KIRIKKALE Üniversitesinde antivirüs programı

Teknoloji Haberleri - KIRIKKALE Üniversitesinde antivirüs programı Sponsorlu Bağlantılar KIRIKKALE Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Osman Ferdi Ölmez ile Bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümü öğrencisi Halit Fethi Kesici, Türkiye’nin ilk yerli antivirüs programını ürettiklerini açıkladı. Ürettikleri program hakkında ...

Kral_Arthur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kral_Arthur

Grafiker / Kocaeli

ünlem

Alt 17-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

KIRIKKALE Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı öğrencisi Osman Ferdi Ölmez ile Bilgisayar ve öğretim teknolojileri bölümü öğrencisi Halit Fethi Kesici, Türkiye’nin ilk yerli antivirüs programını ürettiklerini açıkladı.

Ürettikleri program hakkında bilgi veren üniversite öğrencisi Osman Ferdi Ölmez, “6 yıl önce lisede okurken bu program üzerine çalışmalar başlattım. Amatör düzeyden profesyonel düzeye kadar geliştirmeye çalıştım. Türk Antvirüsü halkımıza arz ediyoruz. Çünkü yurt dışındaki piyasalarda bir çok antivirüs programı mevcut. Ancak farklarımız da var. Emek verip, ürettiğimiz antivirüsün uygun olduğunu düşündük. İç piyasaya yönelmek istiyoruz” dedi. Halit Fethi Kesici ise antivirüs programının diğerlerinden farklı ve daha kapsamlı olduğunu vurguladı.

Kesici, Türkiye’de ilk kez üretime geçirmek istedikleri ve antivirüsün diğerlerinden çok farklı olduğunu iddia ederek, “Çok ileri düzeydeyiz ve diğer antivürislerle yarışabilecek seviyedeyiz. Kendi stratejimiz olarak anlık kurma gibi bilgisayar koruması dışında flaş bellek koruması, diğer aygıt tarama özellikleri ekledik.
İsminin Türk olmasına karar verdik. Piyasaya açılmaya hazırız” diye konuştu

Kaynak : Üniversite Haber Ajansı : niversite Haber Ajans - KIRIKKALE niversitesinde antivirs program - Haberi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HBvideox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HBvideox

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tebrik ediyorum bu programa emek harcayan insanları. Başarıların devamını dilerim inşallah devamı gelir.
Bu mesajdan alıntı yap
Rumble isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rumble

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 28-10-2012 #3
Tebrikler Milletimizin çalışması Yani Türkiye Adına çalışması cok gurur verici bişe İnşla Program Gelişir Dünyanın en iyi programlarında birisi olur KIRIKKALE Üniversitesinde antivirüs programı
Bu mesajdan alıntı yap