konuşan kişinin yüzünün bir bölümünün yansıyan güneşten dolayı bembeyaz görünmesi

After Effects - konuşan kişinin yüzünün bir bölümünün yansıyan güneşten dolayı bembeyaz görünmesi Sponsorlu Bağlantılar Elimde 3 dakikalık bir video var.Video açık alanda çekilmiş ve 3 dakikalık sürede kamera sabit bir şekilde karşısında konuşan kişiyi çekiyor.Yalnız sorun arka planın ve konuşan kişinin yüzünün ...

konuşan kişinin yüzünün bir bölümünün yansıyan güneşten dolayı bembeyaz görünmesi
karaseytan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karaseytan(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 02-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Elimde 3 dakikalık bir video var.Video açık alanda çekilmiş ve 3 dakikalık sürede kamera sabit bir şekilde karşısında konuşan kişiyi çekiyor.Yalnız sorun arka planın ve konuşan kişinin yüzünün bir bölümünün yansıyan güneşten dolayı bembeyaz görünmesi..bu durumu yok etmek istiyorum.Afterdaki color correctionstaki neredeyse bütün efektleri denedim hatta noise ye bile baktım ama işe yaramıyor.Duruma göre sadece çevreyi videonun ilerleyişine göre maskeleyip ona göre çalışacağım bu durumu nasıl halledebilirim pazartesıye yetiştirmem lazım acıl yardım konuşan kişinin yüzünün bir bölümünün yansıyan güneşten dolayı bembeyaz görünmesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mtlgulec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtlgulec

Grafiker / İstanbul

Alt 06-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne kadar çözüm olur bilmiyorum ama görüntüyü 3d olarak ayarla karanlıkta kalan kısıma light efekti vererek dengelemeyi dene. aklıma geleen bu
Bu mesajdan alıntı yap
gorselsanat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorselsanat(33)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 12-03-2013 #3
ne kadar çözüm olur bilmiyorum ama görüntüyü 3d olarak ayarla karanlıkta kalan kısıma light efekti vererek dengelemeyi dene. aklıma geleen bu
Arkadaşımızın önerdiği yöntem iyi. ek olarak tavsiyem, dengeleme yapmak için masking yöntemini de dene.
Bu mesajdan alıntı yap
emrekayack isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrekayack(22)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 13-03-2013 #4
güneşli yerleri masklayıp daya RGB yi...
Bu mesajdan alıntı yap