Kısa Yol Efekt Uygulaması

Corel Draw - Kısa Yol Efekt Uygulaması ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 31-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar, örnek olarak, "DOST KELEPAÇE SALONU" yazımız var, "DOST" ibaresine bir efekt uyguladım, kısa yoldan, "KELEPAÇE SALONU" ibaresine aynı efekti nasıl uygulayabilirim?, teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

monaliza55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

monaliza55

Grafiker / Samsun

Alt 04-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
birazdaha açarsan yardımcı oluruz
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Attributes Eyedropper işini görecektir.

Alt 04-11-2011 #3
Tool Box da Eyedropper aracına imlecini tıkla ve basılı tut...Bu aracın altında gizlenmiş olan Attributes Eyedroppeer aracını göreceksin..Bu araç seçili iken property barda Properties, Transformations ve EFFECTLER menüsü yer alacaktır.Bu butona tıklayıp kopyalacağın efeckt'i işaretle sonra efeckt uygulanmış araca bu damlalık ile tıklayıp o efeckt i kopyala...İmlecin kova şeklini alınca uygulayacağın nesneye tıkla aynı efeckt bı objeyede uygulanacaktır.
Properties ve transformations altındaki seçenekleride incele uygı,ulamak istediğin efecktleri işaretleyerek tek hamlede bir kaç efeckt i bir başka objeye aktarabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 05-11-2011 #4
Tool Box da Eyedropper aracına imlecini tıkla ve basılı tut...Bu aracın altında gizlenmiş olan Attributes Eyedroppeer aracını göreceksin..Bu araç seçili iken property barda Properties, Transformations ve EFFECTLER menüsü yer alacaktır.Bu butona tıklayıp kopyalacağın efeckt'i işaretle sonra efeckt uygulanmış araca bu damlalık ile tıklayıp o efeckt i kopyala...İmlecin kova şeklini alınca uygulayacağın nesneye tıkla aynı efeckt bı objeyede uygulanacaktır.
Properties ve transformations altındaki seçenekleride incele uygı,ulamak istediğin efecktleri işaretleyerek tek hamlede bir kaç efeckt i bir başka objeye aktarabilirsin...
çok doğru bir tanımlama,
teşekkürler bilgi aktarımı için.
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 05-11-2011 #5
çok doğru bir tanımlama,
teşekkürler bilgi aktarımı için.
Evet, ama daha pratik bir yol daha var.
Yaptığınız effect'i başka bir nesneye de uygulamak istiyorsanız, bu nesne seçili iken, Effect>copy effect içinden uygun olanı seçin. Gelen yeni imleç ile effect uygulanmış nesneyi seçin.

Bu daha basit geldi, değil mi?

Kolay gelsin.
Tuncer ÖZKAN
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 05-11-2011 #6
Arkadaşlar çook teşekkür ediyorum, gösterdiğiniz yoldan giderek, uygulamayı yapabildim, herkesin Kurban Bayramını kutluyorum.
Bu mesajdan alıntı yap