Kod yazımı için gerekli font.

Fontlar - Kod yazımı için gerekli font. Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Belki gereksiz gibi görünebilir ama kod yazarken kullandıgımız yazı fontu gercekten onemli. Ben kod yazarken monaco ( Monaco - Font Ykle - Dnyann En Byk Font ...

mahmutbudak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahmutbudak

Webmaster / Kayseri

Dosya18

Alt 01-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.
Belki gereksiz gibi görünebilir ama kod yazarken kullandıgımız yazı fontu gercekten onemli. Ben kod yazarken monaco (Monaco - Font Ykle - Dnyann En Byk Font Sitesi) fontunu kullanıyorum ama ince olması gercekten kotu bi goruntu oluyor ve istediğim hiç bişeyi bulamıyorum. Bu yazı fontunu os x lion 'da kalınlaştırabiliyoruz. Bunu windows 7 dede yapmak mümkünmü ? Bu adreste (otaku-elite - Monaco "Bold" - Fixing the Ugly OS X Fonts in Lion) ince ve kalınıının örneği mevcut bu fontu bold yapabilecek arkadaş varmı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mesajali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar.
Belki gereksiz gibi görünebilir ama kod yazarken kullandıgımız yazı fontu gercekten onemli. Ben kod yazarken monaco (Monaco - Font Ykle - Dnyann En Byk Font Sitesi) fontunu kullanıyorum ama ince olması gercekten kotu bi goruntu oluyor ve istediğim hiç bişeyi bulamıyorum. Bu yazı fontunu os x lion 'da kalınlaştırabiliyoruz. Bunu windows 7 dede yapmak mümkünmü ? Bu adreste (otaku-elite - Monaco "Bold" - Fixing the Ugly OS X Fonts in Lion) ince ve kalınıının örneği mevcut bu fontu bold yapabilecek arkadaş varmı ?
fontu yükle hazırlayım
Bu mesajdan alıntı yap

mahmutbudak

Webmaster / Kayseri

Alt 01-04-2013 #3
http://www.mahmutbudak.com/Monaco.rar
Burdan indirebilirsin kardeşim çok sağol
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-04-2013 #4
http://www.mahmutbudak.com/Monaco.rar
Burdan indirebilirsin kardeşim çok sağol
şimdi buna ne yapmamı istiyorsun
Bu mesajdan alıntı yap

mahmutbudak

Webmaster / Kayseri

Alt 01-04-2013 #5
şimdi buna ne yapmamı istiyorsun
Ben bu fontu bold yapmanızı istiyorum hocam elinizdeki fontun kalın versiyonu yok bu fontu kalın yapabilirmisiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-04-2013 #6
Ben bu fontu bold yapmanızı istiyorum hocam elinizdeki fontun kalın versiyonu yok bu fontu kalın yapabilirmisiniz ?
bunu bir dene
MONACO__2.ttf
Bu mesajdan alıntı yap

mahmutbudak

Webmaster / Kayseri

Alt 01-04-2013 #7
bunu bir dene
MONACO__2.ttf
Hocam denedim fakat görüntüde bozukluk var yazı net değil pixel şeklinde kare kare olmuş kenarları kalınlaştırmada çok az olmuş yani standart bolddan biraz daha az olmuş bundan kaynaklanıyor olabilirmi ?
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-04-2013 #8
Hocam denedim fakat görüntüde bozukluk var yazı net değil pixel şeklinde kare kare olmuş kenarları kalınlaştırmada çok az olmuş yani standart bolddan biraz daha az olmuş bundan kaynaklanıyor olabilirmi ?
pixsel görüntü vermesi normal değil bende bir sorun yok ama dahada kalınlaştırabilirim fakat espas ayarları değişir fontu yüklemeden önce önceki fontu kaldırmalısın bir de bunu dene
http://dosya.co/download.php?id=51594DB31
Bu mesajdan alıntı yap

mahmutbudak

Webmaster / Kayseri

Alt 01-04-2013 #9
pixsel görüntü vermesi normal değil bende bir sorun yok ama dahada kalınlaştırabilirim fakat espas ayarları değişir fontu yüklemeden önce önceki fontu kaldırmalısın bir de bunu dene
MONACO__3.ttf
Tamam hocam istediğim kalınlığa ulastı font teşekkür ederim biraz götüntüde bozukluk var ama sanırım benım cozunurlukten kaynaklanıyor cok tesekkur ederım sagolun
Bu mesajdan alıntı yap

mesajali

Grafiker / Kayseri

Alt 01-04-2013 #10
Tamam hocam istediğim kalınlığa ulastı font teşekkür ederim biraz götüntüde bozukluk var ama sanırım benım cozunurlukten kaynaklanıyor cok tesekkur ederım sagolun
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bold, fontu, monaco, windows, yazy