzel, çizgi roman oluşturma fikriniz de güzel ancak Kuran ile ilgili anlattığınız mantaliteye göre bir çizgi roman yapacaksanız size yanlış bildiğiniz bir konuda açıklık getirmek isterim. Harut ve Marut adlı iki melek insanlara büyüyü iyi veya kötü herhangi bir nedenle öğretmek için gönderilmemişlerdir. O iki melek sadece insanlara bir imtihan olarak gönderilmişlerdir. O melekler ''Biz sadece bir fitneyiz (Bizden alacağınız her türlü bilgi haram ve fitnedir anlamında), bu yüzden kesinlikle bize yaklaşmayın ve büyü hakkında sorular sormayın'' diye uyarmışlardır. Yani insanları uyarıyor ve kendilerine bu konuda sorular sormayan insanlara birşey öğretmiyorlardı. Dolayısı ile bu iki meleğin insanlar için bir imtihan olduğu sonucunu çıkarmak elbette mantıklı olur. (En doğrusunu Allah bilir)

Konu ile ilgili açık bir ayet aynen şöyledir;

--(Bismillahirrahmanirrahim)--

"Ve onlar, Süleyman'ın mülkü (nübüvveti) hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe; Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o iki melek: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye sihir namına bir şey öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın alanın, ahiretten hiçbir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerini karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi." (Bakara Sûresi 102. ayet)

---
Burdan da anlayacağınız üzere Melekler pis işler yapmazlar, Allah'ın izni ve emri dışına çıkmazlar, günah işlemezler, nefislerine uymazlar...

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap