kestiğim resmi öteki resimde nasıl yumusatabilirm cs4 de

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - kestiğim resmi öteki resimde nasıl yumusatabilirm cs4 de ...

DsRCera isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DsRCera

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 24-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kestigim resmi nasıl yumusatabilirm bide kestiğim bölüm baska resime aktarırken boyutlarını nasıl deistirebilirm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

phytagorast isimli Üye şimdilik offline konumundadır

phytagorast

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 24-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1)kesim işlemini pen tool ile yapıyorsanız yolu tamamladıktan sonra sağ tık->make selection dan feather redius değerini artırabilirsiniz.
2)normal keskin bir kesim yaptıysanız bunu başka bir layere aldıktan sonra yumuşak bir fırça ile boyutu büyük olmamak üzere yavaşça kenarlarını yumuşatabilirsiniz.
3)marque tool ile kesim yapılırsa direk üst tarafta feather değerini yükseltebilirsiniz.
boyutlandırma olayına gelince kesip attığımız yeni bir layer olarak karşımıza çıkacak diğer resimde bundan sonra edit transform diyerek tekrar boyutlandırabiliriz..
iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

DsRCera

boyut

Alt 24-07-2009 #3
saol yumusatma islemini ögrendim ama boyutlandırmada verdiğin yöntem resmin boyutlarını boyutlandırıyor ben kopyaladığım alanı boyutlandırmak istiyorum onu sölermisn
Bu mesajdan alıntı yap
phytagorast isimli Üye şimdilik offline konumundadır

phytagorast

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 24-07-2009 #4
kusura bakmayın ama pek anlayamadım ama olabileceklerisize anlatmaya çalışayım bunlardan birisidir heralde.
1)seçtiğiniz alanı ctrl-c ctrl-v yaparsanız olduğunuz resimde seçtiğinizin bir kopyasını oluşturur.sora edit transform
2)seçtiğinizi başka bir resme sürükle bırak yapasanız orada tekrar boyutlandırmak için de edit transform
Tabiki bu ikisini de yaparken bizim kestiğimiz layer seçili olmalıdır.
3)kopyaladığım alan derken bir başka resmi tekrar boyutlandırmak istiyosanız image->image size diyerek boyutlandırabilirsiniz..
bunlar işinize yaramadıysa biraz daha açıklayıcı yazarsanız mutlaka bir çözüm bulunacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
kocagöz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kocagöz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 25-07-2009 #5
kardeş yumuşattıktan sonra onu ordan kes istediğin yere yapıştır ctrl+t de boyutlandır sanırım bu olayı diyorsun
Bu mesajdan alıntı yap

DsRCera

Alt 26-07-2009 #6
tskler.. bn istedigimi aldım
Bu mesajdan alıntı yap