Kırık Camlar Teorisi

Graficafe - Kırık Camlar Teorisi ...

Kırık Camlar Teorisi
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Kırık Camlar Teorisi

Alt 30-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kırık Camlar Teorisi, Wilson ve Kelling adında iki Amerikalı teorisyen tarafından 1980'lerin başında ortaya atıldı. Bu teori, Wikipedia'da aşağıdaki örnekle anlatılıyor:

"Bir kaç camı kırık olan bir bina düşünün. Eğer camlar tamir edilmezse, kimi insanlar başka camları da kırmakta bir sakınca görmeyecektir. Bu şekilde devam ettiği görüldüğünde, binaya daha büyük zararlar vereceklerdir, ve sonunda bina ve devamında o sokaktaki diğer binalar, yaşanmaz hale gelecektir."

Bu teoriye dayanarak, en küçük sorunlara ve kural ihlallerine öncelik vererek çok daha büyük sorunların çözülebileceğini öngören yetkililer, sonraki 20 yılda New York gibi kimi büyük şehirlerde suç oranının sıfıra yakın bir seviyeye inmesini sağladılar.

Kırık Camlar Teorisi, iş yaşamımızda da bir çok büyük soruna çözüm oluşturabilir. "Kırık Camlar, Başarısız İşler" kitabının yazarı Michael Levine, iş dünyasında kırık camları "güzel bir mağazanın boyası çıkmış duvarı, ya da bir müşteri hizmetleri telefon görüşmesinde yirmi dakika boyunca tekrarlayan bir müzikle bekletildikten sonra hattın kesilmesidir" diye özetliyor. Kendi işinizde ya da çalıştığınız şirkette, önemsiz görünen sorunları hızla çözmeniz, benzeri hataların tekrarlanmasını, ve bu ufak sorunlardan güç alan daha büyüklerinin oluşmasını önleyecektir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 30-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bazı şeyleri halletme kararı aldım bu yazıyı okuduktan sonra teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-06-2007 #3
Bazı şeyleri halletme kararı aldım bu yazıyı okuduktan sonra teşekkürler..
Bencede çok güzel bir yazıdır. Umarım herkes hayatındaki kırık camları bir an önce tamir eder.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
piti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

piti(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-06-2007 #4
benimde hayatımdaki kırık cam, okul oluyor galiba Kırık Camlar Teorisi
Bu mesajdan alıntı yap
rabitelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rabitelli(43)

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 18-10-2007 #5
:topik hortlatmaca:

Benim cürük elma teorime benziyor; iğne ucu kadar bir çürük, büyüyüp elmayı berbat edebiliyor. Yalnız çözümlerimiz biraz farklı. ben elmayı yemeyi tercih ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-10-2007 #6
yada forumun durumuna benziyor dimi
bir kişi kural ihlali yaptığında uyarılmazsa o ve onu görenler bunu tekrar etmekte sakınca görmüyor ve forum paylaşım yapılamaz yapılanda bulunamaz hale geliyor
siz kırık camları süpürdükçede adınız kötüye çıkıyor
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 18-10-2007 #7
taviz tavizi doğurur gibi bişey Kırık Camlar Teorisi
bi de camların kırık olduğunun farkında olmadan yaşamak var + darmadağın + paramparça
Bu mesajdan alıntı yap
rabitelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rabitelli(43)

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 18-10-2007 #8
yada forumun durumuna benziyor dimi
bir kişi kural ihlali yaptığında uyarılmazsa o ve onu görenler bunu tekrar etmekte sakınca görmüyor ve forum paylaşım yapılamaz yapılanda bulunamaz hale geliyor
siz kırık camları süpürdükçede adınız kötüye çıkıyor
bir an topc'i hortlattım diye kural ihlali yaptım sandım Kırık Camlar Teorisi meğer sadece yorummuş Kırık Camlar Teorisi
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2007 #9
evet herkes kendine göre yapmış elma ve horustna beklendiği gibi foruma bağladıKırık Camlar Teorisi neyse ozamn söliyimmi beni camlar paramparça ya
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
sorunlari hizla cozme, newyork, new york, kucuk sorunlar, kirik camlar teorisi, cok buyuk sorun, calistiginiz sirkette, benzeri hatalarin tekrarlanmasi, benzeri hatalar, amerikali teorisyen, wikipedia, wilson kelling