Kız Kulesi

3D Studio Max - Kız Kulesi ...

Kız Kulesi
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Kız Kulesi

Alt 04-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kız kulesi, gizemini hala koruyabilen nadir yerlerden biridir. Bu gizemi çalışmaya yansıtmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz
iyi seyriler

3D Max + Vray
render süresi : 10 dk

Kız Kulesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 04-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu konuda amatör biri olarak çalışmanıza hayran kaldım..
Bence çok başarılı emeğinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2009 #3
Kızkulesi ile ilgili anlatılan ilk hikâye Ovidius'un kaydettiği bir aşk hikâyesidir. Kız Kulesi Hero ile Leandros adlı iki gencin hüzünlü aşkını anlatıyor, Hero'nun kuleden ayrılmasıyla başlar. Hero, Afrodit'in rahibelerindendir ve aşka yasaklıdır. Yıllar sonra Afrodit'in tapınağında yapılan bir törene katılmak için kuleden ayrılır ve orada Leandros ile karşılaşır. Birbirine aşık olan iki genç, Leandros'un gece kuleye gelmesi ile aşklarını kutsarlar. Kızkulesi her gece iki gencin gizli aşkına ve yasak aşklarına tanıklık eder. Leandros'un yüzerek kuleye geldiği fırtınalı bir günde Hero'nun yaktığı sevda ateşinin feneri söner. Karanlıkta yolunu kaybeden Leandros, Boğaz’ın sularına gömülür. Sevgilisinin öldüğünü gören Hero da kendini Kızkulesi'nden Boğaz’ın sularına bırakır. hey gidi kız kulesi :angel: çalışma güzel olmuş, tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
road_runner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

road_runner

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 05-11-2009 #4
özellikle arkaplanı çok güzel oturtmuşsun
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 05-11-2009 #5
Bu konuda amatör biri olarak çalışmanıza hayran kaldım..
Bence çok başarılı emeğinize sağlık..
Teşekkürler Özlem

Kızkulesi ile ilgili anlatılan ilk hikâye Ovidius'un kaydettiği bir aşk hikâyesidir. Kız Kulesi Hero ile Leandros adlı iki gencin hüzünlü aşkını anlatıyor, Hero'nun kuleden ayrılmasıyla başlar. Hero, Afrodit'in rahibelerindendir ve aşka yasaklıdır. Yıllar sonra Afrodit'in tapınağında yapılan bir törene katılmak için kuleden ayrılır ve orada Leandros ile karşılaşır. Birbirine aşık olan iki genç, Leandros'un gece kuleye gelmesi ile aşklarını kutsarlar. Kızkulesi her gece iki gencin gizli aşkına ve yasak aşklarına tanıklık eder. Leandros'un yüzerek kuleye geldiği fırtınalı bir günde Hero'nun yaktığı sevda ateşinin feneri söner. Karanlıkta yolunu kaybeden Leandros, Boğaz’ın sularına gömülür. Sevgilisinin öldüğünü gören Hero da kendini Kızkulesi'nden Boğaz’ın sularına bırakır. hey gidi kız kulesi :angel: çalışma güzel olmuş, tebrikler
Güzel hikaye Kız Kulesi Bunun gibi birçok hikayesi vardır kız kulesinin ama bendeki hikayesi bambaşkadır.

özellikle arkaplanı çok güzel oturtmuşsun
Teşekkürler, arka planı ve ufak düzenlemeleri photosopda yaptım.
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2009 #6
Kız kulesi...Bir çok aşığın aşklarını ölümsüzleştirmek için birbirlerine söz verdikleri nadide yerlerden biri...Hakkında bir çok rivayet olmasına rağmen herkes için ayrı bi hikayesi vardır...Sizin içinde iyi bir hikayesi vardır umarım Mustafa bey...

Benim karşısında çay içmekden inanılmaz zevk aldığım, içinde ise 5 kahvesinin inanılmaz güzel gittiği ve hikayesi bakımından eşsiz bir İstanbul güzelliği...

Çalışmanız ise oldukça başarılı...Umarım daha iyi çalışmalarınızı da izleme fırsatı buluruz...
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 05-11-2009 #7
Kız kulesi...Bir çok aşığın aşklarını ölümsüzleştirmek için birbirlerine söz verdikleri nadide yerlerden biri...Hakkında bir çok rivayet olmasına rağmen herkes için ayrı bi hikayesi vardır...Sizin içinde iyi bir hikayesi vardır umarım Mustafa bey...

Benim karşısında çay içmekden inanılmaz zevk aldığım, içinde ise 5 kahvesinin inanılmaz güzel gittiği ve hikayesi bakımından eşsiz bir İstanbul güzelliği...

Çalışmanız ise oldukça başarılı...Umarım daha iyi çalışmalarınızı da izleme fırsatı buluruz...
Teşekkürler, beğenmenize sevindim
Benim hikayem umutsuz bir hikaye Kız Kulesi
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2009 #8
Hikayen umutsuz olabilir ama çalışman gelecek için çok umutlu.Keyifle inceledim.Emeğine sağlık Mustafa.
Bu mesajdan alıntı yap
Feride ATAMER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Feride ATAMER

Grafiker / Konya

Alt 05-11-2009 #9
İstanbul'un gözdesi Kız Kulesi geçmişte gözetleme kulesi, deniz feneri olarak kullanılıyordu. İstanbul'un en güzel simgelerinden bir tanesi bence. İstanbul dedikleri zaman ilk aklıma gelen kız kulesi olur.tabi daha gitmek nasip olmadı ama en çok görmek istediğin yerlerden bir tanesi. karşısına oturup güneşin batışını izleyerek çayını yudumlayacaksın. Artık bizde Mustafa'nın çalışmasına bakarak çayımızı yudumlayacağız gerçekten çok güzel olmuş Kız Kulesi ilk kuruluş amacının tapınak olduğu rivayet edilse de beimde bildiğim bir öyküsü var. Kulenin eski zamanlarda yaşayan bir kralın kızının 18 yaşında öleceğini büyücüden öğrenip, kızını korumak için bu kuleyi yaptırdığı ama kızın kuleye taşınan elma sepetinden çıkan bir yılan tarafından öldürüldüğü efsanesi.
Bu mesajdan alıntı yap

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 06-11-2009 #10
Hikayen umutsuz olabilir ama çalışman gelecek için çok umutlu.Keyifle inceledim.Emeğine sağlık Mustafa.
Teşekkürler Damla Kız Kulesi

İstanbul'un gözdesi Kız Kulesi geçmişte gözetleme kulesi, deniz feneri olarak kullanılıyordu. İstanbul'un en güzel simgelerinden bir tanesi bence. İstanbul dedikleri zaman ilk aklıma gelen kız kulesi olur.tabi daha gitmek nasip olmadı ama en çok görmek istediğin yerlerden bir tanesi. karşısına oturup güneşin batışını izleyerek çayını yudumlayacaksın. Artık bizde Mustafa'nın çalışmasına bakarak çayımızı yudumlayacağız gerçekten çok güzel olmuş Kız Kulesi ilk kuruluş amacının tapınak olduğu rivayet edilse de beimde bildiğim bir öyküsü var. Kulenin eski zamanlarda yaşayan bir kralın kızının 18 yaşında öleceğini büyücüden öğrenip, kızını korumak için bu kuleyi yaptırdığı ama kızın kuleye taşınan elma sepetinden çıkan bir yılan tarafından öldürüldüğü efsanesi.
Ne çok hikayesi varmış bu kulenin, karşına geçip izleyen her kişi bir hikaye yazmış sanırım Kız Kulesi
Feride, olmadı ama ben bu çalışmayı karşına geçip çay iç diyemi yaptım, sana ben kamelya yapayım orda iç çayını Kız Kulesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
3d kız kulesi, istanbul 3d, kız kulesi, kız kulesi çizim, kız kulesi model