Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar acil olarak yardımınıza ihtiyacım var.Corelda yazılar yazıb düzen vermeliyim.Bunun için VVordde çoklu yazı gönderibler.Şimdi problem VVorddeki yazıları COPY yapıb, COrel`e PASTE yaparken yaşanıyor.Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum. VVordde ...

attrition isimli Üye şimdilik offline konumundadır

attrition

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar acil olarak yardımınıza ihtiyacım var.Corelda yazılar yazıb düzen vermeliyim.Bunun için VVordde çoklu yazı gönderibler.Şimdi problem VVorddeki yazıları COPY yapıb, COrel`e PASTE yaparken yaşanıyor.Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.

VVordde yazı böyle:
http://s60.radikal.ru/i167/0901/bb/5aac90f46738.gif

COPY yapıb, Corele PASTE yaptıkda böyle oluyor: Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor(
http://s43.radikal.ru/i102/0901/19/47b3f561ec90.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 29-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu ve Bunun gibi sorunların 2 tane sebebi var 3 adımda çözme yöntemi var...

1.Adım: Word'ten aldığın yazıları önce metin belgesine yapıştır sonraordan copy yap corele yapıştır.

2.Adım: Fontunu değiştir corelde kullandığın font "symbol" sen "arial" yap.

3.Adım: Corelde Paragraf Text içine yapıştır yazılarını ve paragraf text seçili iken. Text Menüsünden Encode seçeneğini tıkla. Açılan menüden sol listeden seçim yap ve sağ tarafra yazını kontrol et.. Hangisi düzeltir ise... OK de.

Not: Word halindede yazılarda bi farklılık söz konusu "e" harfleri ters rusca yada azerice falanmı? Bu sebeblede problem olabir ozman başla bir yöntem denemek gerekecek, Sen bi bunları yap bakalım.
Bu mesajdan alıntı yap
attrition isimli Üye şimdilik offline konumundadır

attrition

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #3
Kardeş öncelikle yardımların için çok teşekkür ederim!
Evet haklısın ben aranıza Azerbaycandan katılıyorum."E" tersi Azerbaycan Türkçesinde, ama orada bazı harflar gördüyün gibi rus dilindedir.
Problem hall oldu. Yazıyı VVorddan Notepad`a atdım sonra yeniden Corel`e. Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor
Her şeye göre teşekkür ederim!
Bu arada ben Onur kardeşimin mesajını değerlendirmek istedim, ama bir türlü alınmadı. Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 10-02-2009 #4
bir diğer yönten photopainte ordan corele almak sadece world de değil bu gibi sorunların çoğunda işi yarıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
munuba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

munuba

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 28-04-2011 #5
bir diğer yönten photopainte ordan corele almak sadece world de değil bu gibi sorunların çoğunda işi yarıyor..
bu yöntemi biraz daha açarmısnız? Diğer yöntemler işime yaramadı da...
Bu mesajdan alıntı yap
musdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdemir(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2011 #6
bu yöntemi biraz daha açarmısnız? Diğer yöntemler işime yaramadı da...
bir resmi yada tabloyu exel veya word den kopyala ve corel sayfasını aç edit bölümünden paste special bölümü var oraya tıkla açılan pencerede bitmap ı görecen ona tıkla ve tamam de ve resim orjinal boyutunda corelde! Tablolar içinse yine aynı yöntemi kullanıyorsun ama son bölümde picture(enhanced Metafile) yazanı seç ve tamam a tıkla ve tablo corelde yazılarda rahatlıkla oynuyabilir tabloya şekil verebilirsin tablo sana çizim olarak gelmiş olacaktır. şimdiden kolay gelsin Kopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor

bu anlatım Murat VARDAR abimden alıntıdır... onada teşekkür etmeyi unutmaKopyalanan Yazılar Corel Draw'da değişiyor ve Karışıyor
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, degisiyor, drawda, karisiyor, kopyalanan, yazilar