Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )

İllüstrasyon Çalışmaları - Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme ) ...

bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 23-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kullanılan Program: Photoshop Cs3

İlk kez bir hikayeyi çizimlendiriyorum,aynı karakteri defalarca çizmek sandığımdan daha zor oldu elimden geleni yaptım önerilerinizi bekliyorum..İyi seyirlerKibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 23-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlknurcum çok güzel olmuş bu çalışma, masal zamanı gecenin bir yarısı Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme ) beni çok eskilere götürdü küçükken içimde bir ukde kalarak dinlediğim sevdiğim bir masal, okurken ve çalışmalarını incelerken çok eskilere gittim, masallar diyarında dolaştım canım ellerine sağlık ben çok beğendim. Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )
Bu mesajdan alıntı yap
bilgilknur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bilgilknur(36)

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 23-06-2009 #3
İlknurcum çok güzel olmuş bu çalışma, masal zamanı gecenin bir yarısı Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme ) beni çok eskilere götürdü küçükken içimde bir uhde kalarak dinlediğim sevdiğim bir masal, okurken ve çalışmalarını incelerken çok eskilere gittim, masallar diyarında dolaştım canım ellerine sağlık ben çok beğendim. Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )
Bende aslında tam olarak hikayeyi bilmiyordum,çizerken öğrendim çok hüzünlüymüş ama ya.Hatırlamaktan mutlu olduğun anılarını canlandırdığım için sevindim canım teşekkür ederimKibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )
Bu mesajdan alıntı yap
karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-06-2009 #4
harika bir çizim ve renklendirme:alkis::alkis:sabah sabah duygulandırdın beniKibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )

çalışmanı 6 saat önce yayınladığına göre gecelemişsin sanırım eline,kalemine sağlıkKibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )Çok çok beğendim
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #5
Uzun zamandır çalışmalarınızı takip edenler arasındayım ve bu çalışmanızla şunu gördüm. Artık bir çizginiz oluşmuş. Bu çok önemli! Belirli bir tarz yakalayıp, çalışmalarınızı bu tarz ile biçimlendirmek sizin artık olduğunuzun, başkaları ile ayrıt edilebilir bir yönünüzün olduğu işaretidir. Tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 23-06-2009 #6
çalışmanız gerçekten de övgüyü hakediyor. stiliniz ve illüstrasyonlarınız gerçekten başarılı. benim değinmek istediğim nokta hikaye kitabının (kitap mı bilmiyorum), tasarımı ile ilgili.

en baştaki başlıkta, sizin de çizim stilinize uygun olarak daha cıvıl cıvıl bir ruh halini yansıtacak farklı bir font seçilebilirdi. kapaktaki illüstrasyon daha büyük olabilirdi ya da mavi fon tüm sayfaya yayılabilirdi. böylece üstteki beyazlıktan da kurtulmuş olurdunuz. Ve başlığın fonundaki kırmızı şeriti de kaldırmalısınız bence. alttaki isimi de daha küçük bir şekilde başlığın hemen altında başlığı ortalayarak yazarsanız, daha hoş olacağı kanaatindeyim.

içerikteki yazılarda, farklı ve daha sade bir font kullanılabilirdi. beyaz fon üstüne siyah fontla yazılmış hikaye kitapları genellikle ilkokul çocukları için olduğundan (okunması kolaylık olsun diye), daha sade fontlar tercih ediliyor (hangi font tam bilmiyorum ama "arial rounded" gibi bir font sanırım).

Paragraf aralıklarına dikkat etmelisiniz. Zira kimi yerde paragraf araları bir boşluk, kimi yerde bitişik, kimi yerde biraz içerden, kimi yerde satır başından vs.

bunlar gözüme takılanlar. onun dışında çizimlerinizi zaten beğeniyorum ve çalışmalaırnızı ilgiyle takip ediyorum. tekrar tebrikler.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
çavla isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çavla(25)

Bilg. Teknikeri / Kocaeli

Alt 23-06-2009 #7
çok guzel olmuss..Kibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #8
24 yaşında olmama rağmen hala severim masalları :utann:
Çok güzel olmuş canım eline emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 23-06-2009 #9
Çok hoş çizimleriniz var tebrik ederim, aynı karakteri birçok kere çizmek gerçekten sıkıcı olmalıKibritçi Kız ( Hikaye çizimlendirme )
Yalnız bu bir çocuk hikayesi ve haliyle çocuklar okuyacaklar, yazı karakterini daha sade seçebilirdiniz, bu haliyle çocuklar okurken zorlanacaklardır.
Bu mesajdan alıntı yap
x-ir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

x-ir(35)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-06-2009 #10
çoook güzel olmuş ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları