Kesim Makinesi Yardım

Folyo kesim - Kesim Makinesi Yardım ...

Kesim Makinesi Yardım
protes_to isimli Üye şimdilik offline konumundadır

protes_to

Grafiker / İstanbul

Kesim Makinesi Yardım

Alt 17-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Roland cx -500 Camm1-pro makinemiz var. Yazı keserken yuvarlak olan harflerde kırıklıklar meydana geliyor. Mesela 1 tane "O" Harfi kestiğimde sorun yaratmıyor. Ama 100 yada 200 tane "O" harfi kestirdiğim de yarıdan sonra yada sonlara doğru tam emin değilim kırıklıklar oluşmaya başlıyor. Makine tahmini 5-6 senelik, değişik parçası yok acaba bıçak tutucu dan kaynaklanıyor olabilir mi? Birde kesim bittikten sonra "Err 2: Wrong number of prameters" hatası veriyor bunun sebebi ne olabilir. Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Secret man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kardeşim kesimin üzerindeki lastiğini kontrol et.
Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #3
Kardeşim kesimin üzerindeki lastiğini kontrol et.
benden kesim halısından şüphelendim uzun zamandırda değiştirmemiştim yenisini taktım yapmaz ümidiyle ama yine yaptı
Bu mesajdan alıntı yap

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #4
Gönderdiğin dosya uzantısı nedir eps mi ai. mi ?
Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #5
coreldrawdan direk kestiriyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #6
arcut program var ise eps kaydedip dene bildiğimden değil öneri olarak sunuyorum sana. Daha önce bu tür sorunla karşılaştığımda halıyı değiştirmek yeterli olduğu söyleniyordu. birde kağıt kaymasından da yapabılır dıye dusunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

protes_to

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #7
tekerleri yeni değiştirdim tekerlerle temas eden tırtıklı silindiride iyice temizledim aralarında pislikleri falan halıda yeni ama bir türlü çözemedim olayı 1 prizde 17 tane fiş var onlardan biride ploterın fişi acaba onlardan olabilir mi diyecem sadece düşünce, eskiden beri o kadar var sadece belki 2-3 tane yeni eklemişimdir bilgisayar bağlantı kablosunu yeniledim aklıma gelen herşeyi yaptım acaba ploterdan menü lerlemi oynadım diyecem onlada alakası olacagını tahmın etmıyorum valla kestıgım yazıları bır sekılde musterıye verıyorum anlamıyorlar ama benim bir üretici olarak bu durum hiç hoşuma gitmiyor yaptıgım işten zevk almıyorum yanı valla önerilerinizi bekliyorum yine arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap

Secret man

Grafiker / İstanbul

Alt 17-10-2012 #8
Önerim şudur ya kesim makinasının kafasını değiştirin yada yeni bir makina alın ...
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 17-10-2012 #9
Sayın protes_to protesto etmezsen sorunun cevabını vereyim.kendi sorunun cevabını kendin yazmışsın zaten.error2 wrong number of parameters.parametre hatası.bir adedi düzgün kesen plotter 100 adette sorun çıkarıyorsa kabahati kendinde ara,kati surette plotterinde hata arıza yok.Plotter yazıları nokta sayısına göre keser,nokta sayısı çoğaldıkça hata verme oranıda o nisbette artar.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 18-10-2012 #10
tekerleri yeni değiştirdim tekerlerle temas eden tırtıklı silindiride iyice temizledim aralarında pislikleri falan halıda yeni ama bir türlü çözemedim olayı 1 prizde 17 tane fiş var onlardan biride ploterın fişi acaba onlardan olabilir mi diyecem sadece düşünce, eskiden beri o kadar var sadece belki 2-3 tane yeni eklemişimdir bilgisayar bağlantı kablosunu yeniledim aklıma gelen herşeyi yaptım acaba ploterdan menü lerlemi oynadım diyecem onlada alakası olacagını tahmın etmıyorum valla kestıgım yazıları bır sekılde musterıye verıyorum anlamıyorlar ama benim bir üretici olarak bu durum hiç hoşuma gitmiyor yaptıgım işten zevk almıyorum yanı valla önerilerinizi bekliyorum yine arkadaşlar
Roland makinelerin servis desteğini Alfanorm firması vermektedir...
Firma olarak sadece kendi sattığımız makinelere hizmet veriyoruz.
Fakat makinenin genel ithalatçısından bir destek alamaz iseniz size yardım edebiliriz..
(17 Ekim 2012 tarihinde firmamızdan Volkan bey ile görüştünüz, Sizi ALFANORM firmasına yönlendirdik.Bu yönlendirmeden önce bıçak tutucusuna bakmanızı söylemiştik.)

Kolay Gelsin...
İstanbul Reklam Ürünleri.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları