koltuk firmasına logo çalışması

Logo Tasarımları - koltuk firmasına logo çalışması Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar koltuk imal ve satımı yapan bi firmaya yaptığım logo çalışması...

Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 07-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar koltuk imal ve satımı yapan bi firmaya yaptığım logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 07-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşım, şimdi yorum yapçam ama alınmak gücenmek yok.. 1 numara yani baştaki sarı olan tasarımda okuma güçlüğü yaşanıyor, aynı şekilde solda mavi olanda aynı, siyah zeminli olan çalışmada ise çok bilindik bir font kullanmışsın ve yine o da okunmuyor ve aslanmı başka bişeşmi belli olmuyor... en sondaki üzerinde yoğunlaşabilirsin fakat fontu değiştirmelisin eğer illaki logotype olsun istiyorsan ilk harfi diğerinden çok kopartmamaya çalış.. mesela aslanın kuyruğunu koltuğa dönüştürebilir. firma ismini üzerine yerleştirebilirsin... Unutma yaptığın logotype ı bir cm e düşürdüğünde en ufak ayrıntı görünebilmeli... çünkü küçük matbu evraklara uygulandığında eğer kurumsal kimliğin dışına çıkılmaması gerekiyorsa bu çalışmalarındaki ayrıntılar logo küçüldüğünde kaybolacak, firma isimleri okunmayacaktır...

şimdiden kolay gelsin, yeni tasarımlarını bekliyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap
htc82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

htc82

Grafiker / Denizli

Alt 07-12-2007 #3
en sondaki kırmızı aslanlı olan logo üzerinde ufak değişiklikler yaparsan bence o güzel
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #4
merhaba arkadaşım, şimdi yorum yapçam ama alınmak gücenmek yok.. 1 numara yani baştaki sarı olan tasarımda okuma güçlüğü yaşanıyor, aynı şekilde solda mavi olanda aynı, siyah zeminli olan çalışmada ise çok bilindik bir font kullanmışsın ve yine o da okunmuyor ve aslanmı başka bişeşmi belli olmuyor... en sondaki üzerinde yoğunlaşabilirsin fakat fontu değiştirmelisin eğer illaki logotype olsun istiyorsan ilk harfi diğerinden çok kopartmamaya çalış.. mesela aslanın kuyruğunu koltuğa dönüştürebilir. firma ismini üzerine yerleştirebilirsin... Unutma yaptığın logotype ı bir cm e düşürdüğünde en ufak ayrıntı görünebilmeli... çünkü küçük matbu evraklara uygulandığında eğer kurumsal kimliğin dışına çıkılmaması gerekiyorsa bu çalışmalarındaki ayrıntılar logo küçüldüğünde kaybolacak, firma isimleri okunmayacaktır...

şimdiden kolay gelsin, yeni tasarımlarını bekliyoruz...
sanırım matbaacısınhayalin sölediklerinde haklısın ama sadece bu değil yaptığın firmanın logosunun her türlü baskı işinde folyo kesimde rahatlıkla kullanılması gerekir renkleride folyoya göre seçersen bence daha uygun olur derim ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 07-12-2007 #5
sanırım matbaacısınhayalin sölediklerinde haklısın ama sadece bu değil yaptığın firmanın logosunun her türlü baskı işinde folyo kesimde rahatlıkla kullanılması gerekir renkleride folyoya göre seçersen bence daha uygun olur derim ellerine sağlık
arkadaşım folyo renklerine göre logo yapmak saçma bence
eğer logo kesim yapılacaksa baskes kullanılabilir bu sorun olmaz
ama evet yazı fontlarıyla oynayabilrim
Bu mesajdan alıntı yap
N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 07-12-2007 #6
cenkerbey, matbaacı değilim, fakat matbaa tekniklerini çok iyi bilirim... sende söylediklerinde haklısın fakat emin ol.. eğer bir logo matbu evraklar üzerinde rahat bir şekilde okunabiliniyorsa... folyo kesimdede rahatlıkla kullanılabilir... zaten söylediğimden kastım buydu.. logoyu bir cm e indirdiğinde bütün ayrıntıları görebiliyorsan... folyoda kesilemeyecek bir ayrıntısı yok demektir... koltuk firmasına logo çalışması SANIRIM SEN FOLYOCUSUN koltuk firmasına logo çalışması neyse kolay gelsin arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap
sevim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevim

Grafiker / Zonguldak

Alt 07-12-2007 #7
Bence en son logo güsel ..eline sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 07-12-2007 #8
Siyah kare kenarları oval şekilde geleni bence aklından çıkart. Diğer lerininde logotype larını biraz daha geliştir bence. Arslan ın üstünde yürüdüğü font mesela onu mutlaka değiştirmelisin. Diğer çalışmaların hoş gözüküyor. Bu arada forumda online olmanıza baktığımda genelde online sınız ancak pek mesajlarınızla karşılaşamıyorum artık işler yoğun sanırım sayın wolphin.
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #9
arkadaşım folyo renklerine göre logo yapmak saçma bence
eğer logo kesim yapılacaksa baskes kullanılabilir bu sorun olmaz
ama evet yazı fontlarıyla oynayabilrim
herşeyi baskes yapamazsınız ama tamam ben kurumsal bir firmayım renklerim turuncu ve lacivert türkiyenin 80 ilinde bayilerim ver hepsi baske olursa
80 ilde 80 ayrı boya 80 değişik baskı folyosu 80 ayrı makina kullanılıyo hepsi aynı renkleri vermez kimi açık kimi kapalı olur
ama folylar hep aynıdır anlatmak istediğim bu evet sınırlarınızı biraz daraltır ama bence en iyi bu olmalı

cenkerbey, matbaacı değilim, fakat matbaa tekniklerini çok iyi bilirim... sende söylediklerinde haklısın fakat emin ol.. eğer bir logo matbu evraklar üzerinde rahat bir şekilde okunabiliniyorsa... folyo kesimdede rahatlıkla kullanılabilir... zaten söylediğimden kastım buydu.. logoyu bir cm e indirdiğinde bütün ayrıntıları görebiliyorsan... folyoda kesilemeyecek bir ayrıntısı yok demektir... koltuk firmasına logo çalışması SANIRIM SEN FOLYOCUSUN koltuk firmasına logo çalışması neyse kolay gelsin arkadaşım...
sanırım bir anlaşmazlığa düştük ben renkleri bakımından söledim ben folyocu değilim
digital baskıcıyım arkdaşlar baskes yaparız diyo ama belki benim taşramda yok
ve folyo kesim yapmak isitiyorum yapamzaam sorun burda başlar her ile ilçede logonuz değiir buda firma sahibinin sıkıntıya sokar
Bu mesajdan alıntı yap
haliluzun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haliluzun

Grafiker / Bursa

Alt 07-12-2007 #10
Arkadaşlar bence yersiz bir polemiğe girdiniz burda tartışılması gereken logonun eleştirilmesi o son aşamaya gelince nasıl olsa bunların hepsi düşünülecek...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
koltuk firmasina logo, logo calismasi