Koordinatlar ? Yardım Lütfen...

Flash - Koordinatlar ? Yardım Lütfen... ...

hakanonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanonline

Grafiker / Konya

Alt 30-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar kolay gelsinn bir hata var bi bakarsanız sevinirim ?

şimdi 1280*1024 çözünürlük te grad isimli movie clip 1024*768 aynı koordinata gelmiyor nasıl yapabilirim ?

Buradan İndir

şimdiden tşkler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 30-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar kolay gelsinn bir hata var bi bakarsanız sevinirim ?

şimdi 1280*1024 çözünürlük te grad isimli movie clip 1024*768 aynı koordinata gelmiyor nasıl yapabilirim ?

Buradan İndir

şimdiden tşkler...
siz gradı x0 y0 olarak ayarlamışsınız %100 olarak ekranı kaplıyor ve tam ortadan başlıyor gradınız.. yani başarılı fakat yada sorunuz çok kısa ben anlayamadım biraz daha açarmısınız ?...

Bu mesajdan alıntı yap

hakanonline

Grafiker / Konya

Alt 31-07-2008 #3
şöle anlatıyımm o kod başka flashtan gelme bunu bilelim şimdi ?

sorunu açıklıyım grad olan mc klibi 1024*768 x_ ve y_ koordinatları verilecek daha sonra 1280*1024 çözünürlükte bu koordinatlara gelecek ? örnek : *****************.com
Bu mesajdan alıntı yap

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-07-2008 #4
Koordinatlar ? Yardım Lütfen...Koordinatlar ? Yardım Lütfen... ya hakanonline size şöyle sölim o sitede bi actionla olmuyorki sizin istedğiniz orada yazı karakterlerini dahi eşleyen actionlar var.. sizdeki kodu inceledim sadece sizin kodunuz var olan bir deseni ekrana kopyalar ve istediğiniz koordinata koyar.. örn desen 250*250 px bunu istediğiniz koordinata koyar ve ekran ne kadar büyükse kendini alt,üst,sağ,sol olarak kopyalayarak ekran dolana kadar teseni tamamlar.. Koordinatlar ? Yardım Lütfen... şimdi yanlış emellere yönlendiricem belki ama o siteyi indirip kodlarını biraz incele derim.. Koordinatlar ? Yardım Lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap

hakanonline

Grafiker / Konya

Alt 31-07-2008 #5
tmm işte tam dediğin kodd ben sol köşede tam olarak dayamak istiyorum arkadaşım biraz yardımcı olsan ??
Bu mesajdan alıntı yap

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-07-2008 #6
Hakanonline sana tekrar anlatayım background layerini siliceksin ardından hiçbir koda müdale etmeden sadece layer 8 in içindeki dışta kalan mcleri ekran dışından almalısın. senin ekranın framerlerin başlangıcı ile ekrana tamamlanmaktadır. yani şöyle sölim göstermek istediğin resim 1280*1024 fakat bunun dışındaki yıldızlardan dolayı swf halinde dışarda kalan yıldızlar ekranın sağ ve üst kenarlarında beyaz alanları göstermektedir.... Yıldızları resmin içine kadar çekmelisin Koordinatlar ? Yardım Lütfen... kolay gelsin ii çalışmalar.. background layerini silmeyi unutma aksi taktirde grad olarak onu kullanıcaktır..
Bu mesajdan alıntı yap

hakanonline

Grafiker / Konya

Alt 31-07-2008 #7
bence olmuyacak denemiştim ? olmadı çünkü örnek verim sana ziyaretçi fullscreen izlemek istiyo flashı tmm mı butona tıklıyo ve grad isimli mc aynı verde duruyor anlatabildim mi o yüzden sorun yaşıyorum neyse tşk ederim kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-07-2008 #8
ben sana eve gidince onu ayarlim flasını atayım gerisini sen halledersin tmm Koordinatlar ? Yardım Lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap

hakanonline

Grafiker / Konya

Alt 31-07-2008 #9
tmm dostum ? ben sana istediği anlatamadım yap olmazsa konuşalım ok çok tşk ederim kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 31-07-2008 #10
sanırım ben böle anladım (yanlış anlamışsam affet Koordinatlar ? Yardım Lütfen...)

senin hakan online die bi mc var adıda grad gece manzarası yıldızlar kayıyor falan filan 1024 768 de tam ekran olacak, 640*480 olsada tam ekran olcauk ekranı kaplicak hatta ve hatta 1600*1050 olsada ekrana fit olucak bu.. çok basit sen bunu yapmışsın fakat 2 kısımda hatan var

1. En alt layerin(background) içinde bi mc var adı grad.. üstündeki layer (layer Koordinatlar ? Yardım Lütfen... bunun içinde de bi grad isminde mc var senin kodun 2 grad olduğu için alttakini kabul ediyor. yani 2 tane grad isimli mc var birinin adı değişmelii.

2. sen layer 8 de bulunan grad isimli mc yi tam ekran olmasını istiyorsun bunun için 1. söyledğimi yapmalısın diğer mcnin adını değiştir..

3. şimdi sadece layer 8 de ki mc nin ismi grad oldu ve her hangi bir ekranda full olarak ekranı kaplar fakat ekranın dışında bulunan yıldızlardan dolayı ekranı kapladığında yıldızlarda grad isimli mcde bulunduğundan dolayı senin grad baya baya büyük gece görüntüsünün dışlındaki objeleride alıyo Koordinatlar ? Yardım Lütfen... anladın Koordinatlar ? Yardım Lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
koordinatlar, lütfen, yardım

Kapat
Şifremi Unuttum?