Konsept çizim için grafik tablet önerisi?

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Konsept çizim için grafik tablet önerisi? ...

Selman AY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selman AY

Grafiker / Antalya

Dosya23

Alt 08-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, bir oyun için karakalem konsept çizimler hazırlıyorum. Bu çizimleri Photoshop'ta fare ile renklendirmek zor oluyor. Şimdi bana hem çizim yapabileceğim hem de yaptığım çizimi kaliteli bir şekilde renklendirebileceğim bir grafik tablet lazım.

Daha önceden tablet kullanmadım, ama uzun zamandır karakalem çizim yapıyorum, çizim yeteneğimin olması grafik tablet öğrenmemde etkili olur mu bunu da açıklarsanız sevinirim.

Grafik tabletin fiyatı 300 TL'ye kadar olabilir, ilk başta pahalı bir şey almama gerek yok, ucuz ama kalitesi de kötü olmayan bir tablette acemiliğimi atmak istiyorum, daha sonra buradan profesyonel tablet önerilerinizi de alacağım Konsept çizim için grafik tablet önerisi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 10-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba ,

Eğer kara kalem çizim yapmaya alışıksanız tablet ile işiniz kolaylaşır .
Ekrana bakarak çizime alışmanız bir hafta sürebilir sonrasında mouse kullanmaya alışmak gibi artık ekranda olduğunuz yeri otomatik hissedersiniz.

Garfik tablet konusunda satınalmadan önce genel çalışma mantığı ve nelere dikkat etmeniz konusunda

Önce detaylı incelemeyi okuyabilirsiniz.
http://www.bascek.com/7481/uc-logic-...60-incelemesi/

Sonrasında genel çalışma mekanizması
http://www.vimeo.com/23467191

Yapılan Çalışmalardan Örnekler
http://www.vimeo.com/19681527
http://www.vimeo.com/19744082

Akortek UC Logic markasının Türkiye distribütörüdür kalem kalem ucu yedek parça sorunu yaşamazsınız .

www.teknobiyotik.com Akortek Bilişim'in son kullanıcı satış sitesidir.
Dilediğiniz ürünü yanyana dizim kıyaslama şansınız satınalmadan önce daha kolay fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Ben size TWH 850 modelini öneririm ama siz başka modellere de bakabilirsiniz
http://www.teknobiyotik.com/cevre-bi...let-siyah.html
Bu mesajdan alıntı yap

Selman AY

Grafiker / Antalya

Alt 10-05-2011 #3
Öneriniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. TWH850 modelini almaya karar verdim.

Yalnız aklıma şu takıldı, şimdi A5 boyutlarında olması çalışmamı büyük ölçüde etkiler mi, yani A5 boyutu çok küçük gelmez mi?
Bu mesajdan alıntı yap

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 11-05-2011 #4
Grafik tabletin alanı birebir olarak ekran çözünürlüğünüzle eşleştiği için bir uçtan bir diğer uca büyük tablette daha uzun mesafeyle (yani yavaş) gittiğinizden detay çizerken işiniz kolaylaşabilir ama zoom in yaparak çalışırsanız tabletiniz A5 olsada aynı detayı çizebilirsiniz. Hatta bazıları için tabletin küçük olması laptop çantanıza atıp taşımak ve hızlı çizim yapmak için tercih edilebilir bir olay.

Aşağıdak çizim A5 WP8060 modeliyle çizilmiştir
Bu mesajdan alıntı yap

Selman AY

Grafiker / Antalya

Alt 11-05-2011 #5
Hmm anladım, peki siz bana WP8060 mı TWH850 mi önerirsiniz? Hangisi daha iyiyse onu alacağım.
Bu mesajdan alıntı yap

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 12-05-2011 #6
İkiside benzer çizim alanına sahip.

WP8060 modelinde üzerinde kalkabilen elastik tabaka ( kağıt altına koymak için )
TWH850 ise daha ince siyah bir gövdeye sahip kir daha az gösteriyor.

TWH850 raporlama hızı daha fazla
WP8060 da 42 kısayol var
TWH850 8 Hotkey + 16 Kısayol var

Hotkey klavye ile çalışmaya aşinalar için daha kolay gelebilir ama öte yandan sayı az

Nasıl söylesem son kararı kullanım stilinize göre siz belirlemelisiniz.

Hangi modeli alırsanız alın tablet alınca iyiki aldım diyeceksiniz çünkü mouse tarih olacak
Bu mesajdan alıntı yap

Selman AY

Grafiker / Antalya

Alt 12-05-2011 #7
Bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Sonunda TWH850 almaya karar verdim, bu haftasonu sipariş vereceğim siteden.
Bu mesajdan alıntı yap

Selman AY

Grafiker / Antalya

Alt 18-05-2011 #8
Tabletim bu akşam 19:05'de geldi Konsept çizim için grafik tablet önerisi? Hemen bir çizim yaptım elim şimdiden biraz alıştı gibi ama daha çok yol var öğrenmem için.

Bir de sorum olacak, şimdi bu tabletin çizim yaptığım yüzeyi sanki çiziliyor gibi geldi bana, bu normal midir, yani çizim yaptığım kısımlarda kalıcı izler oluştuğunu farkettim. Bu izler bütün tabletlerde olur mu ve normal bir durum mudur?
Bu mesajdan alıntı yap

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 20-05-2011 #9
Tabletin üst yüzeyi sonuçta sizin kaleminizin ucunu sürttünüz yer kullanıldığına dair izler olacaktır ama bunun sorun olmadığını söyleyebilirim.

3 senedir kullandığım UC logic modelleri var çaprazdan bakınca ancak detaylıca görebiliyorum çizikleri.

Bu birazda sizin çizerken bastırma alışkanlığınızla ilgili ben kalemle çizerkende bastırmazdım pek tablete geçince daha da az bastırarak çiziyorum.

Aşağıdaki incelemede farklı markaların yüzeyleriyle UC Logic Kıyaslaması var
http://www.bascek.com/7481/uc-logic-...-incelemesi/3/
Bu mesajdan alıntı yap
yazarcizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yazarcizer

Grafiker / Kocaeli

Alt 21-05-2011 #10
Tabletim bu akşam 19:05'de geldi Konsept çizim için grafik tablet önerisi? Hemen bir çizim yaptım elim şimdiden biraz alıştı gibi ama daha çok yol var öğrenmem için.

Bir de sorum olacak, şimdi bu tabletin çizim yaptığım yüzeyi sanki çiziliyor gibi geldi bana, bu normal midir, yani çizim yaptığım kısımlarda kalıcı izler oluştuğunu farkettim. Bu izler bütün tabletlerde olur mu ve normal bir durum mudur?
A. Niklas Jansson ve Paul Richards'ın, işin özünü çok iyi anlatan derslerini ve konsept tasarımcı linklerini dikkatle incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.turkdesignstudio.com/modu...viewforum&f=77
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları