Konfeksiyon ürün çekimi hakkında arkadaşlar Bir Yardım Edin Lütfen

Fotoğrafçılık - Konfeksiyon ürün çekimi hakkında arkadaşlar Bir Yardım Edin Lütfen Sponsorlu Bağlantılar Bu tarz bir ürün çekimi nasıl ve ne şekil oluyor? Bilen varsa lüften bildiklerini esirgemesin. Şimdiden teşekkürler.....

яσυgє isimli Üye şimdilik offline konumundadır

яσυgє

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu tarz bir ürün çekimi nasıl ve ne şekil oluyor? Bilen varsa lüften bildiklerini esirgemesin.
Şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fotografci olman lazim. Oyle olsaydin bu soruyu sormazdin sanirim.

Haaa yok yani ben kendim cekersem ne yapmam gerek dersen, ki ben boyle bir soru gormedim..
Once soruyu alalim..
Bu mesajdan alıntı yap

яσυgє

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2011 #3
Fotografci olman lazim. Oyle olsaydin bu soruyu sormazdin sanirim.

Haaa yok yani ben kendim cekersem ne yapmam gerek dersen, ki ben boyle bir soru gormedim..
Once soruyu alalim..
Ortalama zekaya sahip bi insan yardım başlığını ve ardından fotoğrafları görünce sorunun ne olduğunu zaten anlıyordur. (Burası moda forumu olmadığına göre "hangisini alsam acaba? bi yardım edin!" diye soracak halim yok)
Ha illa bir soru arıyorsan o da yukarda sonunda soru işareti olan ilk cümle!
Bu mesajdan alıntı yap

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-05-2011 #4
Ben tartisma bolumune girmeyeyim. Bildigini esirgemeyenler safinda durayim.
1 Digitial Reflex foto camera (5 milyon pixel ustu yeterli)
2 Iyi isiklandirilmis ortam.
3 Elbiseleri askiliklara asili sekilde tuturmak (askiliklar veya model mankenler sonra photoshopta yok edilir)
4 Elbiseler yere serilerek fotograf cekmeyi denemeyiniz. Ayrintilar, siskinlikler, kabartmalar gibi detaylari yok edersiniz)
5 Her urunun arkasina dekupesini kolaylastiracak sekilde zit renkli desen yerlestirmek
6 Urununuzu cekerken flas kullanmayiniz.
7 Urunu cekerken urunun yenina beyaz bir kagit yerlestiriniz,, Photosohpta duzenleme yaptiginizda, siyah beyaz ayarinda size yerdimci olacaktir.

Zekasi kit bir cocugun aciklamaliri sayarsiniz

Umarim anlasiriz....
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-05-2011 #5
Soru gayet net sorulmuş.
Sevgili Freelens arkadaşım keşke ilk mesajında yazsaydın bunları polemik yaratacağına.

Peki mankeni photoshopta sildikten sonra arkadaki etiketli iç kısmı nasıl yapacak onu da açıkla bari arkadaşımıza tam yardım olsun.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

яσυgє

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2011 #6
Freelens öncelikle teşekkür ederim.
Ancak martin78' inde belirttiği gibi etiket kısmını da açıklarsan çok sevinirim. Ürünü bir askıda bir de modelin üzerinde çekip onları birleştirmeli miyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-05-2011 #7
Soru gayet net sorulmuş.
Sevgili Freelens arkadaşım keşke ilk mesajında yazsaydın bunları polemik yaratacağına.

Peki mankeni photoshopta sildikten sonra arkadaki etiketli iç kısmı nasıl yapacak onu da açıkla bari arkadaşımıza tam yardım olsun.
İlk önce modeli kıyafetleri giydirerek çekiminizi yaparsınız. Daha sonra modeli çektiğiniz kadraja yakın veya birebir tutturabiliyorsanız (tripodunuz varsa bunu sağlayabilirsiniz ki tripod kullanımı fotoğrafçının isteğine bağlıdır ben genelde ürün çekimlerinde tripod kullanırım.). Ürünlerin iç tasarımını ve iç kısmını temiz bir şekilde çekersiniz. Daha sonra modelin üstünden elbiseyi temizler alırsınız ve en son işlemde o iç taraflarla alakalı olan fotoğraflarınızda iç kısımları alarak model ile çekim yaptığınız fotoğrafın üstüne manipülasyon yapabilir ve bu tarz fotoğrafları elde edebilirsiniz...

яσυgє : Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Konunuzun başlığını bu defalığına ben düzeltiyorum. Bundan sonra açacağınız konularda biraz daha dikkatli ve kurallara uygun olursa konularınız kilitlenmez yada silinmez aradığınız yardımı da bulmuş olursunuz.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar sizi rahatsız eden mesajları lütfen aranızda tartışarak değil bize ihbar ederek bize bildirin. Aksi halde tartışmaya giren herkes yöneticiler tarafından cezalandırılabilinir.
Bu mesajdan alıntı yap

яσυgє

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2011 #8
Çok teşekkür ederim bilgiler için.. Çok sağolun..
Bu mesajdan alıntı yap

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-05-2011 #9
Freelens öncelikle teşekkür ederim.
Ancak martin78' inde belirttiği gibi etiket kısmını da açıklarsan çok sevinirim. Ürünü bir askıda bir de modelin üzerinde çekip onları birleştirmeli miyim?
Bu dersi calismamistim. Sende hep calismadigim yerlerden soruyon.
Etiketi yok etmekmi istiyon. Doku alma yoluyla yapsan daha iyi derim.

Gokhan Tekin arkadasin anlattigida bir yontem. Ama coklu urun cekimlerinde pekte kullanmayacagim bir yontem diyebilirim.

Bu tur urunlerin cekiminde ince tel askiliklar ve saydam mankenlikler (adi baska bir sey ama hatirlayamadim) sadece gogus kaliplari var yada iskelet bicimleri. saydam askiliklar daha saglikli.
Yani elinde ne tur malzeme var bilmiyorum.
Hic bir sey olmadigni var sayarsam, tel askilik ve goguslerin dolgunlugunu saglayacak karton gogus modeller kullabilirsin.

Asil sorun etiketlerdi. Onlari yandaki goruntuden doku alarak yok etmek belki bir cozum gibi geliyor bana
Bu mesajdan alıntı yap

яσυgє

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2011 #10
Bu dersi calismamistim. Sende hep calismadigim yerlerden soruyon.
Etiketi yok etmekmi istiyon. Doku alma yoluyla yapsan daha iyi derim.

Gokhan Tekin arkadasin anlattigida bir yontem. Ama coklu urun cekimlerinde pekte kullanmayacagim bir yontem diyebilirim.

Bu tur urunlerin cekiminde ince tel askiliklar ve saydam mankenlikler (adi baska bir sey ama hatirlayamadim) sadece gogus kaliplari var yada iskelet bicimleri. saydam askiliklar daha saglikli.
Yani elinde ne tur malzeme var bilmiyorum.
Hic bir sey olmadigni var sayarsam, tel askilik ve goguslerin dolgunlugunu saglayacak karton gogus modeller kullabilirsin.

Asil sorun etiketlerdi. Onlari yandaki goruntuden doku alarak yok etmek belki bir cozum gibi geliyor bana
Teşekkür ederim bu bilgilerden sonra inşallah becerip "yaptım! başardım!" nidalarıyla bir ürün fotoğrafı koyarım buraya :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları