Kitap dizimi için yardım

QuarkXPress - Kitap dizimi için yardım Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar Ben Marmariste matbaa grafikeriyim şu an corel, photoshop, indesign kullanıyorum. ve 300 sayfalı bir kitap dizmem gerekiyor. ama bizim göndereceğimiz matbaa indesign kabul etmiyor quark gönderin diyor. ...

Kitap dizimi için yardım
grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Kitap dizimi için yardım

Alt 28-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar
Ben Marmariste matbaa grafikeriyim şu an corel, photoshop, indesign kullanıyorum.
ve 300 sayfalı bir kitap dizmem gerekiyor. ama bizim göndereceğimiz matbaa indesign kabul etmiyor quark gönderin diyor. ve ben hiç quark kullanmadım bu konuda yardım istiyorum. 300 sayfayı bi anda nasıl quarka alıp sayfa ayarlarını yaparım???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hiç bilmiyorsan uğraşma..EPS yap, baskıya girecek eleman montajlasın..yoksa işin içinden çıkamassın..İstersen göz gezdir..http://www.grafikerler.net/gazete-ic...ri-t13151.html
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 28-01-2009 #3
başlık yanlış yazmızşsınız, kitap olacaktı herneyse ama matbaa nasıl indesign olmasın quark olsun der onu anlamadım çok saçma geldi bana pdf yap veya işte aydıngere çıkış al, kitap benim değil mi istediğim proğramda yazarım...
Bu mesajdan alıntı yap
grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 28-01-2009 #4
öle dediler indesign olmaz dediler quarkta kabul ediyoruz dediler. onları kullanıyorsan quarkta dizersin rahat dediler bende ortada kaldım ama indesign daha mantıklı geliyor bana .
göndereceğiiz matbaada böle deyince patronlarımız tek bir harf hatası olursa müşteri almıyacak diyor. ondan onalrda quark diye tutturuyor...
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 28-01-2009 #5
Arkadaşım matbaaya işi siz hangi formatta gönderiyorsunuz... Quark halini mi gönderiyorsunuz.?? veya İndesign halini mi? veya herneyse işte
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-01-2009 #6
Quark ta harf hatası olmuyormuymuş? Matbaanızı sadece matbaa işleriyle, baskı, kalıp, elde montaj, varsa mücellit kısımlarıyla uğraşmalarını söyleyip bilgisayarda grafik çalışmalarına karışmamalarını söyleyin..Onlar sizi kendi bildiklerine, zorlanmıyacaklarına doğru çekiyor..Matbbadaki eleman sanırım indesign kullanmıyor..
Bir de sormak istediğim şey siz neden matbaaya yolluyorsunuz çalışmayı ..Aydınger mi alıcaksınız?
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 28-01-2009 #7
Quark ta harf hatası olmuyormuymuş? Matbaanızı sadece matbaa işleriyle, baskı, kalıp, elde montaj, varsa mücellit kısımlarıyla uğraşmalarını söyleyip bilgisayarda grafik çalışmalarına karışmamalarını söyleyin..Onlar sizi kendi bildiklerine, zorlanmıyacaklarına doğru çekiyor..Matbbadaki eleman sanırım indesign kullanmıyor..
Bir de sormak istediğim şey siz neden matbaaya yolluyorsunuz çalışmayı ..Aydınger mi alıcaksınız?
Ofsayt bi durum var ama bende çözemedim... :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
tarius isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarius

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #8
işi pdf yap yolla hiç sorun yaşamazsın zaten ozalit yollamicaklarmı? ozalit üzerinden son kontrol yaparsınız sonra varsa tashihleri yine indesignda yapar ve duzeltme yaptığın sayfaları yine pdf yapar matbaaya tashih olarak mail atarsın bu kadar basit nasıl bi matbaaymış o yav Kitap dizimi için yardım
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dizimi, icin, kirap, kitap, yardim