kitap/dergi kapak kısmında sıkıntım var

InDesign - kitap/dergi kapak kısmında sıkıntım var Sponsorlu Bağlantılar Soru1:Arkadaşlar ben indesign ile gayet güzel kitap/dergi hazırlıyorum ama hiç baskıya iş göndermediğim için bu kapak kısmının ayarlarını bilmiyorum kapağı ayrıca tasarlayıp farklı bir dosya olarakmı göndereceğiz yoksa ...

lorentzemre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lorentzemre

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Soru1:Arkadaşlar ben indesign ile gayet güzel kitap/dergi hazırlıyorum ama hiç baskıya iş göndermediğim için bu kapak kısmının ayarlarını bilmiyorum

kapağı ayrıca tasarlayıp farklı bir dosya olarakmı göndereceğiz yoksa indesignda 1.ve sonuncu sayfayı direkt kapak olarakmı tasarlayacağız

soru2:1.ve sonuncu sayfa kapaksa 2.ve sondan bir önceki sayfa kapakların iç kısımlarımı oluyor yani buralarda boş sayfamı kullanmalıyız

çok iyi anlatamadım..yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gavan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gavan

Grafiker / Ankara

Alt 19-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kapaklar içinde basılacaksa yani aynı kağıda basılacak dediğiniz doğru... 1-2 önkapak-öniç kapak son-sondan önceki arka kapak ve arka iç kapak olarak çalışabilirsiniz...
Şayet kapak farklı kağıda basılacaksa ayrı bir dosyada çalışmanız gerekiyor... Gerçi aynı çalışsanızda pdf'si ordan kesilip ayrı montajlanır...
umarım yardımcı olabilmişimdir....
Bu mesajdan alıntı yap
lorentzemre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lorentzemre

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-01-2012 #3
Teşekkürler
kitap gibi çok sayfalı çalışmalarda sırt kısmıda devreye girdiği için ayrıca tasarlanıp gönderilirse sanırım daha iyi olur,

ilgnize tekrar teşekkürler.oldukça yardımcı oldunuz.
Bu mesajdan alıntı yap