Koltuğa Desen Giydirme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Koltuğa Desen Giydirme ...

Koltuğa Desen Giydirme
novem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

novem(27)

Bilg. Teknikeri / Bursa

Koltuğa Desen Giydirme

Alt 30-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çok araştırdım fakat bir sonuç bulamadım.Şu resimdeki gibi koltuğa nasıl desen giydirebilirim ?

Koltuğa Desen Giydirme
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshop kullanıyorsanız, görseli ve deseni aynı sayfada açın. Desenin layer seçenekleriyle oynayarak bunu kolayca yapabilirsiniz.

Koltuğa Desen Giydirme
Bu mesajdan alıntı yap

novem(27)

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 30-11-2011 #3
Koltuğa Desen Giydirme

Orayı biliyorum fakat koltuğun girinti ve çıkıntısı var dikkat ettiyseniz.Onu sormuştum. Koltuğa Desen Giydirme

Distort - Displace olarak koltuğu kaydedip buradan açıyorum fakt bu seferde desen ile oynama yapamıyorum çünkü koltuğun büyüklüğü neyse ona göre seçiyor.Pattern olarak kaydettim bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum ama bür türlü yapamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-11-2011 #4
Koltuğa Desen Giydirme

Orayı biliyorum fakat koltuğun girinti ve çıkıntısı var dikkat ettiyseniz.Onu sormuştum. Koltuğa Desen Giydirme
İyide eklediğiniz koltuktaki girinti çıkıntı sadece göz yanılması gibiKoltuğa Desen Giydirme Üşenmedim hemen basitte bir örnek yaptım?

Koltuğa Desen Giydirme

Koltuğa Desen Giydirme
Bu mesajdan alıntı yap

novem(27)

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 30-11-2011 #5
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat istediğim sonuç bu değildi.Koltuğa Desen Giydirme
Bu mesajdan alıntı yap
nob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nob

Grafiker / Tekirdağ

Alt 30-11-2011 #6
Aşağıda yaptığım çalışma gibi Filter>Vanishing Point i kullanarak isteğine uygun gerçekçi kaplama yapabilirsin
Koltuğa Desen Giydirme

Koltuğa Desen Giydirme

Koltuğa Desen Giydirme
Bu mesajdan alıntı yap

novem(27)

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 01-12-2011 #7
Sağolum hocam yöntem işime yaradı fakat vanishing point te resim açıyorum yerleştiriyorum fakat onayladıktan sonra resimde oynama yapamıyorum.Sonra köşeleri seçiyorum ama dışarıda kalan ufak tefek yerler oluyor onları nasıl seçebilirim.Hani sadece kare şeklinde köşeli mi seçebiliyoruz ?
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2011 #8
neden işin aslını öğrenmiyorsunuzda uydurma şeyler icad ediliyor anlamadım. İin aslı. Bu tür resimler 3d çalışmaların tabiri caizse "ben çalışmayı yaptım sende kaplamasının yap kullan" türünden çalışmalardır. Sende açarsın max-maya türünden bir program veya daha olmadı key shot adlı render programı alır istediğin kaplamayı atama yaparsın. her türlü açıdan istediğin çözünürlükte ve ışıkta render alırsın. bunların hepsini nettte bulabilir derslerine ulaşabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

novem(27)

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 01-12-2011 #9
Haklısınızda benim şuan için bu çalışmayı photoshopta yapmam gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-12-2011 #10
neden işin aslını öğrenmiyorsunuzda uydurma şeyler icad ediliyor anlamadım.
Bu tür çalışmalar keşke bahsettiğiniz kadar kolay olsaydı. Kaplama yapabilmek için model olması gerekir yeniden modellemek bazen çok zahmetli olabilir ve bilgi ve program eksiği olanlar yapamaya da bilirler. İnternette paylaşılan bilgilere bakarak ışık ayarlamalarının yapılması da neredeyse imkansızdır ki belirli bir bilgi ve tecrübe ister. Eğer hazırda model varsa kaplamak kolay olabilir ama diyelimki kendi çektiğimiz bir resimden koltuğun döşemesini değiştirmek istiyorsak bu Photoshop'da yapılamaz mı yani? Photoshop'da bu tür değişiklikler gayet başarılı şekilde yapılabildiği için sadece döşeme değiştirmek için 3d programına ihtiyaç yoktur. Photoshop'da nasıl yapıldığı ise bu bölümün konusu ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları