küreye resim ekleme

Illustrator - küreye resim ekleme ...

küreye resim ekleme
smileh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smileh

Hiç Biri / Kayseri

küreye resim ekleme

Alt 19-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar resimdeki 1. görüntüyü illustratorde nasıl elde edebilirim.. 3d efekte kürenin orjinine doğru sünüyor yıldızlar.. bi küreye bi resmi nasıl sardırabilirim.. yıldızların küreyi sarmasını istiyoeum..

[IMG]küreye resim ekleme[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 21-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar resimdeki 1. görüntüyü illustratorde nasıl elde edebilirim.. 3d efekte kürenin orjinine doğru sünüyor yıldızlar.. bi küreye bi resmi nasıl sardırabilirim.. yıldızların küreyi sarmasını istiyoeum..

[IMG]küreye resim ekleme[/IMG]
resim görünmüyor...
Bu mesajdan alıntı yap
FatihDora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Dosya13
Alt 22-02-2011 #3
Bende göremiyorum küreye resim ekleme1:
Bu mesajdan alıntı yap

smileh

Hiç Biri / Kayseri

Alt 22-02-2011 #4
küreye resim ekleme

arkadaşlar kusura bakmayın.. sitenin pğatlayacağı tutmuş.. yeniden ekledim yardımcı olursanız sevinirim..
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Dosya19
Alt 22-02-2011 #5
Kardeş Aİ'ün 3D özelliğini kullanarak yapabilirsin bunu! kaplamak istediğin objeyi oluşturup SYMBOL paneline koy! ve giydirme yap küreye resim ekleme eğer yapamazsan daha ayrıntılı bi şekilde anlatabilirimküreye resim ekleme
Bu mesajdan alıntı yap

smileh

Hiç Biri / Kayseri

Alt 22-02-2011 #6
hocam ortadaki benim uğraşım zaten ama bu zamana kadar çok uğraştım malesef giydiremedim ve yıldızlar bu şekili alıyor sürekli.. eğer zahmet olmassa konuyla ilgili anlatım yaparsanız sevinirim yada bu şekilde bi video linki verirseniz sevinirim.. çok aradım bulamadım ancak onu belirteyim.. hiç bi resimde tam orjinin üzerine resim denk getirmemişler... görüldüğü gibi yıldızların şekli değişiyor tepe noktasında.. soldaki gibi bi görüntü elde etmeye çalışıyorum.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2011 #7
Kardeşim önce orantılı bişekilde shifte basarak bi ELİPS çiz sonrada C ye basıp makasla tam üst ve alt noktalarına tıkla Solda kalan parçayı sil.
küreye resim ekleme

Ve sonrasında EFFECT / 3D / REVOLVE tıklayıp ordaki menüden MAP ART galerisine girip daha önceden SYMBOL paneline sürükleyip bırakarak graphic olarak yerleştirdiğin şekli (yıldızı) seçip giydirebilirsinküreye resim ekleme alttan SHADE ARTWORK seçeneğinede tıklarsan daha orjinal görüntü elde edebilirsin! aşağıdaki resimde anlattıklarımın tamamını görebilirsinküreye resim ekleme
küreye resim ekleme
Bu mesajdan alıntı yap

smileh

Hiç Biri / Kayseri

Alt 22-02-2011 #8
resimleriniz görünmüyor hocam.. zaten ben dediğinizi yaptım.. sorun şu ki tepe noktalarında yıldızın şekli bozuluyor...
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2011 #9
Düzenleyemiyorumki EDİTleme süresimi var ne varsa artık :/

ben çalışmayı yaptım güzelde oldu yıldızı tek tek değilde güzel bi grup halinde yap büyüklü küçüklü hepsini seçip grup halinde grafiklerin içine at. öyle giydir !
Bu mesajdan alıntı yap

smileh

Hiç Biri / Kayseri

Alt 23-02-2011 #10
hocam resimi bir de "hizliresim.com" den eklermisiniz. ordan sorun olmuyor.. dediklerinizi de ayrıntılı bi şekilde anlatırsanız çok sevinirim bende yıldızları gruplayıp Symbol kısmıa sürüklüyorum ama olmuyor :S
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları