Kitap Dizgisi

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Kitap Dizgisi ...

Kitap Dizgisi
icten_cagri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Kitap Dizgisi

Alt 15-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar,

Yerel bir gazetede dizgiciyim.

Kullandığım tasarım programları; (Corel, Quark, İllustrator, İndesign, Photoshop, Fireworks ve bunların yanında bir kaç tane daha yardımcı program) program bilgisinden yana bir sıkıntım yok program kullanmayı iyi bildiğimi düşünüyorum. Ama Matbaacılık konusunda pek bilgim yok.

"Sözün Bestesi" adında miniklerimiz, ilkokul öğrencilerimiz için bir öğretmenimizle beraber kitap yapacağız. Öğretmenimiz kitabı hazırlamış bütün belgeleri, bilgileri bana verdi.

Fakat, ben işe nereden, nasıl, ne şekilde başlayacağımı bilmiyorum, çünkü daha önce hiç kitap dizgisi yapmadım. Ölçülerini nasıl ayarlayacağım.

Bana örnek olarak bir kitap verdi, kitabın ölçüleri (ben cetvelle ölçtüm tabi); 21*29,6cm. Ben bu kitabın dizgisini yaparken ölçüleri nasıl olacak ve nasıl formalıyacam. Bana sadece bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Özellikle programdaki ölçüleri nasıl olacak, makas payı, dikiş payı vs. Sizden İstediğim tek şey (örnek 20*50 üstten, alttan, yanlardan öçüleri) sadece bu gerisini ben zaten halledicem.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 17-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
adminler bari siz yapmayın Kitap DizgisiKitap DizgisiKitap Dizgisi
seviyorum bu siteyi
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 17-06-2010 #3
umarım işine yarar

soracağın bişe olursa profilimde msn var kolay gelsin iyi calismalar

Kitap Dizgisi
Bu mesajdan alıntı yap

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 17-06-2010 #4
işte bu ben bunu arıyorudum çok teşekkür ederim ellerine sağlık yaa Kitap DizgisiKitap Dizgisi
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 17-06-2010 #5
önemli değil ama bu sırttan yapıştırmalı kitap için olcü
ama olurya tel dikiş olur... iç kısma gelen yerlerdeki kesim paylarını kaldırırsın..

kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 17-06-2010 #6
hım teşekkü ederim bunuda dikkate alıcam, forma konusunda bilgilendim zaten forma dikiş tel falan Kitap Dizgisi bu kitap sayesinde baya bi tecrübem oldu....13 forma olucak zaten
Bu mesajdan alıntı yap