Klimt Gustav

Resim - Klimt Gustav Sponsorlu Bağlantılar Klimt Gustav Klimt 14 temmuz 1862 ‘de , Viyana’nın Baumgarten kasabasında dünyaya geldi. 1876-1882 yılları arasında Viyana uygulamalı sanat okulunda okuyan Klimt mezun olduktan sonra arkadaşı Franz Matsch ...

Klimt Gustav
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Klimt Gustav

Alt 25-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Klimt Gustav

Klimt 14 temmuz 1862 ‘de , Viyana’nın Baumgarten kasabasında dünyaya geldi. 1876-1882 yılları arasında Viyana uygulamalı sanat okulunda okuyan Klimt mezun olduktan sonra arkadaşı Franz Matsch ve kardeşi Ernst ile duvar resimleri yaparak hayatını kazanmaya başlamıştı.Kısa süre içerisinde ünlenen bu üçlü, bir çok kilise, tiyatro, müze ve devlet binasının iç süslemelerini yaptı.

1894'te Klimt Viyana Üniversitesi’nin büyük salonunun tavanını süslemekle görevlendirildi. Klimt'in 1900–1903 arasında tavan için sunduğu Medizin (Tıp), Philosophie (Felsefe) ve Jurisprudenz (Hukuk) adındaki üç resim, üniversite yetkilileri tarafından çok fazla "*****grafik", "radikal" ve "karamsar" bulundu ve resimler kullanılmadı. Büyük hüsrana uğrayan Klimt, bir daha devlet için iş yapmamaya karar verdi. Bu arada Philosophie(felsefe), 1900 Uluslararası Paris Fuarı'nda altın madalyayı aldı. Bu üç resim, birkaç kez el değiştirdikten sonra
Viyana’nın kuzeyindeki Immendorf Kalesi'ne getirilmiş, 1945'te çıkan bir yangında yokolmuşlardır.

1897 yılında Klimt, bir grup sanatçı ile birlikte, zamanın sanat anlayışına karşı çıkan Viyana Sezession grubunu kurdu.

Klimt, 6 Şubat 1918'de beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti

Klimt Gustav

Klimt Gustav

Klimt Gustav

Klimt Gustav

Klimt Gustav

Klimt Gustav

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Alt 25-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
TeŞekkÜrler ...
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 26-12-2007 #3
ilginç bir tarzı var sanatçının
paylaşım için teşekkürler peymaneKlimt Gustav
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-12-2007 #4
Evet bir kitap kapagi yapmistim ve onun tablolarindan ufak bir ayrinti kullanmistim, bütün eserlerinin oldugu bir katalogu da inceleme firsati bulmustum üstelik cok yakin bir zamanda Klimt Gustav

Evet begendim oldukca farkli çiziyor ama eger cizimlerini anlayabiliyorsaniz, cok anlamli geliyor.

Buradaki örnekler en mütevazileri daha neler var.

Tesekkürler Peymane (Niye Karga?) Klimt Gustav
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2007 #5
Tarzını ben çok beyenirim sizinde beyenmenize sevindim Klimt Gustav
kolya gelsin...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
art nouveau, franz matsch, jurisprudenz hukuk, klimt gustav, medizin tp, philosophie felsefe, viyana, viyana sezession

Kapat
Şifremi Unuttum?