Kol Saati İllüstrasyonu.

İllüstrasyon Çalışmaları - Kol Saati İllüstrasyonu. Sponsorlu Bağlantılar Bu ikinci illüstrasyon çalışmam.Hatalarımı iletirseniz sevinirim. Ayrıca çalışmayı incelemek isteyen arkadaşlar pm atsın CDR olarak yollayayım download adresini....

Kol Saati İllüstrasyonu.
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Kol Saati İllüstrasyonu.

Alt 11-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu ikinci illüstrasyon çalışmam.Hatalarımı iletirseniz sevinirim.
Ayrıca çalışmayı incelemek isteyen arkadaşlar pm atsın CDR olarak yollayayım download adresini.
Kol Saati İllüstrasyonu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Saat'in kafasına gösterdiğiniz özeni kordonuna göstermemişsiniz gibi geldi..Geçişler çok sert duruyor. Birde 'Water Resistant' yazısı saniye göstergesinin üstüne çıkmış. Yazı camda mı yazıyor yoksa saniye aşağıdan mı dönüyor çözemedim..Bir arkadaşım bana illüstrasyona başlarken ilk çizilmesi gereken şeyin saat olduğunu söylemişti :angel: Sanırım siz bu açıdan iyi bir yerden başlamışsınızKol Saati İllüstrasyonu...Başarılar
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 11-03-2009 #3
Saat'in kafasına gösterdiğiniz özeni kordonuna göstermemişsiniz gibi geldi..Geçişler çok sert duruyor. Birde 'Water Resistant' yazısı saniye göstergesinin üstüne çıkmış. Yazı camda mı yazıyor yoksa saniye aşağıdan mı dönüyor çözemedim..Bir arkadaşım bana illüstrasyona başlarken ilk çizilmesi gereken şeyin saat olduğunu söylemişti :angel: Sanırım siz bu açıdan iyi bir yerden başlamışsınızKol Saati İllüstrasyonu...Başarılar
Dikkatiniz için teşekkürler.Yok Water Resistant yazısı normalde kadran da yazılmalıydı.Ama farkedememişim.Uyarınız için teşekkürler.Ayrıca ben pek şanslı sayılmam çünkü daha önce cep telefonu çizmeye kalktımKol Saati İllüstrasyonu.Bu ikinci denemem.
Yorumunuz için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2009 #4
Öncelikle eline sağlık. Saat çizimi keyfli olduğu kadar İllustrasyon becerisi içinde bir o kadar faydalıdır aslında. Saat üzerindeki detaylar, yansımalar, ışıklar güzel bir şekilde verildiği zaman çalışmayı alıp götürür. Hangi programı kullandınız bilmiyorum ama tavsiyem Illustrator programını kullanmanızdan yana olacak. Özellikle Mesh Tool ile güzel işler çıkarabileceğinize inanıyorum fakat gradientler çok göze batıyor. Geçişleri keşke biraz daha koyu renklerden yana kullansaydınız. Saygılar...

Üzerime alınsam mı bilmiyorum? Kol Saati İllüstrasyonu.
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 12-03-2009 #5
Öncelikle eline sağlık. Saat çizimi keyfli olduğu kadar İllustrasyon becerisi içinde bir o kadar faydalıdır aslında. Saat üzerindeki detaylar, yansımalar, ışıklar güzel bir şekilde verildiği zaman çalışmayı alıp götürür. Hangi programı kullandınız bilmiyorum ama tavsiyem Illustrator programını kullanmanızdan yana olacak. Özellikle Mesh Tool ile güzel işler çıkarabileceğinize inanıyorum fakat gradientler çok göze batıyor. Geçişleri keşke biraz daha koyu renklerden yana kullansaydınız. Saygılar...

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim kullandığım program Corel.Maalesef illustrator programına hakim değilim.Bu ikinci çalışmam.Bu çalışmadan üç saat kadar önce Cep telefonu çalışmam olmuştu.Uzun üre inceleyince onda da bazı detayları atladığımı farkettim.Bu çalışmada da değindiğiniz gibi evet geçişler çok sert olmuş.Eleştirileriniz benim için çok önemli.Bu nedenle tekrar teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2009 #6
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Benim kullandığım program Corel.Maalesef illustrator programına hakim değilim.Bu ikinci çalışmam.Bu çalışmadan üç saat kadar önce Cep telefonu çalışmam olmuştu.Uzun üre inceleyince onda da bazı detayları atladığımı farkettim.Bu çalışmada da değindiğiniz gibi evet geçişler çok sert olmuş.Eleştirileriniz benim için çok önemli.Bu nedenle tekrar teşekkür ederim.
Corel X4 ' de bildiğim kadarıyla Mesh Tool olması lazım. Yanlışım varsa mazur görün. Özellikle Mesh Tool diyorum çünkü yapılan İllüstrasyon çalışmalarında genelde Mesh Tool kullanılmaktadır. Çok zor ve bir o kadar gerçekçi bir olaydır. Bende sizin gibi saat ile bu İllustrasyon olayına başlayanlardanım. İlk çalışmam gradientleydi. Fakat Mesh Tool u keşfettikten sonra çok değişik tadlar almaya başladım. Şiddetle tavsiye ediyorum. Saygılar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2009 #7

Kesinlikle Alınmalısın Kol Saati İllüstrasyonu.
Bu mesajdan alıntı yap
noneimp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noneimp(29)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-03-2009 #8
Laf olsun torba dolsun gibi algılanabilir, ama "water resistant" yazısında büyük i harfi var. Sadece kişisel olarak dikkat ederim bu tip şeylere. Yanlış anlaşılmamasını dilerim =)
Bu mesajdan alıntı yap