kesicimde kesim yaparken bazı harfleri kesmiyor.

Folyo kesim - kesicimde kesim yaparken bazı harfleri kesmiyor. Sponsorlu Bağlantılar merhaba, kesicide kesim yaparken, bir süredir hata vermeye başladı. örneğin işi keserken bazı harfleri kesmiyor, bazı harfleri yarım kesiyor ya da bazı harflerin bazı yerlerini kesmiyor. bu sorun ...

ahura isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 16-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba,

kesicide kesim yaparken, bir süredir hata vermeye başladı. örneğin işi keserken bazı harfleri kesmiyor, bazı harfleri yarım kesiyor ya da bazı harflerin bazı yerlerini kesmiyor. bu sorun birkaç gündür olmaya başladı. bilgisayardandır dedim bilgisayarı değiştirdim, yine aynı zorun var. acaba sorun ne olabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 16-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kesicinin markası modeli ve kullandığın program nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 17-07-2012 #3
Kwangko System SC-1400 120lik Plotter
Kullandığım Kesim Programı: Ksign
Bu mesajdan alıntı yap
dijitalll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dijitalll

Grafiker / Balıkesir

Alt 17-07-2012 #4
plotter,hep aynı alanlarda mı eksik keiyor?plotter halısının zemini bozulmuş olabilir,zemii temizle,halıyı tekrar yapıştır.
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 17-07-2012 #5
yok hayır, hep aynı alanlarda değil. zaten halısı yeni. nerelerde olduğu belli olmuyor, farklı farklı yerlerde yapıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 17-07-2012 #6
data kablosunu kontrol et yerinden oynamış olabilir.Bizdede aynısından var 7 yıldır tık demedi.flexi kablo pinlere oturmuyor olabilir.kesin bir temassızlık var.
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 18-07-2012 #7
data kablosunu kontrol et yerinden oynamış olabilir.Bizdede aynısından var 7 yıldır tık demedi.flexi kablo pinlere oturmuyor olabilir.kesin bir temassızlık var.
kendi data kablosu var bilgisayara giren, siyah renkli. onu kontrol ettim. üzerinde bir sürü malzeme vardı, sanırım ezilmiş. ama aynı kablodan bulamıyorum. başka bir com kablosunu direk takınca da görmüyor makineyi, test yapamıyorum. acaba o kablodan nasıl bulabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 18-07-2012 #8
İzmir de bulursun isg ye danış
Bu mesajdan alıntı yap

ahura

Grafiker / Manisa

Alt 18-07-2012 #9
sanırım sorunu çözdüm. kafaya bağlı olan triger kayışı kenarından yırtılmış. elmas uç bazen titreterek kesiyor, bazen de folyonun üstüne hiç inmiyor. gerginliğini yitirmiş, sanırım ondan. kayışı değiştirdikten sonra daha sağlıklı bilgi vericem.
Bu mesajdan alıntı yap

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 18-07-2012 #10
Kayışı değiştirirken flexi kabloyuda kontrol et. Iemassızlıktan ve titreşimden oynama yapıyorsa kafa bazen temassızlık sebebiyle aşagı yukarı hareketi kesildiğinden yarım keser.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları