Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?

Freehand - Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben 2004'ten beri grafik tasarımcıyım, genel olarak fazla sayfalı işlerde freehand kullanıyorum, dün ajansa 18 formalık bir iş geldi. kitabın önceki serisi quark'ta dizilmiş. firma sahini ısrarla ...

gra-pixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gra-pixel

Grafiker / İzmir

Alt 11-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben 2004'ten beri grafik tasarımcıyım, genel olarak fazla sayfalı işlerde freehand kullanıyorum, dün ajansa 18 formalık bir iş geldi. kitabın önceki serisi quark'ta dizilmiş. firma sahini ısrarla quark istiyor, ama ben freehand'i tercih ediyorum, hatta ölümüne freeahnd diyorum Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı? ama adam quark'ta ısrarcı. 2 sene önce quarkta 1 aylık bi dizgi çalışmam olmuştu, fh'nin yanında halt etmiş... ama henüz karar veremedim ne yapacağıma. sizler ne önerirsiniz???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Freehand mi? Nasıl Türkçe tireleme yaptırıyorsun, elle tek tek manuel olarak mı. Quark ise Quarkta bas gitsin, Indesign ile aran nasıldır iyidir diyorsan baz gaza gitsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2010 #3
Çok sayfalı işlerde kesinlikle INDESIGN

Bu konu senin için faydalı olucaktır.. Indesign'de yaparsan eğer..
İndesign'de yazıları akıtma...
Bu mesajdan alıntı yap

gra-pixel

Grafiker / İzmir

Alt 12-05-2010 #4
Freehand mi? Nasıl Türkçe tireleme yaptırıyorsun, elle tek tek manuel olarak mı. Quark ise Quarkta bas gitsin, Indesign ile aran nasıldır iyidir diyorsan baz gaza gitsin...
valla arkadaş frh.'de tirelemeleri elle yapıyorum. sadece tireleme avantajı için quark hiç mantıklı, kullanışlı ve pratik gelmiyor bana. yani dümdüz yaz gitsin olayı var onda. ama frh.'im öyle mi Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?) çizimide onda yaparım, dizgiyide, sayfa tasarımınıda..
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 12-05-2010 #5
Müşteri her zaman haklıdır Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı? Genelde o ne derse o oluyor malesef Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?
Ama kitap dizgisi için quark ve indesing benim için daha mantıklı geliyor ama tabiki tercih meselesi Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?

(ayrıca öneri istemişsiniz ama okuduklarıma göre fd yi bırakıp başka bir proğramda yapacak gibi gözükmüyorsunuz Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı? )
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 12-05-2010 #6
Siz hic catalla corba ictinizmi?
Freehand le kitap tasarimi bunun gibi bir sey.
Bu mesajdan alıntı yap

gra-pixel

Grafiker / İzmir

Alt 14-05-2010 #7
yoğun baskı üstüne istemeye istemeye çalışmaya quarkta başladım Kitap dizgisi; freehand mi - quark mı?
ama hala aklım frh.'de. arkadaşlar rica etsem, şöyle kaba taslak -artıları eksileri- gibi bi yorum yapar mısnız. forumdaki geçmiş konulara baktım ama tatmin edicek yorumlar bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
avder1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

avder1

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-05-2010 #8
Freehand tasarım yapmak kerpedenle çivi çakmak gibi birşey. tek sayfa neyse de hele kitap tasarımı olacak iş değil. Ya kitapta şarkı notaları olsa ne yapacaksın onuda mı Freehand yapacaksın. Adobe Indesign CS3 CS4 ideal olan. Quark eskiden bu işler için mac lerde tekti.
Bu mesajdan alıntı yap