Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .! ...

iyireklam10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar kot firması için Yaptıgım Kot Etiket tasarımlarım Yorumlarınızı Bekliyorum ..

Ayrıca Serigrafi Olarak Basılacaklar çok fazla serigrafi bilgim yok oyuzden kaç puntoya kadar basılabilir etiketteki marka dışındaki yazıların net olup olmadıgının bir önemi yok sadece merak ettiğm serigrafide hangi renkleri kullanabilirim ..
renk ayrımı normal ofsettki gibimi
tram kullanıyorum fakat minumum :% kaç tramlar serigrafide net Çıkıyor .?

bu konudada yardımcı oalrsa ustadlar sevinirim ..

Etiketler Aşağıda ..!

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
35 kişi bakmış bir kişi bile yorum yazmamış Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

aşk olsun arkadşlar artı bu tasarımımda yardımda istemiştim digerleri gibi olsa tmm dicem serigrafiden anlayan kimsedemi yoktu Bunların içinde .?

Tmm daha paylaşmıyorum sizlerle tasarımlarımı Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

Kırıldım Grafikerler.net Ailesine Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-01-2008 #3
bence diyecek söz bulamamışlardır o yüzden yorum yapmamışlardır Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .! ben çok begendım ama ... amasıda var detaylı bı sekılde baktıgım zaman bana tanıdık geliyo yazı fontlar şekıller
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2008 #4
bence diyecek söz bulamamışlardır o yüzden yorum yapmamışlardır Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .! ben çok begendım ama ... amasıda var detaylı bı sekılde baktıgım zaman bana tanıdık geliyo yazı fontlar şekıller
Tanıdıkgeliyor derken başka markalarda görrdümmü demek istedin ?

bunlar küçük firmalar fason çalışıp ürünleri yaptırıp anadoluya ihracediyorlar vektör çizimleri kast ettiysen bir kaç tanesini bu siteden birazını baız yerlerdenaldım kendimdende katarak tasarımlar yaptım..
Bu mesajdan alıntı yap
Engin BÜTÜN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Engin BÜTÜN

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2008 #5
Serigrafi konusunda sitemizde Volkan TEKİN'in açtığı bir konu var burdan bilgilenebilirsin..
çalışmaların güzel görülüyor eline sağlık..

Serigrafi nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2008 #6
Serigrafi konusunda sitemizde Volkan TEKİN'in açtığı bir konu var burdan bilgilenebilirsin..
çalışmaların güzel görülüyor eline sağlık..

Serigrafi nedir?
onu okudum ...

Benim istediğim hangi renkleri kullaanbilirim
ve tram kullandıgımda % kaç olursa tramlar daha ii çıkar işleri çok renkli yapmak istmeiyorum çünkü ..

elimden gelidği kadar 2 yada 3 renk yapmak isityorum
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-01-2008 #7
mümkün olduğu kadar tram kullanmamaya çalışın
sonuçta hem tram noktaları büyük olup göze batıcak hem kalıp tıkanmaları ve bu yüzden tramın kaybolması gibi sorunlara yol açacaktır
iş trigromi olmadığı sürece istediğiniz kadar renk kullanın ancak kullandığınız renklerin temel renkler olması daha avantajlı olur
çok miktarda baskı yapılacağında eğer karışım bir renk kullandıysanız renk tekrar tutturulamayabilir

ve eklemek istediğim bişey daha var
eski bir üyesiniz hem flood yapıp kural ihlal etmeniz hemde sitem etmeniz şaşırttı beni
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 20-01-2008 #8
Horus'un belirttiği gibi , tramdan kaçınman avantajına, ama illaki kullanmak istiyorsan kullanılcak ipek önemlidir, yüksek numaralı ipek kullanılmalı.
renk olarakta Horus'a katılıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2008 #9
mümkün olduğu kadar tram kullanmamaya çalışın
sonuçta hem tram noktaları büyük olup göze batıcak hem kalıp tıkanmaları ve bu yüzden tramın kaybolması gibi sorunlara yol açacaktır
iş trigromi olmadığı sürece istediğiniz kadar renk kullanın ancak kullandığınız renklerin temel renkler olması daha avantajlı olur
çok miktarda baskı yapılacağında eğer karışım bir renk kullandıysanız renk tekrar tutturulamayabilir

ve eklemek istediğim bişey daha var
eski bir üyesiniz hem flood yapıp kural ihlal etmeniz hemde sitem etmeniz şaşırttı beni
ASlında tam oalrak sitem değildi biraz esprili olsun die öle yazdım ama diger çalışmaları hep yoruma sunmuıştum ama bunu yardımda istediğim için arkadaşların çogunun ilgisiz kalmasına şaşırdıgım için yazdım ..

yoksa flod yapmak değildi nietim Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

üzgünüm..!
Bu mesajdan alıntı yap
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 20-01-2008 #10
merhaba arkadaşım..
öncelikle çalışmış olduğun grafiği serigrafa uygun görmedim bu konuda biraz bilgi edinmende fayda var bu işi vereceğin kişiyle yani seriğraf ustasıyla irtibata geçersen eğer bu konuda sana en iyi şekilde bilgi vereceğine inanıyorum.
renkli opak etiketleri piyasada mevcut eğerki zemine baskı yapılacaksa dalgalanmalar olucaktır renk olarak cmyk renklerini tercih etmelisin ara tonlar sorun çıkaracaktır boya aktarımı yapıldığı zaman o tonu yakalamak zordur ipek olarak genelde tramların değerleri önemlidir ipekte tıkanmalara sebep olabilir. 120 ve üzeri ipek gözeneğini kulllnabilirsin marka çıksında diğerlerinin önemi yok demişsin yanlış bu çalışmanın havasını değiştirecektir. grafiği yaparken horus'unda bahsettiği detaylara göre hazırlamalısın. bu konuda dahada detaylı bilgi vermek isterdim fakat seriğraf uygulamasını sizmi yapacaksınız??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
etiket kot