Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar

Graficafe - Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar Sponsorlu Bağlantılar İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı ...

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk 10 dakika: 10 çay kaşığı şeker almış vücudunuza girer (Günlük almanız gereken şeker miktarının tamamı kadar). Fosforik asit tat alma duyunuzu keser ve aşırı şeker yüklemesinden dolayı kusmanızı engeller.

20 dakika: Kan şekerinizde ani bir yükselme olur, yüksek miktarda insülin patlamasına neden olur. Karaciğeriniz vucudunuzdaki şekeri yağa çevirerek buna bir yanıt verir. Bu sadece bir kaç dakika içinde olur

40 dakika: Kafein absorbsiyonu tamamlanır. Göz bebeklerniz büyür. kan basıncınız yükselir, karaciğeriniz kana daha fazla şeker pompalamaya başlar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri rehaveti önlemek için bloke olur.

45 dakika: Beyninizde dopamin salgısı artar. Bu tıpkı eroinin vücuttta yaptığı tepkimelere benzer.

60 dakika: Kafeinin diüretik özellikleri baş gösterir (tuvalet ihtiyacı).Buda vücutta depolanmış kalsiyum, magnezyum ve çinkonun da beraberde dışarı atılması demek.

Bir süre sonra şeker ihtiyacını tekrar duymaya başlayacaksınız, kendinizi halsiz ve bitkin hissedeceksiniz. Vucüdunuzda kola ile alığınız bütün su tekrar dışarı atıldığı için sussuzluğunuz tekrar hissedeceksiniz. Şekeri ihtiyacını takiben, kafein isteğide başlayacak.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

SERAP BİRCAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SERAP BİRCAN

Grafiker / Konya

Alt 01-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aslında hiç bi faydası yok ama olmazsa olmuyo kolasız dayanamıyorum eksikliğini çok hissediyorum.
Hatta geçenlerde yine kola krizim tuttu saat gecenin 1'i bütün marketler kapalı, en sonunda olmayacak bişey yaptım komşudan istedim bir bardak kolanız varmı diye Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar sağolsunlar varmış verdiler o kadar bağlanmışım bırakamıyorum azaltamıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
emo-yumo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emo-yumo

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #3
Bana cola'nın zaralarını anlattılar
meyan kökünden dolayı içine fare pisliği flan karıştığını söylüyorlar ama kola krizi çok farklıo gecenin bi yarısı benzinlikler olmasa kafayı yerim heralde
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-05-2009 #4
Kola hakkındaki bilgi mesajlarını bolca okuduktan sonra kola içmemeye çalışıyorum.

Kendi yöntemim şu: Kola satın almamak, ama ikram olursa reddetmiyorum :giggle:
Bu mesajdan alıntı yap
organic.candy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

organic.candy(26)

Grafiker / Bursa

Alt 01-05-2009 #5
bilgi için teşekkürler...
çok sık cola içen birisi değili ama dün 3 bardak colayı birden içtim içtim...
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #6
Hİç aramıyorum aslında. Hatta içmeme kararıda aldım ...Yinede gerçekten olmuyor yani benimki bağımlılıktan vs değil ama örnek vereyim;

Örneğin bir cafeye gidiyoruz hamburger vs yemek istiyoruz yanına ne alırsınız diyorlar ve sayıyorlar ayran cola vs Hamburgerin yanınada başka birşey gitmezki :S

Çok kötü durum çooookk Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 01-05-2009 #7
Bundan dolayı bir senedir kola içmiyorum ya Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar

Teşekkürler bilgilendirme için Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar
Bu mesajdan alıntı yap
Harika Yıldız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Harika Yıldız

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-05-2009 #8
ikram olursa reddetmiyorum :giggle:
katılıyorumKola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-05-2009 #9
Bilgiler için teşekkürler ama ben bu coladan vazgeçemiyorum.Ne yersem yiyeyim cola içerim yanında.Ayran ne zaman içsem esnemeye başlıyorum Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar
Bu mesajdan alıntı yap
zigmo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zigmo

Bilg. Teknikeri / Eskişehir

bende aynı durumdayım

Alt 15-06-2009 #10
Bundan dolayı bir senedir kola içmiyorum ya Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar

Teşekkürler bilgilendirme için Kola içtikten sonra vücudumuzda 1 saatte olanlar
kahrolsun cola , yaşasın ayran...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları