kendi firmam için kartvizit tasarımlarım

Kartvizit Tasarımları - kendi firmam için kartvizit tasarımlarım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, İlk kez tasarım yapıyorum. Benimkine cahil cesareti de denilebilir. Illustrator ile çalıştım. Kartvizitlerle ilgili tenik bilgilerin (boyut, kesme payı, baskıdaki sorunlar, vb.) tümünü bu siteden öğrendim. ...

hknayhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknayhan

Eğitimci / İstanbul

Alt 27-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
İlk kez tasarım yapıyorum. Benimkine cahil cesareti de denilebilir. Illustrator ile çalıştım. Kartvizitlerle ilgili tenik bilgilerin (boyut, kesme payı, baskıdaki sorunlar, vb.) tümünü bu siteden öğrendim. Ancak işin estetik ve yaratıcılık kısmına gelince çuvalladım sanırım. :sweating: Yorumlarınızı bekliyorum. Beğendiğiniz kartviziti hangi tür kağıda bastırırsam en iyi sonucu alırım? Karttaki logo kendi çizimim.

1 kendi firmam için kartvizit tasarımlarım

2 kendi firmam için kartvizit tasarımlarım

3 kendi firmam için kartvizit tasarımlarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Burada tasarım olmadığı için yorum nasıl yorum yapayım bilmiyorum. Bu işi bir grafikerle halletmenizi öneriyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
kasvera isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasvera

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2008 #3
siyah güzel ama çok sade
istersen çalısma örneği verebilirim ********@************ adresinden ulaş sana onlarca örnek verebilirim hem de corel formatında birde logo yu dik koymayı dene
Bu mesajdan alıntı yap
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 28-07-2008 #4
Burada tasarım olmadığı için yorum nasıl yorum yapayım bilmiyorum. Bu işi bir grafikerle halletmenizi öneriyorum.
Katılıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
hknayhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknayhan

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-07-2008 #5
sanırım haklısınız. ilginize teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
I3oI2a isimli Üye şimdilik offline konumundadır

I3oI2a

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #6
olmamıs bence bıraz arastırmalısın kartvızıt nasıl yapılır nelere dıkkat edılmelıdır dıye tasarımını kuvetlendırmenı onerırım...
Bu mesajdan alıntı yap
muratz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 29-07-2008 #7
İlk defa yapan biri için başarılı olmuş...Önemli bir ayrıntısı yok..Kartvizit ölçüsü en yuvarlak hesapla 84x54 mm ebat, tasarımın konacağı kısım kenarlardan yaklaşık 4 er mm içeride kalmalı...
Baskıya verilmeden önce yazılar "path" haline getirilmeli..Corel'de bu iş için "convert to..." komutu var,illustratorde de text üzerine sağ tıklayarak, text menüsünden veya object menüsünden bakabilirsiniz.(var olduğunu biliyorum, kullandım..ama hangi komut /nerede olduğunu şimdi hatırlayamadım)
Bu kadar..Tasarım konusuna gelince, logo iyi duruyor ..Bu logoyu bi yerden hatırlıyorum ama..Herneyse, siyah zeminli olan daha iyi ama "a" harfinin yazılı olduğu dairenin rengi zemine karışır...hele baskıda bunu nasıl başarabildiklerine şaşırırsınız.O renk olmaz.Ya logodaki dairelerin rengi değişecek , ya altına açık zemin atılacak veya kartın zemini komple değişecek.
Logoyu yatay olarak da kulanabilirsiniz.Denemekte fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
grafimel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafimel

Matbaacı / İstanbul

Alt 29-07-2008 #8
3üde aynı sadece renk değişik
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-08-2008 #9
ben bunu word de yaparım çok basit bir çalışma olmuş emeğe saygı
Bu mesajdan alıntı yap
filisera isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filisera

Ressam / Antalya

Alt 02-08-2008 #10
bende sizingibi amatörüm,ama güzel sanatlar mezunuyum.moda üstüne..bir tekstil firmasına afiş yapptım.2sene havalimanındaki o panolardan kalkmadı.grafiği bende çok seviyorum.Nacizane bir fikir verin diyorsanız,komposizyon kurmak lazım ve etki noktası olmalı.Bu hem renkle hemde biçimle verilir.büyük orta küçük değerleri ve altın oran çok önemlidir.amerikankültür grafiktasarımada gittim.Hocamız derdiki(yaptığımız tasarım,markanın önüne geçmesin)..başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
firmam, icin, kartvizit, kendi, tasarımlarım