Kitap Kapağı Tasarımı - Hayalet Aşk

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Kitap Kapağı Tasarımı - Hayalet Aşk Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Daha önce bir sene kadar bir reklamcıda grafikerlik yapmıştım. Xasiork.biz adlı bir sitenin yazarlar grubunda kısa süreli yazın hayatım ve daha uzun ...

Anakaris isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Anakaris

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 01-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Daha önce bir sene kadar bir reklamcıda grafikerlik yapmıştım. Xasiork.biz adlı bir sitenin yazarlar grubunda kısa süreli yazın hayatım ve daha uzun süreli bir e-kitap kapak tasarım sürecim oldu. Yaptıklarımı beğenilerinize sunuyorum. Pek tabi ki fikirlerinizi de bekliyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 01-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazarın ismiyle kitap isminin aynı font ve aynı renk olması birbirini gölgelemiş, oysaki yazar isminde düz bir font seçimiyle, yazarı da eser ismini de ön plana çıkaracaktı. kenarlardaki desenlere gerek varmıydı?
ana temadaki siyah fon zaten gizemli ve çekicilik oluşturmuş, işin içine dört kenarı belirleyen çizgi desenler ve kırmızı figür girince, görselden etkilenme yarı yarıya düşmüş diye düşünüyorum.... görsel fikir çok şık ama yazımsal betimlemeler geliştirilirse şıklık birbirini tamamlayacaktır... emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
yusufipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufipek

Grafiker / Ankara

Alt 01-02-2011 #3
arkadaşım çalışman güzel olmuş ya alakasız olcak belki ama bana binin yardım etmesi lazım ben reklamcıda çalıyodum şimdi matbaaya geçtim ama bi bilgim yok işimi kaybetmek istemiyorum nerden nasıl yadım alırım bana yardmcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

Anakaris

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 02-02-2011 #4
Daha önce ben de reklamcı da çalışmıştım. Face'deki bu arkadaşın matbaa bilgisi iyidir diye düşünüyorum. Bu profilden http://www.facebook.com/profile.php?id=1119803007 kendisine ulaş uzun süredir konuşmadım ama İlkay dersen ve selamımı iletirsen umarım arada sırada yardımcı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
bosnia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bosnia

Hiç Biri / Antalya

Alt 12-02-2011 #5
çok kargacık burgacık yahu,
ayrıca çok siyah, fontlar uyumsuz,
ve de çok sıradan
Bu mesajdan alıntı yap
sercan001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercan001

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2011 #6
ve de çok sıradan
Bu kadar ağır konuşmana gerek varmıydı bosnia. insan biraz yumuşak dilli olur. sende işlerini koyda senide görelim.
2- göz hiyerarşisimi ne deniyodu tam olarak hatırlamıyorum yanlış bilgi vermiyim. ona pek dikkat etmemişsin. sen orada kitabın ismiyle yazarın isminin yazı fontunuda yazı boyutunuda aynı yapmışssın. Yani belli bi sıralama olması lazım. bu sıralama mesela ilk kitabın ismi sonra belli bi desen. sonrada yazarın ismi gibi olabilir. tabi bunlar değişir. değişme durumuda şöyle ki belki yazar çooook ünlü biridir. yazarın ismi satarsa o başka yani. neyse anlatabildim umarım.

hadi kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

Anakaris

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 10-03-2011 #7
ve de çok sıradan
Yorumların çok basit, çok sıradan ve tasarımcıya bir şey katmayan kelime öbekleri şeklinde... Kitap Kapağı Tasarımı - Hayalet Aşkarty: Arkadaşın dediği gibi senin de üstün nitelikli tasarımlarını görelim de hak ettiğin yorumu yapalım :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

Anakaris

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 10-03-2011 #8
................................ :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap

Anakaris

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 10-03-2011 #9
Bu kadar ağır konuşmana gerek varmıydı bosnia. insan biraz yumuşak dilli olur. sende işlerini koyda senide görelim.
2- göz hiyerarşisimi ne deniyodu tam olarak hatırlamıyorum yanlış bilgi vermiyim. ona pek dikkat etmemişsin. sen orada kitabın ismiyle yazarın isminin yazı fontunuda yazı boyutunuda aynı yapmışssın. Yani belli bi sıralama olması lazım. bu sıralama mesela ilk kitabın ismi sonra belli bi desen. sonrada yazarın ismi gibi olabilir. tabi bunlar değişir. değişme durumuda şöyle ki belki yazar çooook ünlü biridir. yazarın ismi satarsa o başka yani. neyse anlatabildim umarım.

hadi kolay gelsin
Yorumlar için teşekkürler. Dediğin gibi sadelik olması daha iyi olurdu. Bu tavsiyene yani göz yorgunluğu olayına bundan sonraki çalışmalarımda dikkat edeceğim
Bu mesajdan alıntı yap
X-TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

X-TÜRK

Öğrenci (Grafik) / Rize

Alt 10-03-2011 #10
Görüntü olarak güzel fakat kapak incelendiğinde kafa karıştırıyor ..

Ama Güzel .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları