Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım )

Afiş Tasarımı - Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım ) Sponsorlu Bağlantılar Bir party için afiş ve bilet hazırladım ! Buyrun sizLerle ! Yorumlarınızı beqLiorm ! Eksiklerim var ve kullandığım programı duyunca şaşıracaksınız ! Bu arada Photoshop bilgim az yardımcı ...

Kozo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kozo

Öğrenci (Diğer) / Karabük

Alt 20-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir party için afiş ve bilet hazırladım ! Buyrun sizLerle ! Yorumlarınızı beqLiorm ! Eksiklerim var ve kullandığım programı duyunca şaşıracaksınız !

Bu arada Photoshop bilgim az yardımcı olabilirsiniz umarım !

Bnm kullandığım programı açıklıyorum : ArtRage ! Yorumlarınızı BeqLiyorum !

Sayqılarımla ;

Kozo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

umut_39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umut_39

Webmaster / Kırklareli

Alt 20-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
biletteki font ve renk uyumlu olmamış ve tasarımı biraz daha iyi olabilirdi.. afiş ise çok karışık ve anlaşılmaz olmuş bence ama ustaların ne diyeceğini bilemem tabiki Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım ) k.gelsin iyi çalışmalar Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım )
Bu mesajdan alıntı yap

Kozo

Alt 20-06-2009 #3
Konudaki görüşlerin için teşekkür ederim , umut kardşm !

Ne yapmamı önerirsin ! Yeni afişim için , bilet tasarımında yine siyah arka fon kullanmayı düşünüyorum

Ama bu sefer afiş'te de siyah arkafon kullanacağım ! Tavsiyeleriniz önerileriniz ..

Bu arada '' art rage '' kullanıyorum ! Denediniz mi bilmem ? Photoshop pc'mde değil pekde sağlam bi pc 'de değilim şu an (: Şimdiden sağolun !
Bu mesajdan alıntı yap
helvetica neue isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helvetica neue

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #4
Bu alanda yenisin galiba. Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım )
Öncelikle kullandığın fontta türkçe karakter olmaması sebebi ile türkçe karakter kullanmamışsın. Bu bence bir hata.
Devam edersek parçaların netlikleri aynı değil. Kimisi yüksek çözünürlüklü kimi düşük. Hiç özen gösterilmemiş gibi. Ayrıca bunun 300dpi lık baskı ile çıkartılacağı düşünüldüğü zaman ne kadar kötü sonuçlar doğuracağı tahmin edilebilir.
Ayrıca afişin pek canlı durmadı. Arkada bir texture, pattern vs. bişeler olsaydı daha canlı dururdu. Ve afişteki yazıların diziliminde de bir nizamsızlık olduğunu düşünüyorum. Renklerininde monotonluk yaptığını söyleyebilirim. Geri kalan kısım bence güzel. Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım )
Kolay gelsin, başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap

Kozo

Alt 21-06-2009 #5
Evet , bu alanda çok yeniyim (: 4. afiş tasarımım ! daha öğrenmem gereken çok şey var ama kullandığım programı incelediniz mi bilmiyorum ?
Font konusunda sınırlıyım , sadece 2 siteden faydalanıyorum ve ne yazık ki dizayn'ını beğendiğim font'larda türkçe karakter olmuyor , arka plana desen eqlediğimizde dahada karmaşık oldu , baskı'da çok şükür sorun yaşamadık ! biletler 'de kartonumsu kağıtlara basıldılar ve bilet'de görüntü kalitesinden ödün vermedi , tasarım yaptığım programa bakılacak olursa imkanlarımın kısıtlı olduğunu anlayacaksınız (: Yeni afiş'i birlikte hazırlarız umarım eksiklerimi söylersiniz , yapamadıklarıma yardımcı olursunuz inşallah !

Saygılarımla ;
Kozo
Bu mesajdan alıntı yap
kadiracar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiracar

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #6
çok karışık arkadasım göz yoruyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Kozo

Alt 21-06-2009 #7
O konu'da bende çok düşündüm , görsel öge ne kadar fazla olursa o kadar karmaşık oluyor !
Bu mesajdan alıntı yap
Gürkan AKINCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gürkan AKINCI

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #8
Tasarladıgın bilet örnekinde okunma sıkınıtısı var okunabılıcek bir font seçmen daha iyi olur diye düşünüyorum...
Ve afişin çokk ama çok karışık :/
Bi party diyorsun ama hiç party havası yok afişinde :/
Daha iyisini yapmalısın bence:/
Bu mesajdan alıntı yap
umut_39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umut_39

Webmaster / Kırklareli

Alt 24-06-2009 #9
bence biletteki gitarla ateşi kaldır arkadaşım yerine daha iyi bir şeyler bul "liseler arası gençlik festivali" yazısının fontunu ve renginide daha uyumlu yap.. afişe gelince bence "flu dreams " logosunun altındaki kısım çok kötü olmuş bence çok karmaşık ve göz yorucu daha iyi imagelar bul veya sadeleştir orasını Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım ) sana k.gelsin benim yorumlarım bunlar.. Konser Afişleri ve Biletleri ( Tasarım ) emeğine sağlık..he bide "mekan , tarih saat" onlarında fontunu değiştir arkadaşım böyle bir konuya yuvarlaksı font gitmemiş ^^
Bu mesajdan alıntı yap