kitap kapağı tasarımı hakkında ..

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - kitap kapağı tasarımı hakkında .. ...

fesa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fesa

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kapak tasarımı yapılırken kullanılan resimleri net ortamından rastgele mi alıyosunuz yoksa telif hakkı fln oluyo mu bunu merak ettim ben ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

betil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betil

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benim bildiğim kadarıyla ustaların olduğu fotoğraf sitelerinden (fotokritikvb.) telif hakkı oluyor.ama diğer fotorafların telif hakkı omadığını biliyorum. çünkü biz firmamıza netten bi fotoğraf bulup onu büyülttürüp kullandık.
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2008 #3
Basılı materyallerde kullanılan her fotoğrafın tellif hakkı aranmalıdır. (İleride başınız ağrımaması açısından)
Bu mesajdan alıntı yap
te0man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

te0man

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2008 #4
Kullandığın görsele ve işin çapına bağlı. . Bazı yerler bunu önemsemiyor, arkadaşın dediği qibi ilerde başın ağrımaması için telif hakkı her zaman şart. .
Bu mesajdan alıntı yap
fesa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fesa

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-10-2008 #5
tesekkürler cevaplarınız için kitap kapağı tasarımı hakkında ..
bence de herkesin hakkını alması en doğru olan ama, fotokritik gibi siteler neyse de rastgele bulunmuş bir fotoğrafın sahibini bulmak bana biraz zor gibi geldi açıkcası :hmm2:
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 14-10-2008 #6
evet telif hakkı var özellikle foto kritik ama illede çok beğendiysen kullanıcan fotoyu biraz değiştirirsin öyle işini görürsün ama bu son çare kitap kapağı tasarımı hakkında ..
Bu mesajdan alıntı yap
scarlett25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

scarlett25

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2008 #7
tabiki telif hakkı oluyor. Bu yüzden başı belaya giren mahkemelik olan kişiler biliyorum. Kullandığınız resmin kime ait olduğunu araştırmanızı tavsiye ederim. Yada resim satın alabileceğiniz siteler var. Ben görsellerimi bu yolla sağlıyorum. Örneğin en çok faydalandığım kaynak shutterstock.com
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
hakkında, kapağı, kitap, tasarımı