Korsanlar iPhone'u ele geçirdi

Donanım Rehberi - Korsanlar iPhone'u ele geçirdi ...

Cevapla
Korsanlar iPhone'u ele geçirdi
sercansarigul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercansarigul(28)

Grafiker / İstanbul

Standart

Korsanlar iPhone'u ele geçirdi

Alt 28-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Korsanlar iPhone'u ele geçirdi


Araştırmalara göre ciddi güvenlik açığı nedeniyle tüm sistem ele geçirilebiliyor.Aslına bakılırsa problem tam olarak iPhone'un kendisinde denilemez. Ancak iPhone üzerinde yüklü olan Safari tarayıcıda ciddi güvenlik açıkları olduğu ortaya çıktı. Bu açığı kullanarak iPhone'a sızan bazı internet siteleri, sistemi kötüye kullanarak zarar verebiliyor.

Yönetici seviyesinde giriş hakkı elde eden korsanlar SMS geçmişi, adres defteri, yapılan aramalar ve e-posta şifreleri gibi pek çok kritik konuda bilgi sahibi olabiliyorlar. Yani telefonu tam anlamıyle ele geçiriyorlar.

Şu an için alınabilecek en etkili yöntemin ise bilinmeyen sitelere girilmemesi olarak gösteriliyor. Aynı güvenlik açığının PC ve Mac bilgisayarlar için de bulunduğu ancak sistemi ele geçirme konusunun henüz test edilmediği de ifade ediliyor.

Bağımsız Güvenlik Uzmanları adıyla çalışmalar yapan ekibin açıklamalarında Apple'ın da durumdan haberdar edildiği ve ilgili güvenlik yamasının 2 Ağustos'taki BlackHat konferansında açıklanabileceği ifadelerine de yer veriliyor.

KAYNAK: www.veteknoloji.com
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
iphone

Kapat
Şifremi Unuttum?