kitap kapağı çalışması (ödevim için hazırladım)

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - kitap kapağı çalışması (ödevim için hazırladım) ...

Tayf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tayf

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

büyük A haricinde tasarım bana ait...
bu siteden modea için tasarım yapan bir arkadaşa ait A harfi..
ben söyleyeyim de.. kitap kapağı çalışması (ödevim için hazırladım)

yorum ve eleştiri alabilirsem sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thierryhenry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thierryhenry

Grafiker / İzmir

Alt 10-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gri kısımlarda arkada kullandığın harfler olmasada sadece gri olsalar daha ii gözükür gibime geliyo gerisi için bişey diyemem güzel geldi gözüme.. kitap kapağı çalışması (ödevim için hazırladım)
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-05-2008 #3
plus yazısının altındaki grafik yazısı, kırmızı şerit içinde yazılmamalı bence..

tipografi yazısı ortalı biçimde olmamis açıkçası..

Gri alanda kullandığın arka plan yazılarını kullanmak istiyorsan, onları da beyazımsı olmuşlar, farklı bir renk kullanabilirsin. Böylece birbirlerine karışıp göz yormazlar.

Kırmızı ve siyah kullanman çok gerekli mi bilmiyorum, farklı bir iki renk deneyebilirsin..

Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
GraphiClubeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GraphiClubeR

Grafiker / Kütahya

Alt 11-05-2008 #4
arka fondaki karışık yazılar sanırım anlamsız karışık yazılar.onların anlamlı bir kütle olması daha hoş olurdu sanki.bir de o ti pog ra fi hoşuma gitmedi.daha artistik biçimde yazılabilirdi mesela.gerisi güzel beğendim eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 11-05-2008 #5
Ben çok beğendim yanlız o büyük A biraz en olarak hantal kaçmış..Bide diğer tasarım objelerindeki kırmızıdan bağımzısız olabilirdi..Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-05-2008 #6
merhaba,
"birincisi tipografi'de tasarım kalitesi" derken tipografide tasarım kalitesi demeniz lazım, üstten ayırmaya gerek yoktur, özel isim değildir ve anlamına gelirsek de böyle bir cümle anlam olarak da yanlıştır. "tasarımda tipografinin önemi "diyebilirsiniz, ya da "tipografi bilgisi tasarımın kalitesini belirler" gibi birşey de olabilir ama mana olarak sizin yazdığınız hatalı.
Renkleri çok karanlık buldum (konuya göre) ve plus yazısının altındaki şeyler hizalı değil, hakhak yayınları gibi birşey yazıyor, o da o kadar büyük yazmamalı ve yine hizalama yok, plus yazısı büyük A harfiyle çakışmak üzere, yine hizalama yok.
Biraz daha araştırma yapın, örneklerine göz atın veya gerçekten tipografi içerikli yazılar okuyun. Çok kötü değil ama amatör olduğunuzu gösterecek çok fazla hata var. Tasarımın zevkli olup olmaması konusuna gelemiyorum bile bu yüzden. İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
Çalışması, hazırladım, icin, kapağı, kitap, ödevim