KONICA 320'lik 8 kafa baskı makinası

Dijital makineler - KONICA 320'lik 8 kafa baskı makinası ...

katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 20-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.

Konica 320'lik 8 kafa baskı makinası alıyoruz.
Makina hakkında bilgisi olanlar olumlu olumsuz yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 20-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Markası nedir
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 20-05-2009 #3
Boyası nekadar ? Baskı maliyeti nedir? Kafalar kaç pc?
Bu mesajdan alıntı yap
illustrasyonist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illustrasyonist(42)

Ressam / İzmir

Alt 20-05-2009 #4
Bizde DGI marka 250 ve 320 lik dijital baskı makineleri var.Gayet memnunuz.
Zaten 320 konusundan ben ısrarcı olmuştum.Benim bildiğim kadarıyla KONICA cmyk renk modundan baskı yapıyordu.DGI nın özelliklerinden birisi de RGB renkleri %80 tutturabiliyor.
KONICA nın fiyatını şu an bilmiyorum ama DGI markayı araştırıp baskı kalitesini incelemenizi öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 20-05-2009 #5
kafalar 14 PL ise etiketi yeşil renklidir 1440 dpi baskı kalitesi mevcut büyük metrajda baskılarında sorun cıkarabilir içmekana yakın baskı kaliitesi alırsın ama poster ebatlarını geçmemelisin..

42 Pl ise kalite yönünden xaar 128+ dan farkı yok sadece 8 kafa olması hızlı bir baskı almanı saglar .

Konika kafalarının bir artısı her kafanın içindeki boya haznesi geniştir. tıkanma diger kafalara göre göre daha geç olur.. Tıkanma durumunda ultrasonik kafa temizleme çihazlarıyla 100% iyi sonuç alırsın ... dikkat etmen gereken bir husus kafalar malzemeye çok yakın olması gerekeceginden kaliteli baskı malzemesi kullanmanı tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 21-05-2009 #6
kafalar 14 PL ise etiketi yeşil renklidir 1440 dpi baskı kalitesi mevcut büyük metrajda baskılarında sorun cıkarabilir içmekana yakın baskı kaliitesi alırsın ama poster ebatlarını geçmemelisin..

42 Pl ise kalite yönünden xaar 128+ dan farkı yok sadece 8 kafa olması hızlı bir baskı almanı saglar .

Konika kafalarının bir artısı her kafanın içindeki boya haznesi geniştir. tıkanma diger kafalara göre göre daha geç olur.. Tıkanma durumunda ultrasonik kafa temizleme çihazlarıyla 100% iyi sonuç alırsın ... dikkat etmen gereken bir husus kafalar malzemeye çok yakın olması gerekeceginden kaliteli baskı malzemesi kullanmanı tavsiye ederim
14 PL evet teşekkür ederim verdiğin bilgiler için fakat büyük metraj konusunda bizi öyle bilgilendirmediler aksine sıfır hata dediler. Büyük metrajda sıkıntıdan kastın baskının uzun yada kısa olması mı ?

Boyası nekadar ? Baskı maliyeti nedir? Kafalar kaç pc?
Bu konuda da kullanan arkadaşvarsa onların bilgilendirmesi daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 22-05-2009 #7
14 PL evet teşekkür ederim verdiğin bilgiler için fakat büyük metraj konusunda bizi öyle bilgilendirmediler aksine sıfır hata dediler. Büyük metrajda sıkıntıdan kastın baskının uzun yada kısa olması mı ?

Bu konuda da kullanan arkadaşvarsa onların bilgilendirmesi daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
benim arkadaşın dediğinden anladığım (yanlışsam düzeltsin lütfen),

makine kaliteli basabiliyor diye büyük ebatlı işleri yüksek çözünürlük ve çok iyi kalitede basmaya çalışırsan, ortaya çıkacak data dosyasının boyutu çok büyük olacağından, yazılımsal sorun çıkarabilir.

yanlış bilgilendirmek istemem ben konica makinanın hiç 3.2 metreye 50 metre bir işi yekpare bastığını görmedim (öyle bi iş gelmedi :sadsmile:KONICA 320'lik 8 kafa baskı makinası) ama 2,5 metreye 17 metre zeminli bir iş basıldığına şahit oldum.

ben reklam işini avrupa da yapıyorum, Türkiye'de ki Konica makinanın boya maliyeti bana düşük gelmişti ama Türkiye şartlarında pahalımıdır ucuz mudur bilemiycem. Litresini bilmiyorum ama metrekare maliyeti zeminli-zeminsiz işlere göre 1-2 $ arasında değişiyordu.
Bu mesajdan alıntı yap

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 22-05-2009 #8
benim arkadaşın dediğinden anladığım (yanlışsam düzeltsin lütfen),

makine kaliteli basabiliyor diye büyük ebatlı işleri yüksek çözünürlük ve çok iyi kalitede basmaya çalışırsan, ortaya çıkacak data dosyasının boyutu çok büyük olacağından, yazılımsal sorun çıkarabilir.

yanlış bilgilendirmek istemem ben konica makinanın hiç 3.2 metreye 50 metre bir işi yekpare bastığını görmedim (öyle bi iş gelmedi :sadsmile:KONICA 320'lik 8 kafa baskı makinası) ama 2,5 metreye 17 metre zeminli bir iş basıldığına şahit oldum.

ben reklam işini avrupa da yapıyorum, Türkiye'de ki Konica makinanın boya maliyeti bana düşük gelmişti ama Türkiye şartlarında pahalımıdır ucuz mudur bilemiycem. Litresini bilmiyorum ama metrekare maliyeti zeminli-zeminsiz işlere göre 1-2 $ arasında değişiyordu.
Boyanın litresi pahalı diğer piyasa boyalarına göre ama eğer maliyet dediğin gibiyse iyiymiş.
Bu mesajdan alıntı yap
optimumreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-05-2009 #9
Boyanın litresi pahalı diğer piyasa boyalarına göre ama eğer maliyet dediğin gibiyse iyiymiş.
Boya maliyeti max 1 USD. ve 50 metere temizlik yapmadan el sürmeden baskı yapabilirsin. Hemde iç mekan kalitesinde.
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 27-05-2009 #10
mrb arkadaşlar konica makine alacak arkadaşım tam olark bu makineden beklentin nedir ne işi yapackasın sen tabelacımısın yoksa baskıcımı bunlara dikkat etmen lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları