Kızılderili Karakalem Çalışmam

Karakalem - Kızılderili Karakalem Çalışmam Sponsorlu Bağlantılar Karakalem olarak ilk çalışmam o yuzden yorumlarınıza ihtiyacım var. 4 senedir bilgisayar üzerinden çizimler yapıyorum. Kalemi elime alıp kağıda ilk çizimim. Yapışış süresi 1 saat. Üstünde hiç durmadım ...

Barış Akgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Karakalem olarak ilk çalışmam o yuzden yorumlarınıza ihtiyacım var. 4 senedir bilgisayar üzerinden çizimler yapıyorum. Kalemi elime alıp kağıda ilk çizimim. Yapışış süresi 1 saat. Üstünde hiç durmadım direk paylaşmak istedimki hatalarımı bilinçli farkedeyim.

Kullandığım kalem: 4b

çizim hayali çizimdir.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kulakta ve alında sıkıntılar var ama ilk olduğu için diğer çizimlerinizde düzelecektir mutlaka..Birde kullandığınız kalem çok koyu çok bulaşır çizerken 2B ile başlayıp tonları 4B ile vermeniz naçizane tavsiyem..Ellerinize sağlıkKızılderili Karakalem Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #3
çok tesekkurler yorum ıcın ozellıkle 4b olayında cok doru yere parmak bastınız boyacıdan farkım kalmadı yaparken Kızılderili Karakalem Çalışmam ewt dedgınız yerlerdesorunlar var ama dedıgım gıbı ozen gostermedım yanı bıraz bole salaş olmasını ıstedım gothıc havasında bırazda ama doru yerler tekrar tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #4
Aslında alınını yazmıcaktım çünkü kafanızda nasıl bir kızılderili çizmek isediğiniz ile de alakalı bir durum bu..Ama sanki kafasını bir yere çarpmışta şişmiş gibi duruyorKızılderili Karakalem Çalışmam Kulakta da detaya girmemişsiniz ondan dedim..Kalem konusunda da çift kalemle çalışırsanız dediğim gibi hem rahat edersiniz hemde daha temiz durur çizimleriniz tekrardan başarılarKızılderili Karakalem Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #5
yaparken baygınlık gelıp ben kafa atmısımdır belkı Kızılderili Karakalem Çalışmam ehehe doru ewt oralar ole bıraz ısıgın gorunumunde flan ugrasmadım cok dedıgım gıbı son 15 dk flan bıraktım kalemı flan parmakla sureklı darbe yaptım o yuzden oalbılır ilk çalışma gelistricek ins Kızılderili Karakalem Çalışmam sizce ilk çalışma olarak nasıl?
Bu mesajdan alıntı yap

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 05-04-2009 #6
karakaleme cok fazla ilgi yok sanırım forumda Kızılderili Karakalem Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 06-04-2009 #7
genelde çizim güzel. ancak, émmst'in de dediği gibi, alında ve kulakta sorun var. alında şişlik var gibi. kulak çizimi hatalı ve çok arkada çizilmiş.

yine émmst'in belirttiği gibi kalem seçiminiz hatalı. burada ek olarak söyleyeceğim, 4b değil 2b kullanacak olursanız bile kaleminizi sürekli açmanız, ucunun sivriliğini korumanız. aksi halde çizim değil, boyama işlemine döner ki bu desen açısından genelde istenmeyen bir durumdur.

bir de kızılderili arkadaş yaşlı mı genç mi anlayamadım (o kadar lekeli çalışmışsınız ki datayları algılayamıyorum). eğer genç ise çenesi çok sarkık olmuş. boyun kısmı biraz daha geriden başlamalıydı. eğer yaşlı ise, çeneyi çok keskin bir çizgi ile belirtmişsiniz. bu hattı daha silik çalışırsanız daha doğru bir sonuç elde edersiniz.

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 06-04-2009 #8
çok tesekkurler yorumlarınız önerileriniz icin not aldım hepsını. ilk çalışmam elime ilk defa kalem aldım normaldir hatalarım sızlerde bu konuda bole bılgılendırırsenız cok memnun olurum. saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
menes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

menes

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #9
çizim fena diil hatta ilk çizime göre bence gayet iyi tabiki hatalar olmasıda normal.özellikle gölgelendirmede sorun var.karalama demeyelimde karakalem yapmaya çalış bence.fazla koyu çalışmışsın ve çizgileride ezmişsin buda boyama gibi durmasına yol açmış.biraz daha daha yumuşak çalışıp, ışık ve gölgeyi ayırt edersen emin ol daha güzel olucaktır.daha çok çalışmaylada eminim bunlar düzelicekKızılderili Karakalem Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap