Kiatabı baskıya hazırlamak için program ve ölçüler

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Kiatabı baskıya hazırlamak için program ve ölçüler Sponsorlu Bağlantılar Bir kitabı hangi programı kullanarak baskıya hazırlamalı ( micrsoft office, m. publisher vs.. gibi olur mu ) ve A5 boyutu için hangi ölçülerde çalışmalı (kenar boşluğu, kesim payı, ...

ooaykac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ooaykac

Eğitimci / İstanbul

Alt 23-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir kitabı hangi programı kullanarak baskıya hazırlamalı ( micrsoft office, m. publisher vs.. gibi olur mu ) ve A5 boyutu için hangi ölçülerde çalışmalı (kenar boşluğu, kesim payı, cilt payı vs..)?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aliimren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliimren

Grafiker / Ankara

Alt 26-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadasım mesleğin grafikerlik mi?
Bu mesajdan alıntı yap

ooaykac

Eğitimci / İstanbul

Alt 26-12-2011 #3
Hayır değil. Yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 26-12-2011 #4
bu bahsettiğiniz değişkenlerin hepsi için önce bastıracağınız matbaa ile görüşmelisiniz. ölçüler... bunun dışında kitabı word ortamında yazıp, matbaya ödeyeceğiniz ekstra ücret karşılığında, bu tip detaylara bulaşmadan tertemiz elinize alabilirsiniz. Konuya hakim olmayan birinin, kafasına göre, ya da aldığı duyumlara göre, kitap hazırlayıp basmaya çalışması türlü türlü facialar ile sonuçlanacaktır... Öte yandan yine forumumuzdan freelance çalışan arkadaşların tekliflerini alarak yine problemlerinizi çözebilirsiniz... Her koşulda işi bilmeyen birinin özellikle kitab gibi bi ürünü yapmaya kalkışmasını kendi akıl sağlığı açısından hiç ama hiç önermiyorum... Elinizi cebinize biraz daha sokun, Korkmayın, yanmaz... Hem kafanız rahat eder, hemde paranız cebinizde kalır... Aksi durumda dimyata prince giderken eldeki bulgur ambarını yakacağınız garanti...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

ooaykac

Eğitimci / İstanbul

Alt 26-12-2011 #5
Anlıyorum. Teşekkür ederim. Öle yapacağım. Peki, matbaa ile görüşmeden önce kitabın sayfa sayısını hesaplayabilmek amacıyla Office programında A5 ve A4 sayfa düzeninde kenar boşluklarını kaç ayarlamalıyım? Matbaa kitap kaç sayfa dediğinde A4 te şu A5 te şu diyebilmek için soruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap