kitap çalışırken referans çizgi aralığının eşit olması

InDesign - kitap çalışırken referans çizgi aralığının eşit olması ...

BRUMAC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BRUMAC

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba elimde word olarak hazırmanmış bir kitap var. Hemen hemen her sayfanın alt kısmında alıntılar var. Kitabın normal içeriğiyle alıntıların arasında bir çizgi var. word'de bu şekilde hazırlanmış. Bunu indesing'a aktardığımda kitabın içeriğiyle alıntıların arasında ki çizginin boşluğunu eşit yapmam gerekiyor. Buna müdahale edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

BRUMAC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BRUMAC

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tam olarak anlatamadım galiba daha açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalışayım. word'de hazırlanmış kitabın indesign'da mizampajını yapmam gerekiyor. her sayfanın altında daha küçük olarak yazılmış referanslar var. Hani numaralandırılır ve metin içinde 1 -2 diye numaralar olur ve bu numaraların sayfanın altında açıklamaları olur ya (alıntılar) normal metinle bu referansların arasında bir çizgi var. kitap word'de yazıldığı için indesign da içe aktardığım zaman bu çizgilerin aralıkları eşit olmuyo. bunlara eşit bir aralık vermem gerekiyor. sayfa düzeninin estetiği ve standartı için bunu yapmayı bilmiyorum. yardımcı olacak kimse yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerler

Hiç Biri / Bolu

Alt 22-04-2011 #3
Yazım / Belge Dipnot seçenekleri menusünden deneme yanılma metodunu kullanarak istediğin sonuca ulaşabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap