Kişisel gelişim için hangi programa yönelmeliyim

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Kişisel gelişim için hangi programa yönelmeliyim ...

nikefootball isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nikefootball

Webmaster / Kocaeli

Alt 13-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar..
7-8 yıldır grafik tasarımına merak saldım aynı zamanda 10-15 web sitesi yaptım programlamasını arkadaşa yaptırıp tasarımını kendim yapıyordum askerden yeni geldim 26 yaşındayım. Asıl amacım bir işe girmek ve bilgisayar işlerini sürdürmek ama hep kendimi geliştirmeye meraklı birisiyim onun için bir program seçerek o alanda kendimi iyice geliştirip ek bir meslek sahibi olmak istiyorum ileride işsiz kaldığımızda elimde bir iş olsun istiyorum. Programlama konusunda da bu düşüncelerim var hepsinden birini seçmek istiyorum.

Kendimce biraz araştırma yaptım ve neye ihtiyaç duyulduğunu bulmak için kariyer net'te araştırma yaptım..

PHP - 203
Asp.Net - 262
--
İllustrator - 187
Corel Draw - 56
Autocad - 1724
SolidWorks - 205
3d max - 159

aklıma gelen programları yazdım ve ne kadar eleman aradıklarına baktım kaba taslak.. bu verilere göre autocad'mi öğrenmeliyim grafiğe yatkın biri olarak Php içimde yıllardır öğrenmek istediğim bir programlama diliydi fakat çok programcı var biz yetişemeyiz diye bundan vazgeçip çizim programlarına mı yönelmemiz lazım.. Kocaeli'de yaşadığımdan sanayi firmaları ağırlıkta ve bunlarda çizim programı olarak autocad'i kullanıyorlar sanırım.. bunu öğrenmem mi faydalı olur sizce ne yapmalıyım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ozkan88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkan88

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 22-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Autocad ve solid works öğrenirsen her yerde iş bulursun
Bu mesajdan alıntı yap