Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin Photoshop ile Knock Out Eklentisi

Photoshop - Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin Photoshop ile Knock Out Eklentisi ...

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

biraz da saç dekupe nasıl edilir buna bakalım ; )...

Knock Out :

Decoupe etmek istediğimiz her hangi bir resmi öncelikle “Make Layer” yapıyoruz:

Bunun için Yukarıdaki resimde gördüğümüz layer seçeneğimizdeki Background isimli layer imize çift tıkladıktan sonra çıkan seçeneğe “Ok” diyoruz.

Ardından Aşağıdaki resimde gördüğümüz yolu takip ederek “Knoc’k Out” Pluginimizi açıyoruz. Fitler>KnockOut 2>Load Working Layer

Knoc’k Out a geçişimizi yaptık.Ardından aşağıdaki resmimizde benim kırmızı ku utucuklar içine alarak gösterdiğim seçenekleri aynen yapıyoruz.

Ve daha sonrada resmimizi içeri alacak şekilde seçiyoruz.(Kesmek istediğimiz bölüm dışarıda kalacak)

Hemen üsttarafta “Out Inside Object” yazan seçeneğimize tıklıyoruz.İkatene seçilmiş alan çıkmış olması gerekiyor.Örnekte görüldüğü gibi:

Şimdi ise ikinci seçenekle birinci seçeneğimizin arasını " + " kullanarak açmaya geldi. Bu işlemdeki amacımız kesmeyi istemediğimiz bölgeleri (saç yüz elbise yada diğer objeler) kesmemek.Bunun içinde ikinci açılan seçilmiş alanın kesinlikle istemediğimiz bölgeye deymemesi.Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi bir sonuçtan sonra son işlem olan kesme işine geçiyoruz.Bunuda kısa yolla Ctrl+P tuşlarına basarak Yapıyoruz.

Knock Out u kapatıp “Ok” diyoruz.Kesilmesini istediğimiz bölge kesilmiş olarak AdobePhotoshop a aktarılmış oluyor.Kolay gelsin.

Önemli Not: Resimde hiç bir yeri Decoupe etmeden ilk saçı Decoupe etmeliyiz yoksa başka bir yerden başlayıp saça geçişi sonradan yaparsak saçın etrafında beyaz bir hat çıkacaktır...

küçük bir not : Photoshop default kurulumunda bu plugin yüklü değildir. Knock out eklentisi bir plugin olarak daha sonradan yüklenir. İnternette bulmanız mümkündür…
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 27-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
usta ,y, demişsinde bana bun program lazım photo shop da ekli değil Knock-out o lazım bana .
Bu mesajdan alıntı yap
naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-06-2007 #3
emeğine sağlık guzel bır paylaşım....
Bu mesajdan alıntı yap
hades1624 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hades1624

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-07-2007 #4
link nerede?
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 09-07-2007 #5
Bu program ücretli satılan bir plugin olduğu için malasef link yok Resmi web sitesinden istiyorsanız programı satın alabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
sananeyau isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sananeyau

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 26-08-2007 #6
bunun başka bir yolunu resimli veya videolu anlatabilecek var mı? Ne zaman bir resmin bir kısmını o resimden ayırmak için seçim yapsam, makasla kesilmiş gibi oluyor resim :S
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 26-08-2007 #7
bunun başka bir yolunu resimli veya videolu anlatabilecek var mı? Ne zaman bir resmin bir kısmını o resimden ayırmak için seçim yapsam, makasla kesilmiş gibi oluyor resim :S
Peki sizin için Extract aracını ve Color Range aracını geniş bir şekilde resimli olarak anlatım yapıcağım bir kaç güne kalmaz...
Bu mesajdan alıntı yap

sananeyau

Alt 29-08-2007 #8
Bekliyorum hala Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin Photoshop ile Knock Out Eklentisi
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-08-2007 #9
Bu mesajdan alıntı yap

sananeyau

Alt 30-08-2007 #10
teşekkürler, hemen bakıyorum Kendi Saçınızı Kendiniz Kesin Photoshop ile Knock Out Eklentisi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
eklentisi, ile, kendi, kendiniz, kesin, knock, knock out, knock out eklentisi, photoshop, sacinizi