Kurumsal Kimlik Baskı Öncesi

Baskı Öncesi - Kurumsal Kimlik Baskı Öncesi ...

graphception isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 26-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ilk defa kurumsal kimlik çalışmamı baskıya göndereceğim. Hiç anlamadığım bir şey olan kesme payında sizden yardım istiyorum. Örneğin benim kartvizit çalışmamın boyutu 9x5cm . Genelde 3 mm kesme payı bırakılıyormuş. Ben 9x5 için 3mm pay bırakmak istiyorsam direkt 9x5'in içine mi çizeyim cetveli yoksa tasarımın boyutunu büyütüp mü cetvelle 3 mm çizicem. Yani 9,3x5x3 cm gibi. Bana yardımcı olursanız acil çok sevinirimKurumsal Kimlik Baskı Öncesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kurumsal kimliği nasıl hazırladığınız hangi programları kullandığınızıda belirtseydinizi iyi olurdu.

Forum içinde konu açmadan arama butonunu kullanarak çıkan YARDIMCI KONULAR'dan örnek:

Montaj Hazırlığının Püf Noktaları!!!
Bu mesajdan alıntı yap

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 26-08-2013 #3
Montaj Hazırlığının Püf Noktaları!!!

Kullandığım program Illustrator. Bütün tasarımlar hazır ama kesme payı bırakmadım. Yeni bırakıcam, tasarımın boyutunu büyütmek gerekiyorsa büyütüp kenarlarından bırakıcam. size bunu soruyorum.. ayrıca kartvizit zarf antetliyi falan baskıya göndermek için hepsini ayrı ayrı a4 üzerine ai kaydedip mi yollamalıyım yoksa pdf şeklindemi kaydediyim
Bu mesajdan alıntı yap

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-08-2013 #4
... kaydediyim
Kesim veya traş payını nasıl yapabileceğinizi gösteren yukarıdaki konuyu okuyunuz.

Tüm baskıları ayrı ayrı isimlendirim yollamanız daha mantıklı. PDF değil, kendi kullandığınız programda çalışmayı yollayınız. Misal siz Illustrator kullanıyorsunuz ve çalışmanızı Corelde açıyorlar. Kullandığınız maske veya efekt veya programların kendine has uygulamalarında bozukluklar çıkabilir.

Yolladığınız çalışmanın bir dijital çıktısını, nasıl olması gerektiğini, ve dosyayı gönderdikten sonra ne kullanırlarsa kullansınlar onlardaki halinin JPG dmkümanını isteyiniz.

A4 sayfa içine 8x5 üzerinden çalışınız ve krolayınız. 2-3 mm'i önemli değil, zemin olan yerleri dışarı doğru çekiştiriniz.
Bu mesajdan alıntı yap

graphception

Grafiker / Ankara

Alt 26-08-2013 #5
Kesim....çekiştiriniz.
Teşekkür ederim, her şeyi tamamladım sayenizde. Yalnız bir şey kaldı. antetli kağıda kesme payı bıraktıktan sonra a3 üzerine mi kaydetmeliyim?
Bu mesajdan alıntı yap

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-08-2013 #6
Çalışmalarınızın sayfa ebatlarını çalışmalarınızdan birkaç cm fazla yaparsınız olur biter.
Bu mesajdan alıntı yap