koserim film önerileri

Sinema & Tiyatro - koserim film önerileri ...

Cevapla
koserim film önerileri
Standart

Yazı Tura

Alt 18-03-2008 #31
Sponsorlu Bağlantılar

koserim film önerileri
Film, 1999 yılında geçen 2 hikayenin filmidir. 2 gencin hikayesi.. Biri Göremeli futbolcu "Şeytan Rıdvan", diğeri İstanbul'da babası ile birlikte yaşayan "Hayalet Cevher". Her ikisi de aynı zamanda askere gitmişler, Güneydoğu'da cephede birlikte savaşmışlardır. Her ikisinin de askerden sonrası için beklentileri, hayalleri vardır.

Rıdvan köyüne, mayına basmış ve goller atacağı sağ bacağı kopmuş olarak döner. Ne sözlüsü ne de arkadaşları askerden önce bıraktığı gibi değildir. Üstelik savaşta yaşadıkları Rıdvan'ı sürekli çöküşe götürmektedir.

Cevher de aynı mayın patlamasında sağ kulağını yitirmiştir. Ancak hayatındaki büyük değişikliği Marmara Depremi'nde babasını enkaz altından çıkardıktan sonra yaşayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(34)

Grafiker / Tekirdağ

Standart
Alt 18-03-2008 #32
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şu rambo filmilerini gördükçe yıllardır Cüneyt ARKIN 'a ne kadar haksızlık edip yerden yere vurduğumuzu soruyorum kendime. Tek başına Rus ordusunu yok ediyor ,Oka bağladığı el bombasıyla helikopter uçuruyor. .Peh!! En azından Cüneyt abimiz kuşak sahibi bir karateci işini iyi yapmak için okulunu okumuş.
charli nin melekleri, rambo filan bunlar bana hep komik gelmiştir, cüneyt arkında öyle ama yiende izlerken keyif alırım. Birde şimdiki teknoloji olsaydı karete ye gerek kalmadan direk ışın kılıcı kullanırdıkoserim film önerileri
Bu mesajdan alıntı yap
Standart

Dövüş Klübü (1999)

Alt 18-03-2008 #33
koserim film önerileri
"İlk kural: Kimseyle Fight Club hakkında konuşma!"
Chuck Palanhiuk adlı genç bir yazarın ilk romanı olan "Fight Club" sonunda David Fincher tarafından sinemaya uyarlandı.
Filmde ailesi ve yakın arkadaşları olmayan yalnız ve genç bir yuppie (Edward Norton) günün birinde çok çok özel bir başka yuppie olan Tyler Durden (Brad Pitt) ile tanışıyor. Durden kendi gibilerden oluşturduğu bir grup genç yuppie ile "Fight Club" adlı bir klüp kurmuştur. Bu kulübe üye olanlar haftasonları sokaklarda kavga etmedirler. Giderek moda olan bu tür klüpler Tyler Durden'ın da ünlenmesine sebep oluyor. Ya da yeni jenerasyonun bir mesihi. Ancak ortaya çıkan Marla (Helena Bonham Carter) adındaki genç bir kız ortalığı bayağı karıştırıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart

Gladiator

Alt 18-03-2008 #34
koserim film önerileri
Gladyatör


Yönetmen Ridley Scott
Senaryo David H. Franzoni, John Logan
Oyuncular Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Richard Harris, Djimon Hounsou, Tomas Arana
Filmin Türü Drama, Aksiyon
Orijinal Adı Gladiator
Filmin Konusu
.
MS 180 yılında Roma İmparatoru Marcus ölümüne yakın yerine general Maximus'un geçeceğini oğluna söyler. Bunu duyan oğlu Commodus çılgına döner ve babasını öldürür, generalide tutuklatır. General Maximus ellrinden kurtulur ve bir gladyatör olarak savaşmaya başlar.

Maximus zamanla bir kahraman haline gelir ve halkla kaybettikleri haklarını, özgürlüklerini kazanmak konusunda lider olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart

Cesur Yürek (1995)

Alt 18-03-2008 #35
koserim film önerileri
Mel Gibson'un, gösterime girdiği 1995 yılında büyük ilgi toplayan ve 1996 Oscar ödüllerinin gözdesi olan filmi "Cesur Yürek", 13.yüzyılda İskoçya topraklarındaki bağımsızlık mücadelesini anlatıyor. William Wallace (Mel Gibson), babasını İngilizlerle mücadelede kaybetmiş, amcası tarafından yetiştirilen ve ülkesindeki toplumsal sorunlarla yoğrulan bir asi. Kral Edward (Patrick McGoohan) tarafından yeni evlenmiş gelinlerin bekaretlerinin İngiliz askerleri tarafından bozulmasını öngören bir emrin açıklanması, zaten yüzyıllardır sömürülmüş ve ezilmiş bir halk olan İskoçyalıları harakete geçiriyor. Sevgilisi Murron'un (Catherine McCormack) İngilizler tarafından katledilişi üzerine büyük bir nefretle intikam alan Wallace'ın bireysel mücadelesi genişliyor ve İskoç halkı ayaklanıyor. Bu görkemli epik filmde ünlü Fransız oyuncu Sophie Marceau da Prenses Isabelle rolünde karşımıza çıkıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart

Cinayet Gecesi

Alt 22-03-2008 #36
koserim film önerileri
Gregory Hoblit’in yönettiği ve Anthony Hopkins, Ryan Gosling, David Strathaim ile Billy Burke’un oynadığı Cinayet Gecesi (Fracture), 18 Mayıs 2007’de 35 Milim Filmcilik dağıtımıyla D Productions tarafından vizyona çıkarıldı.
Thomas Crawford, kendisini aldatan karısını öldürmüş ve olay yerine polisleri çağırmıştır. Olay yerine gelen polis Rob Nunally şoktadır; çünkü cinayete kurban giden kadın sevgilisi Jennifer’dır. Crawford davası, avukat Willy’nin yeni kariyerine başlamadan önce bakması gereken son davadır. Her şey basit gibidir, ancak Thomas’ın silâhının cinayet silâhı olmadığı anlaşılınca işler karışmaya başlar.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 23-03-2008 #37
Korku Filmi Sevenlere Şiddetle Tavsiye Ederim

koserim film önerileri

Tür : Bilim Kurgu / Dram / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 25 Ocak 2008
Yönetmen : Francis Lawrence
Senaryo : Akiva Goldsman , Mark Protosevich , Richard Matheson (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Andrew Lesnie
Müzik : James Newton Howard
Yapım : 2007, ABD

Oyuncular

Will Smith (Neville) , Salli Richardson (Ginny Neville) , Thomas J. Pilutik (Vampir) , Alice Braga (Anna) , Paradox Pollack (Alpha Guard) , Charlie Tahan (Ethan)

“Benim adım Robert Neville. New York şehrinde hayatta kalan biriyim. Sesimi duyan biri varsa…herhangi biri. Lütfen. Yalnız değilsin”.

Robert Neville çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, New York şehrinden, hatta belki dünyadan arta kalan yerde, hayatta kalmış tek insandır. Neville üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, umutsuz bir şekilde, hayatta kalmış başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir.

Belki de insanoğlunun son ve en iyi umudu olan Neville’i ayakta tutan tek şey kendine düşen görevi yerine getirme arzusudur: Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirecek bir tedavi bulmak. Ama karşısındakilere karşı sayıca az olduğunu bilmektedir… ve zamanı da hızla tükenmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 04-05-2008 #38
koserim film önerileri


Yapım : 2007, Türkiye
Tür : Komedi
Yönetmen : Kamil Aydın, Ahmet Yılmaz
Senaryo : Ahmet Yılmaz
Oyuncular : Yıldırım Memişoğlu, Settar Tanrıöğen, Şafak Sezer, Ersin Korkut, Eyşan Özhim, Erdal Tosun, Belgin Bilgin, Ferhat Yılmaz, Şahin Irmak, Büşra Pekin, Berivan Karaman
Yapımcı : Şenol Zencir, Ali Engin Ulusoy
Görüntü Yönetmeni : Varol Şahin
Müzik : Ercan Saatçi
Dağıtım : Özen Film
Süre : 1 saat, 45 dk.

ÖZET

Hayatını gemilerde tayfalık yapıp geçiren Fikret, artık İstanbul’a demirleyip yerleşik bir yaşam seçer. Hayatı kendisinden öğrenen ve bir dediğini iki etmeyen saf arkadaşı Asım’la bir gün karşılarına çıkacak olan o büyük fırsatı umut ederek yuvarlanıp giderler. Yaşadığı semtteki kilisesinin papazı Artin’in Vatikan’a gitmesini fırsat bilen ve kilisenin nimetlerini kendi tezgahına uydurup geçinmeye devam eden Fikret ve can yoldaşı Asım’ın karşısına bir gün gerçekten hiç beklenmedik bir iş gelir. Fikret’i kilisenin papazı sanıp başlarına gelen sihirli bir olayın çözümü için bu sahte papazın çaresine başvuran aile; ne kendi başlarına geleceklerden haberdardır ne de sahte papaz Fikret, karşısına çıkacak olan büyük sürprizden haberdar.
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 04-05-2008 #39
Teşekkürler..Hala film koliksin koserim film önerileri
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 05-05-2008 #40
Korku Filmi sevenler buyursun izlesin ben ömrümde hayatımda ne bukadar korkunç nede bukadar iğrenç bir film seyretmedim koserim film önerileri seyrederkene miğdemin bulanmasına rağmen gerçekten muhteşem bir korku filmi


koserim film önerileri

Yapım Yılı: 2006
Ülke: ABD

Yapım Ekibi:Yönetmen: Alexandre Aja
Senaryo Yazarı: Alexandre Aja
Senaryo Yazarı: Wes Craven
Oyuncu: Michael Bailey Smith
Oyuncu: Tom Bower
Oyuncu: Ted Levine
Oyuncu: Kathleen Quinlan
Oyuncu: Emilie de Ravin
Oyuncu: Vinessa Shaw
Oyuncu: Robert Joy


"1945 ve 1963 yılları arasında A.B.D. 331 atmosferik nükleer test gerçekleştirdi. Bugün hükümet hala radyoaktif serpintinin genetik üzerinde etkiler yarattığını inkar ediyor." [Filmden]

Bob ve Ethel Carter evlilik yıldönümleri için çocukları, damadı ve torunları ile tatile çıkmaya karar verirler ve karavanla Kaliforniya'ya doğru uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Ancak Bob bir yerde yanlış bir yola sapar ve çöle doğru giderler. Burada yaşlı bir benzinciye uğrarlar ve onun tarifine göre kısa yol olması gereken bir yan yola saparlar. Ama bu yol Kaliforniya'ya değil, 50 yıl önce Amerika'nın nükleer deneyler gerçekleştirdiği bir bölgeye çıkacaktır.

Artık en yakın anayoldan kilometrelerce uzaktadırlar ve arabaları da talihsiz bir 'kaza' sonucu bozulmuştur. Bu medeniyetten uzak ıssız bölgede yapayalnız kalmışlardır. Ya da daha korkuncu; Aslında yalnız değiller midir?"Şanslı olan, ilk ölür!"
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
koserim film onerileri

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Sinema ve Film Önerileri 0001grafiker Sinema & Tiyatro 15 03-08-2008 22:58:13
çinli bilginlerin mutluluk önerileri :) efsunlu_kizz Graficafe 4 29-05-2008 15:53:49
Film Nedir - Matbaa Terimleri VolkanTEKiN Baskı Öncesi 7 23-04-2008 15:14:15
Film Posteri koko_mac1 Afiş Tasarımı 7 28-02-2008 21:39:26
koserim 2050 :) koserim 2050 Yılında Bir Balık 6 10-02-2008 08:04:10

Kapat
Şifremi Unuttum?