kontur sorunu

Corel Draw - kontur sorunu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar biz sorunla karşılaştım şimdi bir dörtgene kontur verildiginde örnegin bir cm kontur verelim kesim çizgisi yani saç teli olan çizgimiz bir cm kontur alıyor ama yarım santimi ...

kontur sorunu
cyberxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cyberxx

Grafiker / Adana

kontur sorunu

Alt 14-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar biz sorunla karşılaştım şimdi bir dörtgene kontur verildiginde
örnegin bir cm kontur verelim kesim çizgisi yani saç teli olan çizgimiz bir cm kontur alıyor ama yarım santimi içe yarım santimi dışa ben bunu sadece içe vermek istiyorum konturu bunu yapabilen arkadaşlar varmı acaba

yani alınan bir ölcü bir santimlik konturle yükseliyor buda işimize gelmiyor

sizden çözüm istedigim konu çerçeveye verilen konturü tamamiyle içe aktarmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 14-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazı veya çizimlerinde içe veya dışa vereceğin kontur ü, Interactive Contour Tool aracından daha kolaylıkla verebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
cyberxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cyberxx

Grafiker / Adana

Alt 15-07-2008 #3
mesele o degil cogu insan belki farketmemiştir bunu verdiginiz kontur bir düz çizgiiye iki yana eşit olarak pay ediliyor benimde istedigim içe olsun tüm contur dışa degil bilen vrmı acaba :==
Bu mesajdan alıntı yap
Xmen62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Xmen62

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #4
Bir şekil veya yazı yazdın, diş çizgi rengi veridin yarısı içe yarısı dışa çıktı.

Şekil e Ctrl+Shift+q yapar şeklimizden ayırırız,

Sonra ayırdığımız çizginin çizimhalini ve şeklimizi birlikte seçip, Intersect yapar şeklin içinde kalan kısmı kadarını elde etmiş oluruz.
Bu mesajdan alıntı yap
alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2008 #5
yapıcağını iş sadece Ctrl+F9 a basıp açılan panelden inside seçeneğini seçip değer vermek okadar.
Bu mesajdan alıntı yap
muratz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 19-07-2008 #6
Bahsettiğğiniz problemin çözümünü arkadaş aslında yukarıda yazmış ama ayrıntı vermemiş..Malum interactive contour tool ile objeye dış hat verdiğinizde bunu manuel olarak içe veya dışa doğru vermek elinizde, kalınlık incelik ayarını da aynı şekilde ilgili panelden giriyorsunuz.İnteractive... aracılığıyla bir dörtgenin üzerine işlem yapın, kendiniz göreceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kontur, sorunu