Kız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam)

Ambalaj Tasarımı - Kız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam) Sponsorlu Bağlantılar Başlıkta da belirttiğim üzere ilk ambalaj tasaramımdır. Kaliteli görseller aramama rağmen bulamadım. Bu sebeple sunumda kullanılan şarap fotoğrafı biraz pixelleşti. Umarım birşeyler becermişimdir. Saygılar. Etiket Sunum Not: Hayali ...

Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Başlıkta da belirttiğim üzere ilk ambalaj tasaramımdır. Kaliteli görseller aramama rağmen bulamadım. Bu sebeple sunumda kullanılan şarap fotoğrafı biraz pixelleşti. Umarım birşeyler becermişimdir. Saygılar.

Etiket

Sunum

Not: Hayali bir firmadır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 16-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bi kere logoyu gerçekten begendim ellerine sağlıkKız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam)

etiket de başarılı olmuş emeğine sağlık yunuscumm ben sana hep diyorum "sen başarırsın"
Bu mesajdan alıntı yap
gurcanbulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gurcanbulut(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #3
Valla Bu ilk Çalışmansa eğer sana bu işi öğretenin ellerinden öpmek isterim.
Özlemm e katılıyorum logo bence de gayet iyi.Tasarımda amacına uygun olmuş.

Eline Yüreğine Sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 16-10-2008 #4
gayet güzel görünüyo arkadaşım... bakınca aklıma şöyle bi fikir geldi... desenler bordodan dışarıya taşsa ve şiseyi sarsa biraz bence çok daha hoş olur diye düşünüyorum... tabi bu dediğim etikette mümkün olurmu orasını bilemem ama sadece gözümde canlandı bian ve güzel olur gibime geldi...eline sağlık arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #5
çok güzel bir çalışma olmuş logo güzel renk uyumu güzel ellerine sağlık bence başarı için adım atmak gerekli sen bu adımı doğru ve sağlam atmışın kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
GRAFİMERVE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GRAFİMERVE(28)

Grafiker / Kocaeli

Alt 16-10-2008 #6
bende çok beğendim emeğinize sağlık devamını dilerim
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 16-10-2008 #7
emeğinize sağlık kırmızı bir şarap için renkler bu kadar iyi olabilirdi çok estetik aynı konsepti renklerle oynama yaparak bide beyazı için denenebilir gayt başarılı
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #8
etiketin şişeye yani yuvarlak bir nesneye yapışacağı düşünülürse orada kullandığın bordo şekil karşıdan bakıldığında solda, logo da sağda kalmış... etiket düz bir yüzelde kullanılacak olsaydı bence gayet başarılı ama sözkonusu şişe olunca objeleri ortada toplaman geretiğini ve buna uygun tasarım yapmanı tavsiye ederim... ayrıca logonun bulunduğu kısım baskıda nasıl uyarlanacak, etiketi şeffaf yaparsanız altına beyaz vermek zorunda kalırsınız ki orada kızkulesi çizgileri ve yazısının altına beyaz vermek de çok zor olur.. işin o kısmını da düşünmelisiniz, ayrıca şarap etiketleri genelde , tasarımından baskı tekniklerinin bol kullanılmasıyla uygulanmasıyla daha bi güzel görünür.. serigrafi, altın varak, gofraj, özel şarap kağıdı kullanımı gibi...

sanırım örnek olarak eklediğim jpeg sizi biraz daha aydınlatır...

Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #9
bi kere logoyu gerçekten begendim ellerine sağlıkKız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam)

etiket de başarılı olmuş emeğine sağlık yunuscumm ben sana hep diyorum "sen başarırsın"
Logoyu beğendiğini biliyorum Kız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam) Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim Özlem'cim. İnşallah tuttuğum yol senin de dediğin gibi barşının yolu olur. Sevgilerler...

Valla Bu ilk Çalışmansa eğer sana bu işi öğretenin ellerinden öpmek isterim.
Özlemm e katılıyorum logo bence de gayet iyi.Tasarımda amacına uygun olmuş.

Eline Yüreğine Sağlık...
Başlıktada belirttiğim üzere çalışma ilk çalışmamdı. Güzel düşünleriniz adına teşekkür ederim. Bence iş hocada değil de öğrencide bitiyor. Bunu böbürlenmek adına söylemiyorum. Lütfen yanlış anlamayın. Hoca ne öğretirse öğretsin öğrenci alamadıktan sonra boş bence. Saygılar.

gayet güzel görünüyo arkadaşım... bakınca aklıma şöyle bi fikir geldi... desenler bordodan dışarıya taşsa ve şiseyi sarsa biraz bence çok daha hoş olur diye düşünüyorum... tabi bu dediğim etikette mümkün olurmu orasını bilemem ama sadece gözümde canlandı bian ve güzel olur gibime geldi...eline sağlık arkadaşım...
Arkadaşım güzel yorumun için çok sağol. Aslında ilk bende senin gibi düşünmüştüm ama içime sinmemişti. Bir tasarım daha yapacağım bu konuyla ilgili. Yorumlarını dikkata alacağım cnm. Saygılar.

çok güzel bir çalışma olmuş logo güzel renk uyumu güzel ellerine sağlık bence başarı için adım atmak gerekli sen bu adımı doğru ve sağlam atmışın kolay gelsin
Güzel yorumun için çok teşekküler Damlacım. Daha başarmam gereken çok şeyin olduğunu düşünüyorum. Yolun başındayım daha Kız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam) Saygılar.

bende çok beğendim emeğinize sağlık devamını dilerim
Güzel yorumun için teşekkür ederim Merve. Saygılar.
emeğinize sağlık kırmızı bir şarap için renkler bu kadar iyi olabilirdi çok estetik aynı konsepti renklerle oynama yaparak bide beyazı için denenebilir gayt başarılı
Aslında beyaz şarap için de bir tasarım yapmıştım. Bordo kullanılan alanları koyu yeşile çevirmiştim. Gayette hoş durmuştu. Onuda gereken sunumu yapıp ekliyeceğim. Güzel yorumun için teşekkür ederim İrem. Saygılar.

etiketin şişeye yani yuvarlak bir nesneye yapışacağı düşünülürse orada kullandığın bordo şekil karşıdan bakıldığında solda, logo da sağda kalmış... etiket düz bir yüzelde kullanılacak olsaydı bence gayet başarılı ama sözkonusu şişe olunca objeleri ortada toplaman geretiğini ve buna uygun tasarım yapmanı tavsiye ederim... ayrıca logonun bulunduğu kısım baskıda nasıl uyarlanacak, etiketi şeffaf yaparsanız altına beyaz vermek zorunda kalırsınız ki orada kızkulesi çizgileri ve yazısının altına beyaz vermek de çok zor olur.. işin o kısmını da düşünmelisiniz, ayrıca şarap etiketleri genelde , tasarımından baskı tekniklerinin bol kullanılmasıyla uygulanmasıyla daha bi güzel görünür.. serigrafi, altın varak, gofraj, özel şarap kağıdı kullanımı gibi...

sanırım örnek olarak eklediğim jpeg sizi biraz daha aydınlatır...

http://img80.imageshack.us/img80/3912/sarapwu4.jpg
Öncelikle öğretici yorumunuz için çok teşekkür ederim. Başlıktada belirttiğim üzere ilk ambalaj tasaramım olduğu için pek örneklere bakamadım açıkcası. Hissettiğimi ve ruhumdan geçenleri tasarladım ve sonuç buydu. Dediğiniz gibi yuvarlak bir şişe yapısına uyum açısından etiket sıkıntılı olmuş. Gereken düzeltmeleri yorumunuz çerçevesinde uygulayıp çalışmamı tekrar editleyeceğim. Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 16-10-2008 #10
rica ederim arkadaşım görmek isterim denersen...Kız Kulesi Şarapları ( İlk Ambalaj Çalışmam)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ambalaj, çalışmam, kulesi, kız, İlk, Şarapları