Kumandalar tarih oluyor!

Teknoloji Haberleri - Kumandalar tarih oluyor! Sponsorlu Bağlantılar Parmağınızı oynatın, kanalı değiştirin! Yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek televizyonlarda kumanda olmayacak. İzleyici, TV'de kanal değiştirmek, ses açıp kapamak ve kanal ayarı yapmak için sadece elini kullanacak. Hem ...

Kumandalar tarih oluyor!
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Kumandalar tarih oluyor!

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Parmağınızı oynatın, kanalı değiştirin!

Kumandalar tarih oluyor!

Yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek televizyonlarda kumanda olmayacak. İzleyici, TV'de kanal değiştirmek, ses açıp kapamak ve kanal ayarı yapmak için sadece elini kullanacak.

Hem yazılım hem de donanım olarak sürekli yenilenen televizyon teknolojisi ile yayınları kaydetmek, hava durumunu takip etmek, haber başlıklarını okumak gibi bir çok özellik kumandalara taşındı. Ancak bütün bu yeni özellikler beraberinde daha büyük ve üzerinde daha çok düğme bulunan kumandaları da getirdi.

Tom Cruise'un başrolünü oynadığı ve 2002 yılında vizyona giren ''Minority Report'' filminden esinlenen teknolojide, televizyonun altına yerleştirilen harekete duyarlı bir kamera, parmak hareketlerini takip ederek tıpkı bir 'bilgisayar mouse'u gibi izleyicinin verdiği komutları yerine getiriyor.

ABD'li GestureTek firması tarafından geliştirilen teknoloji, Japon oyun devi Nintendo'nun Wii serisi oyun konsolu için geliştirdiği hareket dedektörünün televizyona uyarlanmış hali gibi de değerlendiriliyor. Japonya'nın önde gelen teknoloji firmalarından Hitachi ile GestureTek, bir anlaşma imzalayarak el hareketi ile çalışan televizyonun prototipini yaptı.

Televizyonun altına yerleştirilen ve önceden hareket komutları yüklenmiş kamera, karşısında bulunan kişinin yatay, dikey, içeri ve dışarı doğru olan el hareketlerini takip ediyor. Kameradaki yazılım, başka birinin el hareketlerinin komutları karıştırmasını da engelliyor.

Teknoloji, Tüketici Elektroniği Birliği'nin bu yıl düzenlediği ''CES'' fuarında gösterildi.

-Alıntıdır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yok artık ya iyice tembel bi toplum olacağız desenize
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #3
Kumanda varken daha tembeliz bence..Şimdi en azından elini kolunu oynaymak zorunda kalıcak insanlar..
kiii o sensor zamanla bozulur..Elimizi görsün diye karşısında dans etmeye başlarız:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
hur.onar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hur.onar(61)

Eğitimci / İstanbul

Alt 10-04-2009 #4
WALL-E FİLMİNİ HATIRLADIM.

Seyretmeyenler bu oskarlı çizgi filmi muhakkak seyretsin.
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #5
Hadi hayırlısıKumandalar tarih oluyor!Ben ençok kumandayı aramaktan kurtulacağım için sevindimKumandalar tarih oluyor!
Teşekkürler selim...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 15-04-2009 #6
Tv izlemeye vaktim olmuyor ama ileride vaktim olursa, güzel bir haber Kumandalar tarih oluyor!

Paylaşım için, Teşekkürler abicim.
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 15-04-2009 #7
Tam benlik bişi yaa bişiyi yapmak için kırk defa düşünüyorum zor geliyooKumandalar tarih oluyor!D
güzell çıksında görelimKumandalar tarih oluyor!
Teşşkkürler selim...
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2009 #8
Hiç şansınız yok bu olay ençok benim işime yarıyacak bu sabah nasıl oldu bilmiyorum ama evden çıkarken telefonum diye çantama kumandayı atmışım şimdi farkettim:utann:
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 15-04-2009 #9
Hiç şansınız yok bu olay ençok benim işime yarıyacak bu sabah nasıl oldu bilmiyorum ama evden çıkarken telefonum diye çantama kumandayı atmışım şimdi farkettim:utann:
Kumandalar tarih oluyor!
Süpersin damla Kumandalar tarih oluyor! :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-04-2009 #10
Vay be !
Hatırlarımda zamanında evin en küçük çocuğu televizyonun kumandası olurdu
O günlerde de kumanda yoktu Kumandalar tarih oluyor!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları