Kurgu Operatörü var mı ?

Edius - Kurgu Operatörü var mı ? ...

Kurgu Operatörü var mı ?
MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Kurgu Operatörü var mı ?

Alt 21-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Aranıza katılmış olmaktan dolayı mutluyum.
Bu sitede aktif olarak çalışan Kurgu Operatörü var mı ?
Var ise,sadece Edius'mu kullanıyorsunuz ? Yoksa Premiere,Avid veya Final Cut kullanan da var mı ? Ben 9 yıldır Kurgu işiyle ilgilenmeye çalışıyorum ama ancak 2008'de paramız oldu ve ". . ." kaydoldum.Ekim ayında ise diplomamı aldım.Şu an işsizim.Kurgu programları arasında en çok Premiere ve Edius'u sevdim.Bu güzel sitede sadece Edius ile ilgili bir bölüm olması beni üzdü.Premiere ile ilgili bir kategori açılmış olsa,belki kurguya merakı olup yeni başlamak isteyenler toplanıp,kendimizi geliştirebilirdik.Konu yanlış yere açılmış olabilir,özür dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 21-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle aramıza hoşgeldin Edius bence Premier den ve diğerlerinden 1 adım önde sitede pek rastlamadım Premier ile ilgili sorunu olan yada yardım isteyen
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 21-12-2009 #3
Öncelikle çok teşekkür ederim.Ben de Edius'u çok sevdim.HaberTürk ve Kanal 1'de de Edius kullanıldığına şahit oldum ancak Premiere'i işin temeli olarak gördüğüm için (en azından okulda Premiere 6.0 vardı,ki çok eski bir sürüm ama mantığını öğrenmek bakımından idealdi) Adobe kategorisinde,Premiere'de yer alabilir diye düşünmüştüm.Hazırlıklarını sürdürdüğüm kısa filmimi Edius'ta kurgulamayı düşünüyorum.Keşke iş ilanlarında Avid ve Final Cut şartı aranmasa.Edius kullanımı yaygınlaşmalı.Çok sade ve eğlenceli bir program.İnşAllah bu sitede bundan sonra Premiere olmasa bile en azından bu bölümde Edius ile ilgili daha çok yararlı başlık olur.
Bu mesajdan alıntı yap
demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 21-12-2009 #4
Ulusalların çoğu EDIUS kullanmakta dediğiniz gibi işin mantığını öğrenmek açısından 1 alt ve daha kolay bir programla başlamak daha avantajlı
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 22-12-2009 #5
demirhanca dostuma kesinlikle katılıyorum edius bu işe başlamak için en uygun program ve doğru tercih aslında amaç yeni başlayan arkadaşlara hem sevecekleri hemde eğlenerek kurgu yapabilecekleri bir program vasıtasıyla bu işi sevdirmek ve bu durumda doğru tercih kesinlikle EDİUS
Bu mesajdan alıntı yap
alim sivasli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alim sivasli

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

Alt 26-03-2010 #6
beyler avid vıdeo programı hakkında ne dusunuyorsunuz
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 27-03-2010 #7
Valla ne yalan söyleyeyim ben bu foruma geldim ve EDIUS'u burada sevdim. Kurgu Operatörü var mı ? iyi ki bu forumda Premiere ile ilgili bölüm yokmuş.EDIUS demek,kalite demek bunu anladım.Başta poyrazhan55 abime ve demirhanca'ya çok teşekkür ederim her şey için.EDIUS'u yardımları ile daha fazla sevdim.Bu aralar yardım konusu açmadım çünkü çekimlerim devam ediyor.Sanırım önümüzdeki hafta birkaç konuda yardıma ihtiyacım olacak gene. Kurgu Operatörü var mı ?

AVID konusunda şunu diyebilirim,çok profesyonel be kardeşim.Sektörde hep AVID kullanan arıyorlar ama ne gerek var bu kadar kasmaya anlamıyorum.EDIUS kullananlara sanki şans tanınmıyor.Hele Premiere'cilerin adı bile geçmiyor. : S
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 27-03-2010 #8
Valla ne yalan söyleyeyim ben bu foruma geldim ve EDIUS'u burada sevdim. Kurgu Operatörü var mı ? iyi ki bu forumda Premiere ile ilgili bölüm yokmuş.EDIUS demek,kalite demek bunu anladım.Başta poyrazhan55 abime ve demirhanca'ya çok teşekkür ederim her şey için.EDIUS'u yardımları ile daha fazla sevdim.Bu aralar yardım konusu açmadım çünkü çekimlerim devam ediyor.Sanırım önümüzdeki hafta birkaç konuda yardıma ihtiyacım olacak gene. Kurgu Operatörü var mı ?

AVID konusunda şunu diyebilirim,çok profesyonel be kardeşim.Sektörde hep AVID kullanan arıyorlar ama ne gerek var bu kadar kasmaya anlamıyorum.EDIUS kullananlara sanki şans tanınmıyor.Hele Premiere'cilerin adı bile geçmiyor. : S
öncelikle yazdıkların içn çok teşekkür ederim avid konusuna gelince evet pro bir kurgu programı ama bence edius ve premiere kullanıcılarına haksızlık etme birçok tv kanalı bu programı kullanan arkadaşlarla dolu
Bu mesajdan alıntı yap

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 27-03-2010 #9
Abi keşke iş ilânlarında da daha fazla EDIUS operatörü ihtiyacı olan yerler görebilsekte başvurabilsem.Hemen hemen çoğu ilanlarda AVID kullanan + üstüne After Effects'e hakim eleman arıyorlar.O açıdan şansımız bayağı düşük oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 28-03-2010 #10
Abi keşke iş ilânlarında da daha fazla EDIUS operatörü ihtiyacı olan yerler görebilsekte başvurabilsem.Hemen hemen çoğu ilanlarda AVID kullanan + üstüne After Effects'e hakim eleman arıyorlar.O açıdan şansımız bayağı düşük oluyor.
bak bu konuda haklısın Kurgu Operatörü var mı ?)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları