kırmızı tokalı kız (illustrasyon)

İllüstrasyon Çalışmaları - kırmızı tokalı kız (illustrasyon) ...

akrmtch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akrmtch(30)

Eğitimci / Gümüşhane

Alt 29-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar yeni calışmam
ps cs4te referansla çalıştım.
daha önce genellikle yüz(surat ) çalışıyordum. boydan ve özellikle kıyafette detaylara girmem gerektiğini düşündüm ve bu anlamda yaptığım ilk deneme.
tüm yorum öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum.
herkese iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(36)

Ressam / İstanbul

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
anatomi duruş çok iyikırmızı tokalı kız (illustrasyon)ama bulanıklık bazı yerlerde o kadr çok ki çalışma bulaşmış gibi duruyor oysaki o bazı bölgelerdeki kalitelik ,gerçeklik bunu haketmiyor sankikırmızı tokalı kız (illustrasyon)iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 29-06-2009 #3
ellerine emeğine sağlık pek anatomi güzel geri kalanından pek anlamam ama bana güzel geldi kırmızı tokalı kız (illustrasyon) başarılarının devamı dileğiyle
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 29-06-2009 #4
Önceki çalışmalrına bakarsam baya bir ilerleme kayt ettiğin açık
Yalnız arkadaşında dediği gibi bulanıklık ve netlik olayın ayoğunlaşman gerek :9
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 29-06-2009 #5
çalışmanız güzel olmuş. elinize sağlık.

çalışmanın genelinde çok fazla fluluk var. sanki elle boyadınız ve boyalar elinizden kağıda bulaşmış gibi. sanırım brush dışında diğer toolları pek tercih etmiyorsunuz. bence silgi, path hatta keskinleştirilmiş brush bile bu sorununuzu halletmenize yetecektir.

gölgelendirmelerde, gölgeleri kullandığınız kadar (ki bence yeterli kullanılmamış) ışığı da (aydınlığı) kullanın. burn tool'u, "highligths" ya da "medium" opsiyonu seçiliyken (kontrastı azaltarak gölgelendirme yapmak için) kullanarak gölgelendirmeye çalışın. dodge tool ile ışık vuran yerleri aydınlatabilir ya da parlak olan yerlere parlaklık vererek ışıldatabilirsiniz.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

akrmtch(30)

Eğitimci / Gümüşhane

Alt 29-06-2009 #6
anatomi duruş çok iyikırmızı tokalı kız (illustrasyon)ama bulanıklık bazı yerlerde o kadr çok ki çalışma bulaşmış gibi duruyor oysaki o bazı bölgelerdeki kalitelik ,gerçeklik bunu haketmiyor sankikırmızı tokalı kız (illustrasyon)iyi çalışmalar
teşekkürler yorum için. daha da dikkatli olmam gerekiyor. özellikle kıyafet gölgelendirmesinde oldukça sorun yaşadım. iyi çalışmalar.

ellerine emeğine sağlık pek anatomi güzel geri kalanından pek anlamam ama bana güzel geldi kırmızı tokalı kız (illustrasyon) başarılarının devamı dileğiyle
teşekkürler yorumun sağlık iyi çalışmalar.

Önceki çalışmalrına bakarsam baya bir ilerleme kayt ettiğin açık
Yalnız arkadaşında dediği gibi bulanıklık ve netlik olayın ayoğunlaşman gerek :9
teşekkürler crazyglad. bluru yine fazla kaçırmışım galiba. gölge hatalarınıda bir an önce çözmem gerek. iyi çalışmalar

çalışmanız güzel olmuş. elinize sağlık.

çalışmanın genelinde çok fazla fluluk var. sanki elle boyadınız ve boyalar elinizden kağıda bulaşmış gibi. sanırım brush dışında diğer toolları pek tercih etmiyorsunuz. bence silgi, path hatta keskinleştirilmiş brush bile bu sorununuzu halletmenize yetecektir.

gölgelendirmelerde, gölgeleri kullandığınız kadar (ki bence yeterli kullanılmamış) ışığı da (aydınlığı) kullanın. burn tool'u, "highligths" ya da "medium" opsiyonu seçiliyken (kontrastı azaltarak gölgelendirme yapmak için) kullanarak gölgelendirmeye çalışın. dodge tool ile ışık vuran yerleri aydınlatabilir ya da parlak olan yerlere parlaklık vererek ışıldatabilirsiniz.

iyi çalışmalar.
yakma, soldurma, smudge tool ve temel nokta brushlarını kulllanıyorum silgi aracını nasıl kullanacağım hakkında bilgi sahibi değilim. gölgelendirmede sorunlar var. önerilerinizi mutlaka deneyeceğim. teşekkürler. iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 29-06-2009 #7
güzel bir çalışma ellerine sağlık tek sıkıntı nerde
ne kadar blur kullanacağına karar verememişsin ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

akrmtch(30)

Eğitimci / Gümüşhane

Alt 29-06-2009 #8