Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER

Deneme Çalışmalar - Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER ...

DeCuPe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeCuPe

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 27-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ilk kitap kapagi denemem arkadaslar.. :blush:

Deneme oldugu ve baskiya falan verilmeyecegi icin herhangi bir kesim payi yoktur arkadaslar .. Direk kitap olarak dusunun lutfen .. .)

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 27-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gördüğüm ilk teknik hata: Sırtta yazılan kitap isminde "KağıtlarınınEsrarı" yani arada boşluk bırakmayı unutmuşsun.

İkinci teknik hata: Ön kapaktaki bantlardan ince bant resimin üzerine çıkmış adamın kafasının üzerinden geçiyor. Altta kalması çok daha iyi olacaktır.

Üçüncü teknik hata: Arkadaki yazıda virgülden sonra boşluk ve bi çok yerde daha boşluk bırakmama hatası var Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER

Tasarımsal olarak:
Renkleri sevdim ama sırttaki siyah çok kopuk kalıyor bence ana renkle aynı yap, yada biraz daha koyu ton kullan ve arkadaki yazıları ortalı şekilde değil.. Block (iki yana yasla) olarak kullanmayı dene..

Ellerine sağlık, ilk denemeler için oldukça başarılı..
Bu mesajdan alıntı yap
nob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nob

Grafiker / Tekirdağ

Alt 27-08-2009 #3
birkaç yazım yanlışı dışında renklerin uyumu güzel olmuş emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

DeCuPe

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 27-08-2009 #4
Gördüğüm ilk teknik hata: Sırtta yazılan kitap isminde "KağıtlarınınEsrarı" yani arada boşluk bırakmayı unutmuşsun.

İkinci teknik hata: Ön kapaktaki bantlardan ince bant resimin üzerine çıkmış adamın kafasının üzerinden geçiyor. Altta kalması çok daha iyi olacaktır.

Üçüncü teknik hata: Arkadaki yazıda virgülden sonra boşluk ve bi çok yerde daha boşluk bırakmama hatası var Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER

Tasarımsal olarak:
Renkleri sevdim ama sırttaki siyah çok kopuk kalıyor bence ana renkle aynı yap, yada biraz daha koyu ton kullan ve arkadaki yazıları ortalı şekilde değil.. Block (iki yana yasla) olarak kullanmayı dene..

Ellerine sağlık, ilk denemeler için oldukça başarılı..
Oncelikle detayli yorumunuz icin cok cok tesekkur ederim.. Yeni baslayan biri olarak yorumlariniz benim icin cok onemli...

1 Haklisiniz ordaki yaziyi ayrimadigimi siz yazana kadar farketmemisim bile Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER
2 Deginiz gibi banti Adamin kafasinin altina almak bence de daha iyi sonuc verir gozumden kacmis olmaliKitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER
3 Arkadaki yazi kitap bilgilerini aldigim yerden kopyalnmistir o nedenle noktalama ya da dilbilgisi hatalarina hic dikkat etmedim..
4 iki yana yasladigim sekilde bir cok kelimenin arasi fazla acildigi icin hos bir gorunum olmadi.. onedenle ortaladim...

Soylediklerinizi dikkate alarak son halini yeniden yukleyecegim..

Tekrar tesekkur ederim...

Kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap

DeCuPe

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 27-08-2009 #5
birkaç yazım yanlışı dışında renklerin uyumu güzel olmuş emeğine sağlık
Cok tesekkur ederim.. Simdi yeniden inceleyerek tekrar yukleyecegim...
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 27-08-2009 #6
Oncelikle detayli yorumunuz icin cok cok tesekkur ederim.. Yeni baslayan biri olarak yorumlariniz benim icin cok onemli...
.........
4 iki yana yasladigim sekilde bir cok kelimenin arasi fazla acildigi icin hos bir gorunum olmadi.. onedenle ortaladim...

Soylediklerinizi dikkate alarak son halini yeniden yukleyecegim..
Tekrar tesekkur ederim...
Kolay gelsin....

Merakla bekliyoruz Kitap Kapagi denemesi... İskambil Kağıtlarının Esrarı Jostein GAARDER hem bu iş için hemde diğer tüm paylaşımlarınızı.

Dip not: İki yana yasla seçeneği oldukça güzel görünüm vermesine karşın kullanımı sırasında bir kaç püf noktaya dikkat etmek gerekir, örneğin satır sonu olan satırları (enter kullanılmış) yaslama olan seçeneği kullanın. arası çok açılan satırlarda bir alttaki satırın ilk kelimesini tireleyip (-) kelimenin bir bölümünü yukarı çıkararak göze hoş gelen tasarımı yapın.
Bu mesajdan alıntı yap

DeCuPe

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 27-08-2009 #7
Duzeltmelerden sonraki son hali.. Arka kapagi ortalayarak yaptim yine.. Dediginiz gibi bloklamayi deneyecegm basardigim an o halini de yuklerim..

Tekrar tesekkurler...

Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 27-08-2009 #8
Bunuda çok beğendim.. Tekrar tebrik ederim, meslek kısmında "hiç biri" yazıyor ama gayet iyi bir grafik ve tasarım..
Bu mesajdan alıntı yap

DeCuPe

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 27-08-2009 #9
Bunuda çok beğendim.. Tekrar tebrik ederim, meslek kısmında "hiç biri" yazıyor ama gayet iyi bir grafik ve tasarım..
Cok tesekkur ederim :blush:

Henuz kendime grafiker yada tasarimci gibi sozcukleri yakistiramadigim icin Hic biri dedim .. Bir gun umarim yazarim bende .)
Bu mesajdan alıntı yap
cesurmeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesurmeneli

Grafiker / İzmir

Alt 29-08-2009 #10
kitabın ismindeki bazı harfleri iskambil harflerinden yaparsan biraz espiri verebilirsin.çalışma genel olarak çalışma sade dururyor. meb kitaplarına benziyor.

pylaşım için sağol.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları