Kros (+) CTP'de sadece siyah renkte çıktı, yardım

QuarkXPress - Kros (+) CTP'de sadece siyah renkte çıktı, yardım ...

vedatorhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedatorhan

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 28-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

CTP çıktısı almak üzere Quark 6.1'de yaptığımız bir tasarımda iki kenara kros (+) koyduk ama gelen CTP'de sadece siyah kalıpta kros vardı. Burdaki arkadaşlara krosu nasıl atacağımı sorduğumda "işaretin CMYK kodlarının hepsini %100 olarak ver" demişlerdi ve aynen öyle yaptığımı sanıyordum. Quark çalışma sayfasını da upload ediyorum ( Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam ) bi ilgilenirseniz sevinirim, acemilik ve cahillik çok kötü.

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 28-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
krosarında sorun görünmüyor... ama pdf ye distiller aracılığı ile çeviriyorsan o sorn yapabilir... onun için sen kendin renk yerine renk paletindeki registration rengiyle kroslarına renk verirsen sorunu çözersin... bu işi quark 7 ve üstü programlarla pdfye çevirseydin sorun olmazdı... öyle düşünüyorum... iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-07-2012 #3
Kendi oluşturduğunuz cmyk isimli rengi değilde, palette bulunan registrastion seçeneği ile dolgu rengi verirseniz kroslarınıza sorun olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
vedatorhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedatorhan

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 29-07-2012 #4
Zaten bu programla yapıp Quark 9'da Adobe PDF ile çıktı aldım. Ama diğer dediğiniz şeyi yaparsak olur o zaman. Yanlışlığın ya da eksikliğin ne olabileceğine dair başka tahminleriniz yoksa da o sebeptendir.
Bu mesajdan alıntı yap