kesme payı konusunda yardım lütfen

Temel Tasarım İlkeleri - kesme payı konusunda yardım lütfen ...

severkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

severkan

Öğrenci (Grafik) / Aksaray

Dosya23

Alt 06-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar abiler ablalar ben bi akrabama broşür yapacam.örnek veriyorum broşürümün tek sayfasının ebatı diyelimki 10 cm ye 20 cm.ben bunu kesim payı için 11 cm ye 21 cm lik bi çalışma alanında mı yapmalıyım???

bu kesim payıydı traş payıydı pek anlamadım yazanları okudum ama.
bide matbaa pdf istiyormuş onu nasıl yapıcam photoshopta??
bana bi yardımcı olurmusunuz.:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 06-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kaydederken pdf'yi seç o kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

severkan

Alt 06-06-2010 #3
arkadaşım sagol ama sorularıma cevap alamadım yardımcı olmak isteyen yokmu?
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 06-06-2010 #4
ben sana hemen yardımcı olayım.

tavsiyem işi tamamen photoshopta yapmaman. resimleri görsel öğeleri photoshopda hazırla. geriye kalan yazılarıda vektörel bir programda yaz.

eğer sen 10x20 cm ebadında bir iş yapacaksan çalışma alanını 10,6x20,6 cm olarak açman lazım. photoshop için genelde şöyle yaparız. 10x20 cm açar etrafına klavuz çizgisi koyar ve ebadı 10,6x20,6 cm getiririz ki taşma paylarını görelim. benim tavsiyem baskıda bir sürprizle karşılaşmamak için her tarafından ortalama 1 er cm içeriden başlaman. bu bahsettiğim şey zemin değil ha. gözükecek yazılar, görseller vslerden bahsediyorum. eğer takıldığın bir yer olursa bana sorabilirsin. yardımcı olurum. kaydederken de pdf olarak kaydet. onun da ayarları var tabii.
Bu mesajdan alıntı yap

severkan

Alt 06-06-2010 #5
ben sana hemen yardımcı olayım.

tavsiyem işi tamamen photoshopta yapmaman. resimleri görsel öğeleri photoshopda hazırla. geriye kalan yazılarıda vektörel bir programda yaz.

eğer sen 10x20 cm ebadında bir iş yapacaksan çalışma alanını 10,6x20,6 cm olarak açman lazım. photoshop için genelde şöyle yaparız. 10x20 cm açar etrafına klavuz çizgisi koyar ve ebadı 10,6x20,6 cm getiririz ki taşma paylarını görelim. benim tavsiyem baskıda bir sürprizle karşılaşmamak için her tarafından ortalama 1 er cm içeriden başlaman. bu bahsettiğim şey zemin değil ha. gözükecek yazılar, görseller vslerden bahsediyorum. eğer takıldığın bir yer olursa bana sorabilirsin. yardımcı olurum. kaydederken de pdf olarak kaydet. onun da ayarları var tabii.
Allah razı olsun arkadaşım bide pdf yapma ayarlarını söylesen harika olur.
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 06-06-2010 #6
rica ederim ne demek. pdf yapma ayarlarına gelince sen bunu tamamen photoshopda mı yapacaksın? yoksa dediğim gibi illustrator freehand vs de mi yapacaksın.
Bu mesajdan alıntı yap

severkan

Alt 06-06-2010 #7
tamamen photoshopta yapacagım.bide az önce anlattığın kesim payı için boşlukları ayarlama seyi vardıya onun bi resmini koyarmısın ya rica etsem.örnek olsun diye hani çizgiler şöyle tasarım şuraya gibisinden.çok teşekkür ederim şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 06-06-2010 #8
valla kardeş o kadar üşendimki tek tek resimleri internete yüklemeye. word dosyası yaptım. aşağıdaki rapid linkten indirebilirsin.

tasarım şuraya bu buraya diyemem. çünkü çok saçma olur. senin ne yapacağını bilmyiroum sonuçta. sen bak bu dosyayı incele. tasarımını da 4 tarafından 1 er cm içeriden olacak şekilde yap hiçbirşey olmaz.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

not premium account şifremi unuttuğum için premium hesaptan yükleyemedim. link kırılırsa tekrardan yüklerim. o zaman kadar şifremi de bulurum belki :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

severkan

Alt 06-06-2010 #9
valla kardeş o kadar üşendimki tek tek resimleri internete yüklemeye. word dosyası yaptım. aşağıdaki rapid linkten indirebilirsin.

tasarım şuraya bu buraya diyemem. çünkü çok saçma olur. senin ne yapacağını bilmyiroum sonuçta. sen bak bu dosyayı incele. tasarımını da 4 tarafından 1 er cm içeriden olacak şekilde yap hiçbirşey olmaz.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

not premium account şifremi unuttuğum için premium hesaptan yükleyemedim. link kırılırsa tekrardan yüklerim. o zaman kadar şifremi de bulurum belki :wink:
çok teşekkür ederim çok iyisin.şifrenide inşallah hatırlarsın.benim için bu kadar zahmet etmişsinya Allahta senin işini kolaylaştırsın
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 06-06-2010 #10
saolasın kardeş önemli değil. bilgi paylaştıkça artar kesme payı konusunda yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları