Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum

Baskı Öncesi - Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, bir kitap kapağı tasarımı yaptım. Çalışma penceremi de CMYK yaptım. Netten pantone kataloğundan istediğim rengin CMYK Kodlarını uyguladım. Tiff olarak kaydettim. Fakat çalışmama bakınca rengi daha farklı ...

AyCii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyCii(32)

Webmaster / Manisa

Dosya18

Alt 18-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, bir kitap kapağı tasarımı yaptım. Çalışma penceremi de CMYK yaptım. Netten pantone kataloğundan istediğim rengin CMYK Kodlarını uyguladım. Tiff olarak kaydettim. Fakat çalışmama bakınca rengi daha farklı görünüyor. Acaba baskıda kullandığım kodların rengi mi gelir Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum , yoksa ekranda gördüğüm renk mi? Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum

Yanlış yaptığım bir noktamı var acaba? Bu pantone olayını da burada araştırdım biraz kafam karıştı gibi Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 18-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tiff formatını windows resim görüntüleyicinden bakınca bazen renkler çok farklı çıkar.

Siz tasarımı yaptığınız programdan bakın.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 18-02-2013 #3
Arkadaşlar, bir kitap kapağı tasarımı yaptım. Çalışma penceremi de CMYK yaptım. Netten pantone kataloğundan istediğim rengin CMYK Kodlarını uyguladım. Tiff olarak kaydettim. Fakat çalışmama bakınca rengi daha farklı görünüyor. Acaba baskıda kullandığım kodların rengi mi gelir Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum , yoksa ekranda gördüğüm renk mi? Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum

Yanlış yaptığım bir noktamı var acaba? Bu pantone olayını da burada araştırdım biraz kafam karıştı gibi Kitap Kapağı Renginde Sorun Yaşıyorum
Dijital çıktı almanızda fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2013 #4

Ekran görüntüsü sizi aldatmasın, ekranınızın kullandığı panelin çeşidinden renk kalibrasyonunun yapılmamış olmasına kadar bir dolu sebepten rengi farklı görebilirsiniz. Kullandığınız renk kodları neyse baskıda onu alırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap